نمونه فرم انحلال شرکت

این نوع انحلال هم به دستور مرجع قضایی و خارج از اراده شرکا انجام می‌شود. زمانی که فعالیت شرکت به پایان می رسد آیا می دانید برای انحلال باید چه مراحلی را طی کنید؟ درباره هزینه و مالیات آن چه می دانید؟ در ادامه مطالب مربوط به انحلال شرکت را توضیح خواهیم داد. موسسه حقوقی ایرساثبت یکی از موسسات معتبر در سطح کشور است که خدماتی همچون انحلال شرکت را با کمترین قیمت و در اسرع وقت انجام می دهند. ارائه صورتجلسه ای که در مجمع عمومی فوق العاده تنظیم شده است به همراه امضا و مهره سهامداران و مدیر تصفیه. با توجه به این ماده معلوم می‌شود که شخصیت حقوقی شرکت تنها برای انجام اموری که برای تصفیه لازم است باقی خواهد ماند.

  • از تأکید قانون تجارت بر انحلال شرکت به سبب فوت چنین بر می‌آید که؛ قانونگذار چنین مواردی را از موارد انحلال شرکت نمی‌داند، چرا که موارد انحلال شرکت جنبه حصری دارد.
  • در شرکت با مسئولیت محدود، حجر یکی از شرکا هیچ تاثیری ندارد، اما فوت یکی از شرکا هم باعث انحلال نمی شود مگر آنکه در اساسنامه تصریح شود که با فوت یکی از افراد شریک، شرکت منحل خواهد شد.
  • ارائه روزنامه رسمی مربوط به مراحل ثبت شرکت و نیز آخرین تغییرات ضروری است.
  • بایستی رونوشتی از صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت که تصمیم به انحلال شرکت گرفته و مدیر تصفیه را نیز تعیین نموده است و به امضاء شرکاء و سهامداران شرکت و مدیر تصفیه رسیده است به همراه مدارک ذیل به اداره ثبت شرکت ها از طریق باجه های پستی انتخاب شده و از طریق پست پیشتاز ارسال شود.

در شرکت با مسئولیت محدود، نهاد کنترل کننده وجود ندارد، مگر آنکه تعداد شرکا از دوازده نفر بیشتر باشد که در این صورت، تشکیل یک هیئت نظار یا هیئت بازرسان ضروری است. شرکت سهامی خاص شرکتی است که تمام سرمایه‌ی آن توسط مؤسسین شرکت تأمین شده است. این شرکت از حداقل سه شریک تشکیل می‌شود و ویژگی بارزش این است که صاحبان سرمایه، که به سهامدار تعبیر می‌شوند، دارای اوراق سهم هستند نه اینکه سهم‌الشرکه داشته باشند. در این نوع شرکت، سرمایه به سهام مساوی تقسیم شده و هر شریک مالک تعدادی از این سهام است. در چنین صورتی، هر یک از شرکا، مالک تعدادی سهم است و می‌تواند تعدادی از آنها را به کسانی که می‌خواهد منتقل کند. علی الاصول، این انتقال آزاد است و این امر، از دیگر خصایص عمده شرکت سهامی خاص به شمار می رود.

انحلال و تصفیه شرکت با مسئولیت محدود :

صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده باید به امضای شرکاء و مدیر تصفیه برسد، سپس اصل آن ارائه گردد. پس از این که شرکت منحل شود نمی توانید آن را از نوعی به نوع دیگر تبدیل کنید. در واقع شخصیت حقوقی با همان نوعی که قبلا بوده باقی می ماند و امکان تبدیل وجود نخواهد داشت. از روزنامه‌ها اعلان و یک سال از تاریخ انتشار اولین اعلان در مجله گذشته باشد. همچنین در صورت عدم اعلان عموم و تقسیم دارایی‌ها، پرداخت حق و حقوق مربوط به طلبکاران احتمالی به عهده مدیر تصفیه خواهد بود.

