کاهش آمار تخلفات با سامانه جامع ثبت شرکت ها

۳- پذیرش پرونده (در اینصورت شرکت شما به ثبت میرسد که می بایست یا شخص اصیل یا وکیل دادگستری که در سامانه اداره ثبت شرکتها معرفی شده و اصل وکالتنامه وی همراه با مدارک شرکت به اداره ثبت شرکتها ارسال گردیده است، بصورت حضوری به اداره مربوطه مراجعه می نماید و ضمن پرداخت هزینه های قانونی و امضاء ذیل دفاتر؛ مدارک شرکت ثبت شده را دریافت میکند). در انتها کلید ثبت سهام/سرمایه شخص را کلیـک کرده تـا اطلاعات در ذیل آن نشان داده شود. این اطلاعـات نیز بر اساس آنچه قبلاً در سرمایه شخص حقوقی وارد شده بود نشـان داده مـی شـود. شماره ثبت شرکت شماره ای منحصر بفرد است که از سوی مرجع ثبتی به اشخاص حقوقی اعم از شرکت ها و موسسات غیرتجاری تعلق میگیرد البته پس از ثبت نهایی آنها ! نکته کلی که در رابطه با انحلال یک شرکت باید به آن توجه داشته باشید این است که به طور کلی به دو دسته اختیاری و اجباری تقسیم خواهد شد و با توجه به موارد گفته شده در بالا شما می توانید علت های اختیاری و اجباری را از یکدیگر تشخیص دهید و البته از آن جایی که با معنی و مفهوم این دو مورد هم آشنایی دارید، به همین دلیل توضیحی در رابطه با آن بیان نخواهیم کرد.

سامانه ثبت شرکت

متقاضی با دریافت پیش نویس آگهی از سامانه و تحویل به اداره ثبت شرکت ها به صورت حضوری ( می تواند شخص متقاضی یا وکیل وی باشد ) آگهی را دریافت نمایید و پس از آن باید اقدام به پرداخت هزینه های مربوط به روزنامه رسمی و کثیر الانتشار کنید . صورت جلسه هیات مدیره با امضای مدیران منتخب شرکت در دو نسخه . باید توجه داشت که جمع سـهام اشـخاص نباید از جمع سهام شرکت تجاوز نماید. درخواست اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت بدین منوال است که وکیل رسمی دادگستری به همراه فرم مربوط به اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت که باید به امضای کلیه اعضای هیئت مدیره نیز برسد همراه مدارک هویتی تمام اعضاء هیئت مدیره ، به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نموده و پس از واریز فیش و تحویل مدارک تکمیلی جهت اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت اقدام نماید. در شرکت نسبی، تعداد شرکا تشکیل دهنده حداقل ۲ نفر است اما از نظر میزان سرمایه، حداقلی برای تاسیس وجود ندارد، اعضای هیات مدیره یا مدیران این شرکت می توانند یک نفر یا بیشتر باشند و مسئولیت شرکا به نسبت سهم الشرکه هر شریک خواهد بود .

برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود، حداقل تعدادی که شرکا می توانند به واسطه آن اقدام به تاسیس شرکت کنند، ۲ نفر است و برای سرمایه شرکت، محدودیتی از نظر حداقلی نیست. کارشناسان اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری مدارک ارسالی متقاضیان را بررسی نموده و در صورت نبودن نقص در مدارک و محتوای سامانه ای، آن اداره پیش نویس تاسیس شرکت را از طریق سامانه صادر می نماید.و نسبت به تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی به شرکت تقاضا شده اقدام نمایند. وی افزود: در مواردی به لحاظ حجم عظیم تراکنشها – که گاهی به صورت روزانه به بیش از ۵۰۰ هزار ثبت از بانک هویتی ثبت احوال نیز میرسد- متأسفانه در مواردی با اخلال در سیستم ثبت احوال مواجه بودهایم که با همکاریهای صورت گرفته، سازمان ثبت احوال گامهای موثری در جهت رفع اختلالات و پیشگیری از توقف امور متقاضیان خدمات برداشته است. رئیس دایره حقوقی که به صورت تفکیک شده هر شخص برای یک دایره انتخاب شده اند بعد از بررسی کارشناس ارشد پرونده را به صورت کلی مورد بررسی قرار می دهد و بعد از چک کردن نهائی آن را برای انتشار آگهی ثبتی و یا اعلام ابلاغیه های رد یا نقص جهت رویت متقاضی بر روی سامانه ارسال می کند.

برای این کار ابتدا از فهرست اشخاص شرکت شخصی که اطلاعات سمت وی باید وارد شود انتخاب میشود. سپس تاریخ شروع سمت را معین می کنیم. تاریخ پایان اعتبار سمت یعنی اگر مدت تصدی به عنوان مثال ۱۲ ماه باشد تاریخ پایان اعتبار با توجه به تاریخ شروع سمت مشخص می شود. از فهرسـت نـوع سـمت، سمت شخص را انتخاب میکنیم. از فهرست نوع سهام، سهام یا سرمایه شخص شرکت را انتخاب میکنیم که مشخص می کند سهام با نام یا بی نام، سرمایه نقدی یا غیر نقدی یا غیره باشد. شرایط ثبت شرکت خارجی با اشخاص ایرانی چگونه است ؟ برای ثبت شرکت سهامی خاص، می بایست حداقل سه نفر شریک وجود داشته باشد که آن ها باید با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه به بانک مراجعه و تقاضای افتتاح حساب غیر قابل برداشت برای ثبت شرکت نمایند. سـه کلیـد ثبت اطلاعات، حذف و انصراف وجود دارد. This post has been written by GSA Content Generator Demoversion!