نکاتی در رابطه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود

تصمیمات راجع به شرکت باید به اکثریتی که حداقل نصف سرمایه باشد اتخاذ شود و اگر در دفعه اول این اکثریت به توافق نرسیدند باید تمام شرکا مجدد دعوت شوند و این بار تصمیمات به اکثریت عددی شرکا اتخاد شود. البته این مورد می‌تواند در اساسنامه شرکت به شکل دیگری مقرر شود. معمولا هریک از شرکا به نسبت سهمی که در شرکت دارند دارای رای هستند اما اساسنامه می‌تواند حالت دیگری را درنظر بگیرد. ۱) هنگامی که مدارک لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود را آماده نمودید، به آدرس اینترنتی شرکت مسئولیت محدود مراجعه نمایید. روی منوی پذیرش تاسیس کلیک کنید و گزینه مسئولیت محدود را انتخاب نمایید. در این مرحله در صورت تایید مدارک، به شما شماره ثبت داده خواهد شد.

  • ثبت شرکت موجب رسمیت پیدا کردن شرکت شده و کلیه فعالیت ها و اقدامات آن قابل پیگیری خواهد شد.
  • طبق ماده ۱۹۵ قانون تجارت، هر شرکت با مسئولیت محدود که تعداد شرکای آن پیش از ۱۲ نفر می‌باشد،باید دارای هیئت نظار بوده و هیئت مزبور لااقل سالی یک مرتبه مجمع عمومی شرکا را تشکیل دهد.
  • بعد از امضای آگهی، متقاضی مدارک را به قسمت دبیرخانه می برد تا آگهی را در دفتر اندیکاتور ثبت کند.
  • متقاضی باید به بانک مراجعه و هزینه حق الثبت را پرداخت کند و فیش بانکی را به حسابداری اداره ثبت شرکت ها تحویل دهد.

در خصوص نام گذاری شرکت حتما باید عبارت “با مسئولیت محدود” در اسم شرکت قید شود و اسم هیچ یک از شرکا نباید در اسم شرکت ذکر شود. برای ثبت انواع مختلف شرکت، نیازی به ارائه مدرک تحصیلی نیست. در موارد خاصی مانند راه اندازی شرکت های مهندسی و علمی و موارد مشخصی که در قانون آمده است، نیاز به مجوز و ارائه مدرک تحصیلی می باشد. در همین حین نسخه دومی از تقاضانامه توسط کارشناس حقوقی اداره ثبت شرکت‌ها مهر شده و به متقاضی تحویل داده می‌شود که در واقع همان سند رسمی ثبت شرکت است.

مدیران شرکت را می­توان از بین شرکا یا خارج از آنها انتخاب کرد که دوران مدیریت آنها می­تواند محدود یا نامحدود باشد. بعضی از موسسات خصوصی به شرکت­های با مسئولیت محدود وام نمی­دهند. اداره شرکت به مدت مشخص https://vanak.ir/ (محدود یا نامحدود) به یک یا چند نفر به عنوان مدیر (که لازم نیست حتماً از شرکا باشند) سپرده می­شود. همچنین جهت اقدام برای ثبت ما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان متخصص کسب و کار ما به رایگان مشورت کنید.

موسسه ثبت ملل

متقاضی بایستی به بانک مراجعه و نسبت به پرداخت حق الثبت که در ذیل اظهار نامه مبلغ آن قید شده اقدام نماید. در این صفحه قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود و مراحل و چگونگی ثبت آن در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که باز هم نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید. این نوع از شرکت معمولا توسط افرادی ایجاد می‌شود که با یکدیگر قرابت و آشنایی دارند. معمولا برای فعالیت‌های تجاری کوچک که سرمایه اندکی دارند و با همان سرمایه می‌خواهند فعالیتی داشته باشند از این نوع شرکت استفاده می‌شود.

