چگونگی استعلام گرفتن از شماره ثبت شرکت ها

در آخرین مرحله پیام «ثبت نام شما با موفقیت انجام شد» را مشاهده می کنید. همچنین برای دیدن کلیپ های آموزشی میتوانید ما را در اینستاگرام ثبت نیک دنبال نمایید . اطلاعت هویتی فرد به همراه میزان سهام وی و همچنین سمت به عنوان هیئت مدیره و سهامدار نیز باید مشخص شود .

ssaa.ir ثبت شرکت

از طرفی این اداره حمایت حقوقی و قانونی از مالکیت معنوی اختراع ها طرح های صنعتی و علامت های تجاری را نیز بر عهده دارد. هرکدام از قوانین کلی سازمان ثبت شرکتها در اارات و بخش های مختلف اداره ثبت اسناد و املاک اجرا خواهد شد اما برای خودشان نیز با توجه به حوزه ( قوانین موجود در فرمانداری ها ) یک سری قوانین وضع کرده اند که آنها نیز زیر نظر اداره ی ثبت شرکتها می باشد . افراد پس از انتخاب شرکا و نوع شرکت، برای انجام ادامه مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها به این سامانه مراجعه کرده و گزینه «ثبت شخصیت حقوقی» را انتخاب کنند. از جمله بخش هایی که در سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه می شود، بخش اجرای اسناد رسمی است. در بخش از میز خدمت سامانه ، خدمات خاصی ارائه می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

چنانچه اطلاعات مجموعه ای به یکی از طرق فوق یافت نشد نشان دهنده آن است که این مجموعه به عنوان شرکت به طور قانونی ثبت نشده است. لازم به ذکر است، این فرد هم می تواند یکی از اعضاء شرکت و یا وکیلی که امور ثبت شرکت را به عهده گرفته است باشد. البته در صورتی که فردی اقدام به فعالیت تجاری دارد و تا کنون آن را به ثبت نرسانده از قانون تخطی کرده و از سوی قانون به پرداخت جریمه محکوم می شود . سپس به پرداخت هزینه مربوط به خود دفترها و هزینه ارسال آن برای متقاضیان ، اقدام می کنید. دفاتری که تاجران برای امور تجاری خود مورد استفاده قرار می‌دهند، به هنگامیکه براساس ضوابط این قانون تهیه شود، میان تجار در کارهای تجاری سندیت داشته و معتبر خواهد بود.

آدرس و کد پستی استعلام دار دفتر مرکزی تجارتخانه را وارد نمایید . خدمات این قسمت شامل «استعلام شناسه ملی»، «درخواست اصلاح»، «درخواست تخصیص شناسنامه ملی»، «درخواست رفع تعلیق»، «درخواست بازبینی» می باشد. ابتدا باید وارد این سامانه به نشانی اینترنتی my.ssaa.ir شوید که نحوه انجام این کار را به طور مفصل توضیح دادیم. سامانه مدیریت اطلاعات و مستند سازی املاک دولتی در واقع یک سامانه ای است که اقدام به اطلاع رسانی می کند و اطلاعات مورد نیاز املاک دولتی را در خود منتشر می کند.

اساسنامه شرکت

سازمان ثبت شرکت ها یا همان اداره ی ثبت شرکتها که در هر شهر یک سازمان مربوط به ثبت شرکت در آن شهر ( حوزه ) را دارد . لازم است بدانید خود استان تهران نیز در هر حوزه یک اداره ی ثبت شرکت مشخص به خودش ثبت شرکت را دارد . «صورتجلسات تغییرات»، «اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی»، «رهگیری درخواست»، «اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی»، «ثبت درخواست تاسیس»، «کد فراگیر اتباع خارجی» خدماتی هستند که در این بخش ارائه می شوند.

طبیعی است که هر اندازه میزان سرمایع افراد بیشتر باشد، سهم و اختیارات آنها نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. در نهایت موضوع میزان و نحوه مسئولیت هر کدام از شرکاست که باید در مورد آن با یکدیگر توافق کنید. در این مرحله کد پستی و شماره تلفن، شماره دورنگار، پست الکترونیک، نشانی تارنما باید به طور دقیق وارد شود. ۳- موضوعاتی که بدون نیاز به دریافت مجوز از سازمان ها و ارگان ها به ثبت می رسند. اسامی مورد تقاضا در این قسمت ثبت می شود.جهت انتخاب نام باید نامها به ترتیب اولویت ثبت شوند.

الان میخواهم اسم من از این شرکت خارج شود .لطفا راهنمایی فرمایید. دسته بعدی افرادی است که نوآوری ندارند و صرفا هدفشان واردات و صادرات کالاها می باشد و جنبه تجاری دارد. در این مرحله باید آگهی شرکت را برای اطلاع رسانی در یک روزنامه کثیرالانتشار به چاپ برسانید. این مرحله نیز اهمیت زیادی دارد؛ چراکه میزان سرمایه اولیه شرکت، ارزش و اعتبار آن را تعیین می کند.

