موارد، نکات و نمونه صورتجلسه انحلال شرکت سهامی خاص

انحلال در شرکت‌های سهامی با توجه به توضیحات ماده ۱۹۹ و ۲۰۱ قانون تجارت، معمولا با سه منشاء متفاوت اتفاق می‌افتد. یا به صورت قهری (اجباری) یا به تشخیص مجمع عمومی (اختیاری) و یا بر مبنای تصمیمات مجمع و حکم دادگاه صورت می‌گیرد. تاریخی که اظهارنامه مالیاتی به اداره ثبت شرکت‌ها تسلیم می‌شود باید مربوط به آخرین دوره عملیات انحلال بر طبق موضوع ماده ۱۶، ۶ ماه از تاریخ ثبت انحلال در اداره ثبت باشد.

  • شرکت‌ها ممکن است بنا به دلایلی به فعالیت های خود پایان داده و منحل گردند که البته گاهی این دلایل اختیاری است و گاهی اجباری .
  • پس از آنکه بدهی‌های شرکت به طور کامل تسویه شد باید دارایی‌های باقیمانده بین شرکا تقسیم شود.
  • مشاوره ما در تمامی زمینه های کاری موسسه ، صد در صد رایگان می باشد و همچنین جهت رفاه حال شما کاربران عزیز ، راه ها متعددی برای ارائه این خدمات قرار داده شده است.
  • ‌در صورتی که هیأت مدیره برخلاف این ماده به دعوت مجمع عمومی فوق‌العاده مبادرت ننماید و یا مجمعی که دعوت می‌شود نتواند مطابق مقررات‌قانونی منعقد گردد هر ذینفع می‌تواند انحلال شرکت را از دادگاه صلاحیتدار درخواست کند.
  • سلام، من سال ۹۵ یه شرکت با مسئولیت محدود ثبت کردم و کلا هیچ کاری انجام ندادم، الان میخوام منحل کنم شرکت رو، باید روزنامه دعوت به مجمع فوق‌العاده بزنم برای شرکت با مسئولیت حدود یا نه؟ شرکا هم فقط خودم و مادرم هستیم که ۹۰ درصد هم به اسم خودمه.
  • معرفی مدیر تصفیه شرکت نیز از مواردی است که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

انحلال از طریق سامانه ثبت شرکت و سایت ثبت شرکتها قابل انجام می باشد. همچنین یکی از مهم ترین وجه تمایز های ثبت آرون با سایر گروه ها و موسسات ثبتی نحوه و شرایط پرداخت می باشد. هزینه روزنامه رسمی بعد از انحلال شرکت انتشار حتما می بایست پرداخت شود. دستور جلسه انحلال شرکت می باشد که باید تمامی سهامداران یا شرکا زیر تمامی برگه ها را امضا و مهر کنند . در پایان انحلال دارای آثار مهم دیگری از جمله مراتب چگونگی تصفیه اموال و نظام جانشینی تعهدات و انتقال مدیریت و اختیارات مدیران تصفیه و سایر موارد می باشد که خارج از مباحث تخصصی این کتاب است. ارائه روزنامه رسمی ثبت شرکت که آگهی های شرکت در آن انتشار یافته است.

به نظر می رسد در صورت اخیر ، هر ذی نفعی می تواند از دادگاه صلاحیت دار تقاضا کند مدیر تصفیه را به این امر ملزم کند . علاوه بر این ، قانون گذار مقرر نکرده است که تصمیم به تقسیم قبل از ختم تصفیه باید در روزنامه آگهی شود ؛ در حالی که با این آگهی طلبکاران از این امر آگاه شده ، می توانند به موقع به چنین پرداختی اعتراض کنند . در هر حال ، اگر پرداخت به صاحبان سهام بدون در نظر گرفتن حقوق طلبکاران شرکت انجام شده باشد ، باطل است و کسانی که چنین مبالغی را دریافت کرده اند باید آنها را مسترد کنند. در صورتی که در اساسنامه شرکت، مدت فعالیت شرکت به صورت نامحدود ذکر شده باشد، در این صورت تشکیل جلسه مجمع فوق‌العاده جهت تصویب انحلال شرکت مورد نیاز است.

هزنیه انحلال شرکت چقدر است؟

همچنین هنگامی که شرکت منحل شد امکان تغییر نوع شرکت نیز از بین میرود ، زیرا شخصیت حقوقی شرکت با همان نوع قبل برای انجام امور تصفیه و پرداخت دیون و دریافت مطالبات باقی می ماند. در شرکت از نوع سهامی خاص در تشکیل مجامع ماده ۱۰۱ که انتخاب اعضای هیئت رئیسه مرکب از ۱ رئیس ، ۲ ناظر و ۱ منشی میباشد ثبت شرکت در تهران ضروری نیست ولی در شرکت از نوع مسئولیت محدود نیازمند به تشکیل مجمع هیئت رئیسه نمیباشد. مراحل انحلال تمامی شرکت ها (شرکت های با مسئولیت محدود، سهامی خاص، تضامنی و موسسات غیر تجاری) مطابق مراحل ذکر شده در فوق می باشد. در شرکتی که تصمیم به انحلال گرفته می شود، ابتدا در مرحله ی اول باید یک نفر را به عنوان مدیر تصفیه انتخاب نمایند.

روش انحلال منحل کردن ️ شرکت با مسئولیت محدود به همراه هزینه و مدت زمان

سلام اگر فعالیتی نداشتید و کد هم نگرفتید و در این زمان منحل کردید نیاز به مراجعه ( معمولا و تا به این تاریخ مشکلی ایجاد نمی شده ) نیست، ضمن اینکه نفرمودید چه پیامکی برای شما ارسال شده است. شخصی که به عنوان مدیر تصفیه در نظر گرفته شده است موافقت کامل خود را اعلام کرده باشد. باید ابتدا هزینه روزنامه رسمی مرحله ثبت شرکت رو بپردازید و بعد نسبت به انحلال شرکت مطابق با توضیحات همین مقاله اقدام کنید. در عمل نیز کارشناسان اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری فقط در مورد شرکت سهامی خاص، رعایت مهلت ۵ روزه را بررسی می‌نمایند. موسسه چتر عدالت سبز مکانی ایده آل جهت کاوش درمانی حقوقی خواهد بود تا مشکلات و نگرانی های شما را پاکسازی کند. ما در اینجا هستیم تا با همراهی شما نیازهای حقوقی تان را مرتفع سازیم و سطح رضایتمندی شما را در انجام امور مربوطه به سطح بالایی برسانیم.

دلایل عام انحلال شرکت با مسئولیت محدود:

مثلاَ اگر بیست و پنج روز ساکت بوده اند و در روز بیست و ششم اعلام رضایت کنند، نسبت به منافع و ضرر بیست و پنج روز اول شریک هستند اما اگر در روز بیست و ششم اعلام عدم رضایت کنند، فقط نسبت به منافع زمان سکوت شریک هستند. ماده ۲۱۶ قانون تجارت نیز تخلف از ماده قبل را موجب مسئولیت متصدیان تصفیه در برابر طلبکاران قرار داده است. از آنجا که همه شرکا با توافق هم قرارداد تشکیل شرکت را منعقد می‌کنند، خودشان نیز می‌توانند با توافق، شراکت را از بین ببرند.