درخواست مشاوره حقوقی

این شرایط و نحوه پرداخت گام بسیار مهمی است تا اعتماد و شرایط دورکاری و به صورت سامانه ای انجام بگیرد. در این مرحله باید برای شرکتتان نام انتخاب کنید بنابراین در این قسمت حداقل باید ۵ نام را به الویت وارد سیستم کنید. چون شخصیت حقوقی شرکت فقط برای تصفیه باقی ماند است، شرکت از تاریخ انحلال نه قابل تبدیل به شرکت دیگری است و نه می‌‌‌تواند فعالیت جدیدی آغاز کند. چون شخصیت حقوقی شرکت فقط برای تصفیه باقی مانده است، شرکت از تاریخ انحلال نه قابل تبدیل به شرکت دیگری است و نه می‌تواند فعالیت جدیدی آغاز کند. 🔘 مطابق قانون مالیاتهای مستقیم ،اشخاص حقوقی که انحلال خود را اعلام نموده اند مکلف به تسلیم دو نوع اظهارنامه جداگانه می باشند.

همان طور که یک شرکت به طور نامحدود قابلیت ادامه حیات دارد ، می تواند در اثر علل یا عواملی از بین برود. از دیدگاه قانون جزا جرم مدیران تصفیه ای که کلاهبرداری می نمایند نوعی خیانت در امانت محسوب می شود. وقتی همه شرکا باهم تصمیم می‌گیرند یک شرکت ایجاد کنند، با موافقت و تصمیم همه آن‌ها می‌شود شرکت را منحل کرد. برای همه سهامداران، بازرسان و مدیر تصفیه لازم است که کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی را ارائه دهید. شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی؛ تفاوت و شرایط ثبت آنها شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی چیست؟ چه تفاوت‌هایی بین شرکت مختلط سهامی با غیرسهامی وجود دارد؟ چگونه باید شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی را به ثبت رساند؟ تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

مراحل انحلال شرکت چیست؟ نحوه منحل شدن شرکت از zero تا ۱۰۰ چقدر زمانبر است و شرایط لازم برای درخواست انحلال شرکت چیست؟ بعد از انحلال آیا کار دیگری باید انجام داد؟ با ما همراه باشید تا تمامی این موارد را جز به جز برای شما توضیح دهیم. موسسه خدمات اداری کاج با علامت تجاری ثبت شده، با سالها تجربه موسسان خود در حوزه های مشاوره و راه اندازی و ثبت شرکت و اخذ مجوزات همواره خدمات خود را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت ها اجرایی نموده است. ارائه مشاوره به شرکتها در حوزه ثبت شرکت و تغییرات آنها، ثبت برند، پیگیری امور اداری شرکتها و مشاوره مدیریت از مهترین خدمات ما می باشد. هنگامی که در رابطه با منحل کردن یک شرکت بحث می کنیم، افرادی تصور می کنند که پایان کسب و کار شما در یک شرکت خاص به معنی منحل شدن شرکت می باشد، در صورتی که این تصور اشتباه است. من یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کردم و تا مرحله روزنامه پیش رفتم ولی هزینه روزنامه را پرداخت نکردم الان میخوام انحلالش کنم چیکار باید بکنم . بلکه شما باید الزاماً تمامی مالیات های قبلی شرکت که شامل مالیات بر درآمد و غیره میشود و همچنین بدهی ها و معوقات بانکی شرکت یا موسسه‌ای که در حال انحلال آن هستید را تعیین تکلیف کنید تا بتوانید اقدامات و مراحل ثبت انحلال شرکت خود را انجام دهید.

