نام تجاری چیست ؟ شرحی درباره ثبت نام تجاری در ایران

من در حوزه محصولات چوبی و ام دی اف فعالیت میکنم و اسم برندمون بلوط هست. این نام ها برای پیشنهاد برای ثبت برند و ثبت شرکت هم به کار میرود که نیاز به کارت بازرگانی در ثبت برند ندارند . همچنین برای ثبت برند لباس به صورت تخصصی میتوانید با مشاوران مجموعه تماس بگیرید. انتخاب اسم برند از مقوله های مهم و حساس در ثبت برندمی باشد.

  • البته درصورت سپری شدن زمانی بیش از ۳ ماه از تاریخ تأیید نام و درصورت عدم ثبت شرکت به دلایل مختلف، و هم چنین تغییرنام ، متقاضی می بایست نسبت به واریز مبلغ فوق به شماره حساب مربوطه و ارائه فیش آن اقدام نماید.
  • به هنگام انتخاب یک نام خاص برای برند بهتر است به کلماتی که در زندگی روزمره از آن استفاده می کنید، توجه کنید.
  • برخی از کارشناسان معتقدند که اسامی انتزاعی بهترین اسامی هستند.

برای دریافت مشاوره از طریق اطلاعات تماس با ما در ارتباط باشید. تماس تلفنی با موسسه برقرار کنید تا راهنمایی کامل دریافت کنید. بهتر است به این موضوع توجه کنید که به هیچ عنوان اسم خود یا فامیلی خود را بر روی برند نزارید زیرا این نوع اسامی قابلیت برندسازی نخواهند داشت و نمی توان با تکیه به آن ها برندی بزرگ و ماندگار را ثبت کرد. اسم لاتین از موارد پرتقاضا در سال های اخیر است که از جمله آن ها می توان به نام های مغازه هایی مثل لباس تن آرا یا شیک پوشان یا حتی برند معروف نوین چرم که اگر نامی به غیر از این را برای آن انتخاب کرده بودند امکان معروفیت تا این حد برای آن ها نبود. در انتخاب نام برند و لوگو تجاری از اسامی شعرا و دانشمندان و ارگان های دولتی و ایثارگران نباید استفاده شود و این موارد جزو موارد ممنوع خواهد بود. نام برند نمایانگر یکی از ویژگی ها و نکات مثبت کالا یا خدمات شما می باشد پس بهتر است از نام هایی بهره بگیرید که به محض مشاهده آن ، ذهن مشتری متصور یکی از ویژگی های محصول شما باشد ، مانند شرکت آمازون که با شنیدن نام آن به یاد وسعت و بزرگی این مجموعه خواهید افتاد .

این انتقال یا می تواند اختیاری باشد و یا اینکه قهری و بواسطه وراثت باشد . ثبت شرکت در تهران ، نامی است که یک تجارت خانه یا بنگاه تجاری را با آن به رسمیت می شناسند . این موضوع برای تجاری که در زمینه فعالیت تجاری خود نام و آوازه ای بدست آورده اند ، اهمیت خود را به وضوح نشان می دهد . در هنگام انتخاب نام شرکت، حتما باید از “اسم خاص” استفاده شود. اسم خاص، اسمی است که تنها به یک فرد یا شی اشاره دارد و همه را شامل نمی‌شود. جزء اولین مقرارت ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تاسیس ثبت شرکت است.

ساخت اسم شرکت

برند باید شرایط لازم برای قابل ثبت بودن و قرار گرفتن تحت حمایت حقوقی را داشته باشد. در تعیین نام شرکتهای تجاری تضامنی، مختلط غیرسهامی، مختلط سهامی و نسبی رعایت مواد ، ، و قانون تجارت الزامی است. منظور از نام شرکت ، نامی است که با آن بتوان یک محصول را معرفی کرد و شناخت .

اسم تجاری

منظور از برند فارسی آن دسته از اسامی هستند که در فرهنگ لغات دارای معنی و ریشه فارسی هستند. اگر برند شما معروف شود و به برندی شناخته شده تبدیل شود، خود برند نوعی دارایی محسوب می‌شود و می‌توانید با فروش آن به سرمایه زیادی دست پیدا کنید. پیشنهاد ما این است که پس از ثبت نام به عنوان کاربر آزاد،با خرید اعتبار به کاربر ویژه تبدیل شوید. اگر نکات و تجربیات دیگری در زمینه‌ی انتخاب نام برند دارید، خوشحال می‌شویم آن‌ها را با دوستان خود در میان بگذارید.

اسم شرکت نباید از اسامی افراد معروف و دارای شهرتی مانند دانشمندان را شامل شود . برند به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد که هرکدام از آنها مدارک متفاوتی را لازم دارد. برای انتخاب نام در حوزه ی فعالیت مورد نظرتون میتوانید از اسامی موجود در سایت ایلیا استفاده نمایید . درثبت شرکتهای مشارکتی، می توان از نام کامل شرکت خارجی یا قسمتی از نام شرکت خارجی به همراه نام کاملاً فارسی و دارای اصطلاح (به عنوان پسوند) با ارائه مدارک شرکت خارجی و ترجمه رسمی اوراق آن استفاده نمود.

