نحوه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی خاص

هر یک از اعضای شرکت سهامی خاص به‌ اندازه‌ سهم خود در شرکت مسئولیت دارند و تمامی سهام‌ داران در انتخاب اعضای هیئت‌ مدیره نقش داشته و صاحب‌ نظر هستند. در شرکت‌ های سهامی خاص حداقل ۲ نفر باید به‌ عنوان اعضای هیئت‌ مدیره مشخص شده و هر یک از اعضا باید دارای حداقل یک سهم باشند. در این نوع از شرکت‌ ها و تمام سرمایه اولیه شرکت توسط مؤسسین تأمین می‌ شود و به‌ همین دلیل به آنان شرکت سهامی خاص گفته می‌ شود. در نام گذاری این گونه شرکت ها این است که حتما باید قبل یا بعد از اسم شرکت عنوان سهامی خاص ذکر شود. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آسان ثبت، در نخستین گام برای ایجاد هر تغییر، جلسه‌ای با حضور اعضای شرکت برگزار و نتیجه‌ی این جلسه، به‌شکل صورتجلسه‌ای معتبر تنظیم می‌شود که تمامی اعضا مکلف به امضا کردن آن هستند.

  • مادامی که تمامی مبلغ اسمی سهم پرداخت نشده باشد, صدور ورقه سهم و یا گواهی نامه موقت بی نام ممنوع می باشد.
  • پر کردن اطلاعات مانند لیست اعضاء و نیز سهام داران، آدرس مکان شرکت و نیز آدرس سکونت افراد و کد پستی مربوط به هر کدام،ثبتینو سرمایه شرکت، سمت افراد مختلف، درصد سهام و سهم هر کدام از اعضاء.
  • ۱۹) مطابق ماده ۱۱۱ افرادی که دارای حکم قطعی هستند و دارای جرایمی مانند اختلاس ، سرقت ، کلاهبرداری باشند نمی توانند به عنوان اعضا هیات مدیره در شرکت باشند .
  • وجود تشریفات و مقررات بیشتر در شرکت های سهامی خاص, در شرکت های سهامی خاص به دلیل پیچیدگی هایی از قبیل نحوه تقسیم سود و زیان, نحوه نگهداری دفاتر مالی, نحوه تشکیل مجامع عمومی و غیره از مقررات و قوانین پیچیده تری تبعیت می نمایند.

سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شوند و شرکا فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات می باشند. در شرکت سهامی خاص حداقل ۳۵% سرمایه باید نقداً در یکی از شعب بانکهای منطقه تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ۶۵% در تعهد سهامداران باشد در صورتیکه در شرکت با مسئولیت محدود باید ابتدا کل سرمایه توسط شرکا پرداخت گردد. نحوه اداره شرکت سهامی خاص توسط سهامداران, هیات مدیره و بازرسین شرکت می باشد. سهامداران شرکت سهامی خاص از بین خود اعضاء هیئت مدیره را انتخاب می کنند و همچنین دو شخص حقیقی و یا حقوقی را به عنوان کنترل کننده انتخاب می کنند. لازم به ذکر است که مدارک لازم ثبت شرکت در تهران علاوه بر مدارک فوق, مدارک دیگری می باشد که در زمان قرارداد با موسسه باقی مدارک مدارک لازم ثبت شرکت سهامی خاص تشریح خواهد شد. با توجه به این موضوع که شرکت سهامی خاص را به ثبت می رسانیم اوراق زیر را می بایست تنظیم و به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهیم.

پرسش‌های پرتکرار پیرامون شرکت‌های سهامی خاص در ایران

وجود ۲ بازرس در شرکت سهامی خاص الزامی بوده و وجود هر یک از سمت های مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس در شرکت سهامی خاص اجباری می باشد . ثبت شرکت سهامی خاص و شرکت مسئولیت محدود در تهران و دیگر نقاط ایران و مراحل و هزینه های آن یکی از پر تکرارترین سوالات ثبتی بوده زیرا بی شک یکی از بیشترین انواع ثبت شرکت در تهران و ایران ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص می باشد. انتشار آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی و چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار آخرین گام ثبت شرکت سهامی خاص در کشور است.

مدت زمان ثبت شرکت در بهترین و سریعترین حالت ۷ روز کاری طول خواهد شد اما چنانچه مرحله چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی را هم در نظر بگیریم ، مدت زمان ثبت شرکت حداقل ۱۵ روز خواهد بود. خدمات مشاوره تلفنی ثبت کاج در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص توسط کارشناسان خبره حقوقی صورت گرفته و به صورت کاملا رایگان می باشد. برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه ای که لازم است یک میلیون ریال معادل صد هزار تومان است. در نهایت پس از ثبت آگهی شرکت در روزنامه شما می توانید فعالیت خود را تحت عنوان یک شرکت سهامی خاص آغاز کنید.

آگهی دعوت سهامی خاص

همچنین هر شخصی که مدیریت شرکتی را برعهده دارد به هیچ عنوان نمی تواند مدیریت شرکت دیگری را نیز برعهده بگیرد. اظهارنامه شرکت نیز همچون اساسنامه بایستی حاوی نام شرکت آدرس شعبه مرکزی و سایر شعبات آن، زمینه فعالیت شرکت و مشخصات کامل موسین شرکت باشد. به عنوان مورد آخر، نحوهانحلال شرکتو شرایط آن به طور کامل بایستی در اساسنامه ذکر شود. تا سال ۹۸ کلیه ی اعضا و بازرسین باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه می داند اما از سال ninety nine دیگر نیاز به ارائه گواهی عدم سوپیشنه نیست. پرداخت یک فیش به مبلغ ۴۰ هزار ریال به عنوان هزینه ی شرکت. چنانچه سرمایه اولیه شرکت از نوع غیرنقد باشد، مبلغ ریالی آن می‌بایست به تایید کارشناس رسمی دادگستری برسد.

ثبت شرکت سهامی خاص

یکی از قوانینی که در همه ی شرکت های سهامی خاص رعایت می شود این است که باید ۳۵% از میزان سرمایه شرکت در یکی از بانکهای کشور در حسابی که به نام شرکت است بلوکه شود که این وجه پس از چاپ آگهی در روزنامه رسمی قابل برداشت می باشد. دومین مرحله پس از تهیه ی این مدارک این است که به سامانه ی اینترنتی ثبت شرکت ها مراجعه کرده و در آن جا تمامی اطلاعاتی که لازم است را اعم از نام شرکت، محور فعالیت شرکت، سرمایه ی اولیه، اسامی سهام داران و میزان سهم هر کدام، سمت آن ها در شرکت و… پر کنید. چند نکته در خصوص انتخاب نام شرکت بسیار مهم است که اشاره به این نکات خالی از لطف نمی باشد. اول اینکه شما باید پنج نام برای شرکت خود ثبت کنید که اولا تکراری نباشند و بتواند تا حدودی معرف شرکت باشد.

general