مزایای ثبت برند 【 فواید ثبت برند و علامت تجاری️】

در حقیقت برند همان اسمی است که محصولات تجاری با آن شناخته می شود و لوگو علامتی است که با آن نمایان می شود.برند باعث شناخته شدن کالا می شود و در صورتی که کالایی کیفیت خود را ثابت کند، تقاضای خرید این برند زیاد می شود. در واقع وقتی برند فراموش می شود، مشتری با دیدن لوگو آن را خواهد شناخت. اسناد واجب برای ثبت برند شامل مواردی است که هویت صاحب حقیقی برند و سهامداران صاحب حقوقی آن را ثابت می کند. همینطور اگر برند را برای یک فرد حقوقی ثبت کنید باید اسناد اصلی شرکت را هم در بین اسناد دیگر ارائه کنید.

  • حتی در کنار برند تجاری اصلی خود شرکت ها اقدام به ایجاد برند های متفاوت و با ارزش گذاری و مفهوم گذاری های دیگر کرده و با استناد به برند تجاری به شهرت دست یافته خود آنها را نیز به هدف و مفهموم خود می رسانند.
  • اگر این مهلت ۶۰ روزه تمام شود و او اقدامی نکند آن علامت به نام متقاضی اول،‌ ثبت می‌شود.
  • همانگونه که قبلا اشاره شد علامت تجاری هویت و شناسنامه محصولات و خدمات شما نه در ایران که در کل جهان می باشد.
  • شرکت ثبت و رتبه با کمک متخصصان مختلف در حوزه های حقوقی می تواند در ثبت لوگو به متقاضیان مختلف کمک کند.

مرجع ثبت ظرف ۳۰روز از تاریخ وصول، اظهارنامه و ضمائم آن را از لحاظ رعایت جنبه‌های شکلی و سایر شرایط مقرر در قانون و این آیین نامه و همچنین تطبیق طبقه یا طبقات اعلامی با طبقه‌بندی بین‌المللی، مورد بررسی قرار می‌دهد. ثبت اختراع داخلی و بین المللی؛ چگونه اختراعم را ثبت کنم؟بهتر است قبل از ثبت اختراع داخلی یا بین‌المللی در خصوص زمان، هزینه، مراحل، فرایندهای اداری، نهادهای متولی و چگونگی تنظیم اظهارنامه آن به طور کامل تحقیق و بررسی کرد. برند باعث شناساندن یک محصول می شود و آن را از سایر موارد مشابه متمایز می کند. تبصره ۱– در صورتی که اظهارنامه تسلیمی به هر دلیلی منتهی به ثبت علامت نشود مبالغ پرداختی از این بابت، قابل استرداد نخواهد بود. سپس به قسمت خدمات الکترونیک رفته و در قسمت اظهارنامه ی الکترونیکی به قسمت اول ثبت اظهارنامه ی علامت رفته و گزینه موافق هستم را کلیک نمایید تا مراحل ثبت اظهارنامه نمایان شود.

امکان ثبت همزمان اسم و شکل برای ثبت علامت تجاری وجود دارد؟

در این مورد در صورتیکه نمونه ای قبلا وجود نداشته باشد و جواز کسب به نام خودتان داشته باشید می توانید نام را انحصاری نمایید. شما می توانید با پرداخت هزینه ای اقدام به استعلام علامت تجاری مورد نظر خودتان بکنید. ثبت نهایی لوگو نیازمند پرداخت هزینه نهایی و همچنین آگهی های ثبت برند می باشد. طبقه کالا و خدمات باید به دقت انتخاب و متناسب با موضوع شرکت شما باشد.

