یک سلاح مخفی برای شرکت با مسئولیت محدود

یکی از مهم ترین مزیت های شرکت هایی با مسئولیت محدود، امکان تأسیس حتی با وجود سرمایه ای اندک است و تنها امکان انتشار اوراق بهادار برای آن وجود ندارد.

هیئت نظار باید حداقل سالی یک‌ مرتبه، مجمع‌ عمومی را تشکیل دهد.

اگر شرکت به اندازه­ای ضرر ببیند که نصف سرمایه آن از بین برود و یکی از شرکا برای انحلال شرکت تقاضا دهد و محاکم قانونی دلایل وی را موجه بدانند اما شرکای دیگر قادر به خرید سهم شریک معترض نباشند تا از شرکت خارج شود.

در قانون تنها اداره ثبت شرکت ها که زیر نظر سازمان ثبت املاک و اسناد کل کشور است وظیفه رسیدگی به امور مربوط به شرکت ها و ثبت آن را بر عهده دارد.

اما این کار نیز مشمول روند قانونی خود است و ممکن است زمان بر باشد. بهترین و آسان ترین راه تماس با دفاتر ثبت شرکت است تا در کمترین زمان نسبت به ثبت شرکت شما اقدام کنند.

هیچیک از شرکا را نمی­توانید مجبور کنید که سهم الشرکه خود را افزایش دهند.

ثبت شرکت‌های تجاری برای آغاز یک کسب‌وکار استارتاپی، اقدامی ضروری و پرفایده است. با این حال همه انواع شرکت‌های تجاری لزوما برای آغاز یک کسب‌وکار کارآمد نیستند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود اسناد شرکت باید مبلغ حداقلی برای سرمایه اولیه ذکر شود این سرمایه اسمی تعیین می شود و جایی واریز نمی شود؛

انتخاب و به واحد تعیین نام اداره ثبت شرکت ها مراجعه و مسئول مربوطه با بررسی نامهای ارائه شده نسبت به انتخاب و تعیین نام اقدام و نام تعیین شده را در روی برگ اظهار نامه قید می نماید و سپس اخذ موافقت از مسئولین اداره ثبت شرکتها در خصوص نام تعیین شده بعمل آید و این نام باید در واحد تعیین نام ثبت دفتر شود.

ثبت شرکت مزایای خاص خود را دارد که می توانید از این مزایا استفاده کنید. مانند استفاده از تسهیلات بانکی برای اشخاص حقوقی، استعلام ثبت شرکت و اعتبار بخشی به شرکت از سایت اداره ثبت شرکت ها که یک سایت دولتی است.

پس از ارسال مدارک در سامانه، کارشناسان به بررسی اطلاعات ورودی پرداخته و در صورت تأیید اطلاعات از متقاضیان درخواست ارسال فیزیکی مدارک می کنند.

میزان حداقلی سرمایه نباید کمتر از یک دهم سرمایه اولیه باشد. اما اگر تمام نکات لازم در شرکتنامه آورده شده باشد؛ تنظیم اساسنامه ضروری نخواهد بود.

وینداد یک موسسه حقوقی نمی‌باشد، بلکه پلتفرمی جهت ارائه مشاوره و امور قراردادی در بستر اینترنت است. خدماتی شامل بانک اسناد حقوقی و قرارداد ها، مشاوره حقوقی تخصصی برای هر قرارداد، امکان درخواست طراحی، تنظیم و بررسی قراردادهای حقوقی و درخواست وکیل برای پیگیری و طرح پرونده ها و دعاوی حقوقی و کیفری برای کسب و کار ها و اصناف است.

نقص پرونده، زمانی که برخی مدارک کامل نیست یا دارای نقص است از متقاضی درخواست ارسال مجدد می‌کنند.