مهم ترین نکات در مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

شماره ثبت برای اشخاص حقوقی کاملا منحصر به فرد بوده و می توان به وسیله ی آن استعلام گرفت. در بخش بعدی در صورت وجود شعبه،اطلاعات مربوط به شعبه شامل کد پستی شعبه،شماره تلفن واحد ثبتی شعبه،آدرس شعبه را وارد نمایید. امضای مدارک تأییدشده و پرینت شده از طریق سامانه توسط اعضای شرکت.

زمان صرف شده برای شروع یک کسب و کار در کشور از جمله زیر شاخص‌های نماگر سهولت انجام کسب و کار است با ارتقا و رشد. قبل از آنکه به توضیح روند ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز بپردازیم و بحث تخصصی‌تر شود لازم است در مورد تعریف ارائه‌شده از شرکت‌های سهامی خاص در قانون اقدام کنیم. طبق قانون به شرکت‌هایی شرکت سهامی خاص گفته می‌شود که جهت انجام امور تجاری تأسیس‌شده و سرمایه آن منحصراً توسط خود اعضای مؤسس شرکت تأمین می‌گردد و سهام شرکت به وجود می‌آید. سهام این شرکت برخلاف شرکت قبل قابلیت قطعه‌قطعه شدن و تخصیص سهام به اعضا را دارد اما آنچه اینجا حائز اهمیت است این است که چون در تأمین سرمایه منحصراً اعضا دخیل بوده‌اند، تنها اعضای شرکت سهامدار شرکت می‌شوند. به زبان ساده‌تر سهام شرکت تنها میان اعضای شرکت قابل‌تقسیم است و هیچ عضو خارجی نمی‌تواند در سهام آن شریک شود. هیأت مدیره مکلف است پس از اعلام قبولی، ظرف یک ماه از تاریخ برگزاری جلسه اولین مجمع عمومی عادی، به ثبت تعاونی مبادرت کند.

  • _ وارد کردن آدرس مرکز اصلی شرکت با کد پستی و یک تلفن ثابت.
  • اشخاص حقوقی نیز مانند اشخاص حقیقی می بایست نام داشته باشند و عملیات تشخیص آسانتر شود.
  • بازرس برای یک دوره مالی انتخاب می شوند و میتوان دوباره آن ها را انتخاب و تمدید نمود.
  • مدت فعالیت شرکت می تواند محدود و یا نامحدود باشد.در صورت محدود بودن باید حداکثر مدت فعالیت به ماه تعیین شود.چنانچه مدت فعالیت شرکت تعیین نشود،نامحدود به حساب می آید.در صورت اتمام مدت شرکت باید آن را تمدید کرد و چنانچه تمدید نشود،شرکت منحل می شود.

امضای مدارک تایید شده و پرینت شده از طریق سامانه توسط اعضای شرکت. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی. وارد نمودن پنج اسم انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولویت. مشخص کردن سمت امضا کننده دفتر که آیا از مدیران است یا شرکاء یا سهامداران یا وکیل رسمی و سپس کلیک بر روی کلید گام بعدی.

هزینه های ثبت شرکت چقدر می باشد ؟

شخصی که موسسه ثبت کند، حق انجام کارهای تجاری مانند خرید و فروش و واردات و صادرات را ندارد. حتی هیچ اجباری برای شراکت با شهروندان آلمانی وجود ندارد. ارائه ی اصل قیم نامه در صورتی که یکی از اعضا دارای اهلیت نباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید مقاله تخصصی ثبت شرکت تعاونی را مطالعه نمایید . با ثبت شرکت در تهران و یا دیگر نقاط کشور شما از همان ابتدا نام و موضوع فعالیت شرکت و سرمایه شرکت را به صورت قانونی مشخص میکنید. حال طرفین شرکت شما به راحتی میتوانند هویت حقوقی شما را راستی آزمایی نمایند و با خیال آسوده تصمیم به شروع همکاری یا اعطای اعتبارات لازم به شما نمایند. امضای اوراق و تشکیل پرونده رسمی گام بعدی راه‌اندازی شرکت سهامی خاص در شیراز است. برای این منظور، پس از تکمیل مدارک، باید آنها را در پاکت مخصوص پستی مستقیماً به اداره ثبت شرکت‌های شیراز ارسال نمود.

قوانین مالیاتی شرکتها

در انتها به مراحل ثبت شرکت پرداختیم که در صورت تایید مدارک و اطلاعات از سوی کارشناس، متقاضی با چاپ یک آگهی در روزنامه کثیرالانتشار آخرین مرحله را طی کرده و اینگونه شرکت خود را به ثبت می‌رساند. نکته قابل توجه این است که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی به ارایه مدرک تحصیلی نیست. اگر به قانون مراجعه کنیم می‌بینیم که حداقل سرمایه‌ای برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود تعیین نشده اما تاکید شده که این نوع شرکت زمانی به ثبت می‌رسد که سرمایه نقدی آن تادیه شده باشد.

برابر با اصل و کپی مدارک شناسایی تمام اعضای هیات مدیره، سهامداران / شرکا. صورتجلسه اولین جلسه هیات مدیره امضا شده توسط تمام اعضا و شرکا. ۱۰) صورتجلسه اولین هیات مدیره دال بر انتخاب رئیس و نایب رئیس و منشی هیات مدیره و انتخاب مدیر عامل و تعیین صاحبان امضای مجاز.

بازرسان شرکت به هیچ وجه نباید با اعضا هیئت مدیره شرکت نسبت فامیلی داشته باشند

نکته دوم این است که مراحل ثبت شرکت پر است از ریزه کاری ها و جزئیاتی که نوشتن آن عملا شدنی نیست و بیشتر آن به وسیله تجربه سال ها حضور در کار ثبت به دست آمده است. به طور مثال در ثبت شرکت اینترنتی مواردی که در سایت نوشته و شما باید پر کنید لزوما با آن چیزی که شما فکر می کنید یکسان نیست و تنها با چند بار صحبح و خطا رفتن که البته وقت زیادی از شما می گیرد شاید بتوانید شرکت خود را به ثبت برسانید. از همین رو به شما توصیه می کنیم قبل از ثبت شرکت حتما با مشاوران ما تماس گرفته و با مشورت آن ها کار ثبت شرکت را آغاز کنید. شرکت سهامی خاص حداقل بین پنج نفر تشکیل می شود که از این تعداد حداقل three ثبت شرکت نفر جزو اعضای هیئت مدیره شرکت (مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس) و ۲ نفر نیز جزو هیئت بازرسی ( بازرس اصلی و بازرس علی البدل ) می باشند . طبق ماده a hundred and one قانون تجارت در شرکت سهامی خاص حداقل بایستی ۳ نفر سهامدار حضور داشته باشند . اعضای هیئت مدیره به مدت ۲ سال و بازرسین هر سال مالی بایستی تمدید و یا تعویض شوند .