ثبت شرکت با مسدولیت محدود

در صورتی که شرکت شعبه های دیگری هم دارد، باید با مشخصات کامل آن ها را معرفی نمایید. مدیر می تواند از میان شرکاء و یا غیر از آن ها، برای مدت مشخص یا نامحدود تعیین گردد. شما می توانید خودتان برای ثبت شرکت مسئولیت محدود اقدام کنید، اما باید بدانید که این کار فراز و نشیب های خاص خودش را دارد. در مورد موضوع شرکت با مسئولیت محدود خوب است بدانید که پیش از هرچیز باید مشروع باشد و به هنگام ثبت شرکت، موضوع باید در شرکتنامه به ثبت برسد. تعداد اعضای مورد نیاز برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود حداقل ۲ نفر است و محدودیتی برای تعداد اعضای بیشتر از نظر قانونی وجود ندارد. بر خلاف شرکت های سهامی، هیچ حداقل و حداکثری برای سرمایه شرکت با مسئولیت محدوداز سوی مقنن تعیین نشده است، بنابراین سرمایه شرکت با مسئولیت محدود در هنگام تشکیل با محدودیتی مواجه نمی باشد.

شرایط شکلی برای ثبت شرکت

اما اگر تمام نکات لازم در شرکتنامه آورده شده باشد؛ تنظیم اساسنامه ضروری نخواهد بود. انتخاب روزنامه کثیرالانتشار در شرکت سهامی خاص برای درج آگهی های دعوت شرکاء الزامی و در شرکت با مسئولیت محدود، اختیاری است. ـ نقل و انتقال سهام در شرکت مسئولیت محدود علاوه بر تنظیم صورتجلسه و ثبت در سامانه نیاز به تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی داشته که یک نسخه از سند انتقال می بایست به سازمان ثبت ارائه گردد.

روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود

پیشنهاد ویژه ی مشاورین موسسه ی حقوقی ثبت فردا جهت سهولت در انتخاب نام و تسریع در زمان تایید نام انتخاب پنج نام سه سیلابی و ارائه ی آن به ترتیب اولویت آن می باشد. • اشخاص حقوقی نیزمی توانند با ارائه مدارک شرکت و مدارک هویتی نمایندگان به ثبت شرکت اقدام کنند. همه اشخاص حقیقی و حقوقی چه ایرانی و چه خارجی امکان ثبت شرکت در ایران را دارند. حدوداً یک هفته پس از ثبت شرکت باید برای دریافت دفاتر قانونی شرکت اقدام کنید. همانند شرکت سهامی مدیران می توانند موظف و یا غیر موظف باشند یعنی می توانند برای اداره شرکت پول دریافت کنند و یا به صورت رایگان به اداره شرکت بپردازند. هزینه ثبت از ۸۰۰ هزار تومان با توجه میزان موضوع شرکت و تعداد اعضا و هزینه های جانبی می باشد.

بر طبق ماده ۱۰۹ قانون تجارت، هر شرکت با مسئولیت محدود که شرکای آن بیشتر از دوازده نفر باشد باید یک هیات ناظر داشته باشد و این هیات حداقل سالی یک بار مجمع عمومی شرکا را تشکیل می‌دهد. در ابتدا موسسین شرکت با مسئولیت محدود باید تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را طبق قانون و در چارچوب حقوقی گردآوری نمایند. شرکت یا توافقی است که بین دو یا چند نفر برای اجرا یا انجام امور تجاری ایجاد می شود و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد،به اندازه سرمایه خود که در ابتداب ثبت شرکت اعلام کرده اند مسئول قروض و تعهدات شرکت است. در شرکت با مسئولیت محدود هر یک از شرکا تا میزان سرمایه خود در قروض و تعهدات شرکت متعهد می شود.

پس از ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها و پیگیری وضعیت از طریق سامانه، ممکن است ۳ وضعیت اتفاق بیفتد . هر فردی امکان تاسیس شرکت با مسئولیت محدود را داشته و حوزه فعالیت این نوع شرکت باید در زمینه امور تجاری مانند صادرات و واردات باشد. مورد اول، مالیات بر عملکرد شرکت است که براساس هزینه­های شرکت و سود حاصل از خدمات یا فروش تعیین می­شود. قوانین مالیات بر ارزش افزوده، فروشنده را موظف می­کند که درصد مشخصی را از خریدار گرفته و به اداره مالیات بر ارزش افزوده تحویل دهد.