در حالتی که یکی از دلایل فوق وجود داشته باشد، ذینفع و یا وکیل وی می توانند در دادگاه مستقر در مرکز اصلی شرکت مسئولیت محدود به طرح دعوا بپردازند و تمام حقوق خود را از دادگاه صالح تقاضا نمایند. در ادامه ذکر این نکته الزامی است که چنانچه قصد نگارش لایحه در خصوص ثبت شرکت مسئولیت محدود را دارید، مهمترین نکته ای که وجود خواهد داشت، توجه به مستندات قانونی و بهره گرفتن از تجربیات یک وکیل مناسب است. لایحه مورد بحث با توجه به دادخواستی که به محاکم قضایی ارائه شده است متفاوت خواهد بود لذا نمی توان به قالب کلی در این خصوص اشاره کرد. به دلیل آثار متعدد انحلال و پیچیدگی های قانونی که در این زمینه وجود دارد، بهتر است با استفاده از مشاوره های حقوقی مناسب اقدامات لازم را انجام دهید. زمانی رای مجمع عمومی فوق العاده دارای اعتبار می باشد که در جلسه رسمی و با اکثریت دو سوم آرا حاضر در آن تصمیم گیری شده باشد.صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده به همراه مدارک دیگر که لازم می باشد به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود و اداره مزبور به منظور منحل نمودن شرکت مبادرت می نماید. قانون گذار ایران در مورد تعداد مدیران تصفیه پیش بینی خاصی نکرده است ؛ بنابراین ، برحسب اهمیت شرکت در حال تصفیه می توان یک یا چند نفر را به سمت مدیر تصفیه منصوب کرد .

علاوه بر این ، معین نکرده است که در صورت تعدد مدیران اقدمات آنان باید جمعی باشد ، یا به طور انفرادی نیز می توانند عمل کنند . در حقوق فرانسه ، راه حل این است که هر کدام از مدیران تصفیه می توانند به طور جداگانه عمل کنند ( ماده ۲۷۵ آیین نامه قانون ۱۹۶۶ ) . در واقع ، به موجب ماده ۲۱۲ لایحه قانونی ۱۳۴۷ ؛ « مدیران تصفیه نماینده شرکت در حال تصفیه بوده و کلیه اختیارات لازم را جهت امر تصفیه دارا می باشند و محدود کردن اختیارات مدیران تصفیه باطل و کان لم یکن است » . عبارت « کلیه اختیارات » شامل اختیار عمل به تنهایی نیز می شود و این اختیار را نیز نمی توان محدود کرد .

تا خاتمه امر تصفیه شخصیت حقوقی شرکت جهت انجام امور مربوط به تصفیه باقی خواهد ماند و مدیران برای تصفیه موظف به‌خاتمه دادن کارهای جاری و اجرای تعهدات و وصول مطالبات و تقسیم دارایی شرکت می‌باشند و هرگاه برای اجرای تعهدات شرکت معاملات جدیدی‌لازم شود مدیران تصفیه انجام خواهند داد. ‌در صورتی که ظرف مهلت مقرر موجبات انحلال رفع نشود دادگاه حکم به انحلال شرکت می‌دهد. در مورد بندهای یک و دو و سه ماده ۲۰۱ دادگاه بلافاصله بر حسب مورد به مراجعی که طبق اساسنامه و این قانون صلاحیت اقدام‌دارند مهلت متناسبی که حداکثر از شش ماه تجاوز نکند می‌دهد تا در رفع موجبات انحلال اقدام نمایند. ۱ – وقتی که شرکت موضوعی را که برای آن تشکیل شده است انجام داده یا انجام آن غیر ممکن شده باشد.

از وظایف اولیه متصدیان این است که انحلال را به مرجع ثبت ، جهت ثبت و آگهی برای اطلاع به عموم اعلام دارند زیرا در غیر اینصورت نسبت به اشخاص ثالث بلا اثر می باشد. ۳-فتوکپی شناسنامه مدیر تصفیه در صورتی که خارج از شرکاء انتخاب شده باشد. ب‌.درخواست انحلال از دادگاه فقط در صورت ایجاد ضرری است که نصف سرمایه شرکت را از بین ببرد. ۱-در صورتی که هدفی که شرکت به جهت آن تاسیس شده است محقق شده باشد و یا در کل دسترسی به آن غیر ممکن باشد.