با توجه به قوانین و مقررات موجود برای نقل و انتقال برند تجاری این کار به سادگی و ظرف مدت کوتاهی نیز امکانپذیر می باشد . از واجبات علائم تجاری در ایران ایجاد بازار برند به منظور انجام خرید و فروش و واگذاری و ادغام و اجاره و… می باشد. پس از اولین انتشار آگهی لوگو در روزنامه رسمی دادگستری و روزنامه کثیرالانتشار زمان یک ماه به برند داده می شود. مدت اعتبار از تاریخ تسلیم اظهارنامه صورت می‌گیرد و صاحب برند می‌تواند هر ۱۰ سال به ده سال تقاضای تمدید برند تجاری خود را کند. برند باید به صورت منحصر و یکتا باشد و کپی شده و یا مشابهتی با سایر برند ها و نام های معروف نداشته باشد. ۳- نکته قابل توجهی که زمان انتخاب نام باید به آن توجه کنید استعلام گرفتن از نام انتخابی خود است زیرا با استعلام گرفتن از اشتباهات تکراری بودن پرهیز کرده و از قابلیت ثبت نام خود اطمینان حاصل می کنید.

در چگونگی ثبت شرکت، به بررسی مدارک مورد نیاز برای برند تجاری حقیقی ( شخص) و یا برند تجاری حقوقی (شرکت) می پردازیم. علامت تجاری نشانی میباشد که می‌تواند اقلام تولید شده و خدمت هایی که بوسیله فرد و یا شرکت ارائه می‌شود از سایر افراد و شرکت ها متفاوت می‌کند بنابر ماده ۳۰ قانون علامت یعنی هر نشان قابل رؤیتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد. ثبت نهایی علامت شما ثبت به اتمام می رسد و مدارک و اوراق مورد نظر برای شما ارسال می شود در صورت نیاز میتوانیم شما را در سایر مراحل ثبتی و حقوقی راهنمایی کنیم. همانند علامتی باشد که قبلا به نام دیگری به ثبت رسیده است و هنوز تاریخ ثبت آن به اتمام رسیده است بخصوص اینکه تاریخ تقاضای ثبت آن دارای حق تقدم برای همان دسته از کالاها و خدمات بوده و یا برای کالا و خدماتی است که به به لحاظ شباهت موجب فریب و گمراهی شوند . تضمین ثبت علامت تجاری و اهمیت آن در تعیین میزان موفقیت و بازار کار شما بسیار مهم است تا جایی که ممکن است انحصار شما با عدم ثبت آن از دست برود . برای ثبت علامت تجاری باید جواز کسب و یا پروانه بهره برداری قبلا دریافت شده باشد .

نکات انتخاب نام برای ثبت برند و علامت تجاری

چنان چه پس از بررسی، ایرادات و نواقصی در اظهارنامه و ضمائم آن مشاهده شود، مرجع ثبت مراتب را بصورت مکتوب به مالک برند ابلاغ کرده تا ظرف مهلت مقرر در آیین نامه، برای رفع آن ها اقدام نماید. اشخاصی که آن علامت و برند را به میزان زیادی مشابه برند خودشان می‌دانند و معتقدند ثبت شدن این برند ممکن است به شناخت مشتریان از برند آن‌ها لطمه بزند و آن‌ها را دچار اشتباه کند. در قسمت انتخاب کالا اگر شماره طبقه کالا را می‌دانید آن را وارد کنید و در غیراینصورت نام محصول را وارد کنید تا طبقه آن هم توسط سایت مشخص شود. در حالی که ” علامت تجاری ” کالا ، خدمات یا محصولات یک تولید کننده یا شرکت را معرفی می کند.

برای رستوران از تصاویر مکمل کننده غذا، مکان، آشپز، مواد غذایی و تصاویری با همین مضمون استفاده می شود. هر طبقه خود شامل موارد مختلفی می شود که برای ثبت در زمینه های مختلف به کار گرفته می شود که در ادامه به تشریح هر دسته می پردازیم. بسیاری از سودجویان بدون انجام دادن اقدامات و تلاشی اقدام به سوء استفاده از برند های موجود کرده و با امتیاز کپی برداری و تقلب از محصولاتی که در بازار وجود دارد سوء استفاده کرده و محصولاتی مشابه با آن را روانه بازار می کنند. ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر ۱۰ در ۱۰ سانتی متر باشد.اگر ارائه علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد،ارائه خواهد شد.