هزینه ثبت شرکت سهامی عام

شما میتوانید جهت اطلاع بیشتر از نحوه ثبت برند تجاری و همچنین مشاوره در زمینه هایثبت شرکت،ثبت برند تجاری،ثبت تغییرات شرکتو دیگر امور ثبتی ، با شماره ۰۲۱۸۸۸۸۸۸۲۲ تماس حاصل فرمایید. مدارکی مثل کپی برابر اصل شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی و مجوز فعالیت برای اشخاص حقیقی لازم است و باید به درج اطلاعاتی چون آدرس و شماره تلفن بپردازند و کدپستی خود را نیز وارد کنند. اگر زمینه فعالیت تان لوازم آرایشی مورد استفاده روی پوست، محصولات غذایی بسته بندی شده ، نوشیدنی ‌های گازدار و داروهای مخصوصی است که پزشکان از آن استفاده می کنند، نیاز به ثبت برند تجاری دارید و این طور نیست که اختیاری باشد. اعتبار اسم تجاری ممکن است برای تمام نقاط ایران باشد یا برای بعضی از شهرها .

مثل شرکت «تِسلا موتورز»که داستان اسرارآمیز زندگی دانشمند بزرگی همچون «نیکولا تسلا» را به محصولات خود گره زد و با این کار هم از شهرت جهانی او استفاده کرد و هم در اذهان عمومی خود را به‌عنوان برندی پیشرو و نوآور معرفی کرد. ثبت برند می تواند برای سهامداران نیز ایجاد ارزش افزوده ی سهام کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود. سلام.یه اسم درزمینه زعفران، آجیل وخشکبار میخوام که بعنوان برند ثبت کنم… جهت ثبت شرکتهای تعاونی ابتدا باید نام پیشنهادی از مراجع وزارت تعاون طی نامه ای درخواست گردد. از بکارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه در نام شرکت یا موسسه خودداری نموده و درصورت ابهام درخصوص نداشتن معادل فارسـی می بایست به بانک اطلاعاتی یا کتابهای مرجع و لغت نامه های زبان و ادب فارسی مراجعه نمود و درغیراین صورت از فرهنگستان زبان و ادب فارسیاستعلام شرکتانجام شود.

توجه داشته باشید در صورتی که علامت تجاری شما به صورت لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد. ثبت اسم تجاری در صورتی امکان دارد که مشابه اسم تجاری دیگری نباشد و حقوقی را تضییع نکند. یکی از تفاوت اسم تجاری و علامت تجاری در مدت زمان لازم برای ثبت آن است.

اکثر مراجعین که فقط نام شرکت را می دانند به قسمت تعیین نام مراجعه نموده و با توجه به اسم شرکت شماره ثبت آنها از دفاتر موجود استخراج و به آنها داده می شود. بطور کلی در قسمت تعیین نام های ارسالی از وزارتخانه ها و دادگاهها و سازمانها و ادارات و شرکتها همگی بطور جداگانه تفکیک شده و مورد ثبت برند تجاری بررسی و اقدام قرار می گیرد. ص- در مورد اعتراض شرکتها به اسامی متشابه که بعلت عدم مشاهده در دفاتر و یا به نظر مدعی یا مدعیان به اسم اعلام شده در این قسمت اعتراض آنها مورد بررسی و اقدام قرار می گیرد و حتی در مواقع ضروری با مراجعه به دادگاه ها، ذینفع را در این مرحله یاری می دهد.

ذهن انسان برای برخورد با این سیل عظیم اطلاعات بازاریابی بیت های اطلاعاتی را به صورت گروه های بزرگ تری در می آورد که به آن ها بسته های اطلاعاتی گفته می شود و محتوی اطلاعات بیشتری می باشند. از قرار گرفتن این بسته های اطلاعاتی در کنار یکدیگر که هر کدام بخشی از اطلاعات مرتبط با نام تجاری را ارایه می دهند در ذهن مصرف کننده نگرشی در مورد آن نام تجاری شکل می گیرد که می تواند برخرید آن نام تجاری تاثیر بگذارد. براین اساس ثبت تغییرات شرکت وظیفه بازاریابان این است که شیوه پردازش اطلاعات مرتبط با نام های تجاری توسط مصرف کنندگان را تسهیل نمایند .بدین ترتیب، انتخاب نام تجاری کوتاه ، به سرعت از طریق پیوندهایی که با آن علائم تجاری دارند در حافظه در دسترس قرار می گیرند. شما نیز اگر برای برند خود به دنبال اسامی هنری هستید بهتر است با مشاوران متخصص در این عرضه مشورت کرده و بر اساس نوع و موضوع فعالیت خود اقدام به گزینش اسم هنری خاص برای برند خود کنید .