  • استعلام گرفتن یک شرکت به این دلیل است که بتوانیم وجود یک شرکت و یا قانونی بودن آن را بررسی کنیم.
  • این بخش از قسمت های مختلف دیگری تشکیل شده است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.
  • در این بخش امکان ثبت درخواست دریافت کد فراگیر و پیگیری درخواست های ثبت شده، وجود دارد.
  • در این بخش نام و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی که درخواست کننده تأسیس شرکت یا مؤسسه می باشد ثبت می شود.
  • بخش وکیل‌آنلاین در این قسمت نحوه نگارش دادخواست برای انواع دعاوی را آموزش می‌دهد.

قوانین و مقررات ثبت شعب شرکتهای خارجی در ایران رویه خاصی دارد؟ به طور کلی تجار در هر کشوری٬ تابع قانون کشوری هستند که در آن شخصیت حقوقی به ثبت رسیده است و باید اصول و قوانین کشور خود را رعایت کنند . سازمان ثبت اسناد و املاک کشورهمچون سایر نهادهای دولتی دارایسایتاختصاصی بوده که آدرس اینسایت می باشد. در سال های اخیر،امکانات سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک مرتبا افزایش یافته به نحوی که امروز می توانیم بگوییمسایت اداره ثبت اسناد و املاک کشور،یکسامانهجامع بوده که درخواست و انجام بسیاری از امورثبتیرا به صورت اینترنتی و غیر حضوری، امکان پذیر ساخته است. ثبت درخواست پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی، از جمله خدماتی است که در سایت ثبت شرکت هابه نشانی irsherkat.ssaa.ir وجود دارد. افرادی که متقاضی پلمپ یک دفتر قانونی می باشند، می توانند با ورود به این بخش از سامانه، درخواست خود را برای پلمپ یک دفتر قانونی ثبت کنند. به منظور پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی لازم است که اشخاص اطلاعات مختلفی از جمله هیئت مدیره شرکت، مشخصات شخصیت حقوقی، اطلاعات متقاضی پلمپ دفتر قانونی و …

اداره کل ثبت شرکتها

در نهایت، لازم است که روی مشخصاتی که از شرکت یا موسسه مورد نظر نمایان شده است کلیک نموده تا تمام مشخصات آن، نمایش داده شود. شماره ثبت تنها مخصوص همان شرکت بوده بنابراین راهی آسان برای استعلام گیری است. بسیاری از شرکت‌هایی که به صورت غیرقانونی و بدون ثبت شدن در حال فعالیت هستند؛ به منظور کلاهبرداری تشکیل شده‌اند. • اگر قصد دارید از تاریخ ثبت یک شرکت اطلاع پیدا کنید و یا نوع شرکت را بشناسید نیز می‌توانید از استعلام ثبت شرکت کمک بگیرید.

پایگاه خبری اختبار یکی از معدود پایگاه ‌های خبری مستقل از نهادهای دولتی و سازمانی و حتی خصوصی است. جامعیت و کاربردی بودن این پایگاه خبری در کنار مستقل بودن می تواند مرجع مناسبی برای پژوهشگران حقوقی باشد. علاوه بر ثبت برند تجاری این با شکل و نمای کلی و ساده نیز می تواند کاربران زیادی از جامعه را نیز جذب خود کند. از جمله مزایای استفاده از این وب ‌سایت می‌توان به دسترسی به مقالات و مصاحبه ‌ها و دیدگاه‌ های مختلف حقوقی و قضایی اشاره کرد.

با انتخاب نام هر یک از شرکا میزان سهام یا سرمایه شان را مشخص کنید . اشخاص ذیل فارغ از حجم فعالیت جزء مؤدیان گروه اول آیین نامه اجرایی ماده ۹۵ ق م م محسوب می شوند. سلام من سال ۹۳ ثبت تغییرات به عنوان مدیر عامل وارد شرکت جهان بنای کیهان شدم به عنوان امتیاز آور شرکت .بعد از گذشت ۶سال هنوز اسم من به عنوان مدیر عامل داخل آن شرکت میباشد در صورتی که با این شرکت ۲ساله قرارداد داشتم.

یکی دیگر از امکاناتی که در بخش خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه شده است، جستجو در بانک علائم تجاری است. در صورتی که قصد دارید علائم تجاری خاصی را مشاهده کنید، می توانید به این بخش ازسامانه ssaa.irوارد شوید و با وارد کردن یک سری اطلاعات در رابطه با علائم تجاری مورد نظر خود مانن طبقه بندی کالا، طبقه بندی تصویر و … هر یک از دفاتر طلاقی که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می کنند، دارای ظرفیت مشخصی برای ثبت واقعه هستند.

سرمایه اولیه شرکت

در این مرحله باید سمت اعضاء هیئت مدیره من جمله مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره ، سهام دارن و … مشخص گردد . هم چنین توجه داشته باشید استفاده از نام های تک سیلابی احتمال به ثبت رسیدن اسم شرکت را به صفر نزدیک می کند . در این قسمت امکان «ثبت شکایت»، «رهگیری شکایت» برای شما مقدور است.