مراحل ثبت شرکت

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این امر را موجب تمرکززدایی و باعث نظم، دقت، شفافیت بهتر و سرعت در ارایه خدمت عنوان کرد. تمامی اقلام اطلاعاتی به صورت یکپارچه در پایگاه داده مرکزی سازمان نگهداری میشود تا ارایه هرگونه خدمات با سرعت و به صورت برخط (آنلاین) انجام شود. در واقع،ثبت نمودن شرکت نوعی رسیدگی است که متصدیان امر انجام می دهند تا معلوم شود آیا برای بوجود آوردن این شخصیت حقوقی دقت های لازمه شده و مقررات رعایت گردیده یا خیر؟ برای آن که یک شرکت به فعالیت خود ادامه ندهد و دارایی آن بین اعضاء تقسیم شود، علت های بسیاری وجود دارد که در ادامه تعدادی از آن ها را بیان خواهیم کرد. وی ادامه داد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این آمادگی را دارد که نظرات اصلاحی و دیدگاههای مردم و صاحبنظران را بشنود و برای ارتقا و دقت و انتظام بیشتر امور به کار ببرد. در کادری که برای به موضوع فعالیت شرکت در فرم مخصوص ثبت در نظر گرفته شده است، می بایست نوع فعالیت شرکت، وضعیت مجوز و مدت فعالیت آن را بر اساس این که محدود یا نامحدود است انتخاب کنید . یا زمانی که آدرس شرکت شما تغییر کنید، باید اقدام به تغییرات شرکت خود کرده و به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این موضوع را اعلام کنید.

سامانه ثبت شرکت

اگر اطلاعاتی را به غلط در سامانه ثبت کنید از پایه شرکت شما با غلط اطلاعاتی ثبت می شود. معاون قوه قضاییه ایجاد بانک اطلاعاتی کامل شرکتها و موسسات غیرتجاری، حذف مراجعات حضوری، مدیریت یکپارچه سیستم ثبت شرکتها، پیشگیری از جعل و تخلفات در ارتباط با ثبت شرکتها، امکان تبادل الکترونیک اطلاعات با مراجع ذیربط در خصوص ثبت شرکت را از مزایا و دستاوردهای راهاندازی این سامانه عنوان کرد. تویسرکانی با اشاره به تحولات عظیم صورت گرفته در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دوره اول ریاست آیتالله «آملی لاریجانی» بر قوه قضاییه افزود: در این دوره با اقدامات و برنامهریزیهای موثر، موفق شدیم فرایند سنتی یکصد ساله این سازمان را پشت سر بگذاریم و امروز با ورود دهها میلیون از سوابق ثبتی بایگانیهای فرسوده در بانکهای الکترونیکی، امکان ارایه خدمات الکترونیک در حوزههای مختلف فراهم شده است. احمد تویسرکانی در گفتوگو با «حمایت» در خصوص ثبت الکترونیک شرکتها و موسسات غیرتجاری گفت: ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری در ۸۰ سال گذشته به صورت کاملا سنتی و غیرمکانیزه انجام میشد که این مسئله به دلیل آسیبهای متاثر از گذشته، شفافسازی اطلاعات اشخاص حقوقی، فعالان اقتصادی و متقاضیان خدمات در این حوزه را ضرورت میبخشید.وی ادامه داد: بر این اساس در راستای اصلاح فرایندها و بهبود سیستمهای موجود و همچنین نظر به تکالیف مقرر در جزء ۳ بند «و» و ماده ۴۶ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و بند «ب»ماده ۱۲ قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، مبنی بر راهاندازی و ارایه خدمات الکترونیکی یکپارچه در پایگاه اطلاعات شرکتها و موسسات غیرتجاری، سامانه جامع ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری طراحی و در تیرماه سال ۹۲ راهاندازی شد. Post was created with the help of GSA Content Generator Demoversion.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین با بیان اینکه از این هفته شماره تلفن همراه دارندگان سند رسمی در متن اسناد رسمی تنظیمی درج خواهد شد، گفت: خلاصه سند از طریق پیام کوتاه برای دارندگان سند ارسال میشود. مقام ارشد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین اظهار کرد: از میان استانهای ثبتی کل کشور، بیشترین شرکتهای ثبت شده هم به ترتیب مربوط به استانهای خراسانرضوی و فارس و کمترین هم مربوط به استانهای خراسان شمالی، ایلام و خراسان شمالی بوده است.به گفته وی، بررسیها نشان میدهد که ۳۸ درصد استانهای کشور با رشد مثبت نسبت به سال قبل و ۶۲ درصد از استانها با رشد منفی نسبت به سال قبل در بخش تعداد شرکتهای ثبت شده، مواجه بودهاند.تویسرکانی در خصوص عملکرد سامانه ثبت شرکتها ( مقالات مرتبط با ثبت شرکت – سوالات مرتبط با ثبت شرکت ) و موسسات غیرتجاری، تصریح کرد: در سال ۹۱ حدود ۵ هزار و ۶۰۰ شرکت در محیط مجازی و با استفاده از سامانه، به ثبت رسیدهاند. رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اهمیت ثبت الکترونیکی شرکتها و موسسات غیرتجاری، اظهار کرد: از زمان اجرای این طرح در حوزه شرکتها و موسسات غیرتجاری، آمار تخلفات و جعل اسناد در حوزه ثبت شرکتها ( مقالات مرتبط با ثبت شرکت – سوالات مرتبط با ثبت شرکت ) کاهش یافته است.

معاون قوه قضاییه در خصوص آگهیهای ثبتی هم اظهار کرد: در گذشته و درخصوص آگهیهای فراوانی که روزانه در رابطه با ثبت شرکتها ( مقالات مرتبط با ثبت شرکت – سوالات مرتبط با ثبت شرکت ) و ثبت تغییرات آنها به شکل کاغذی و مکاتبهای به روزنامه رسمی ارسال میشد با جعل و خطاهایی مواجه بودیم. در صورتیکه در روند ثبت نام در سامانه ثبت شرکت نیک با مشکل مواجه شدید یا سوالی در روند انجام فرایند ثبت شرکت، ثبت برند، ثبت تغییرات شرکت و ثبت اختراع داشتید میتوانید با به بخش راهنمای ثبت شرکت در وب سایت مراجعه کرده و یا از طریق تماس با شمارههای پشتیبانی شکایات یا سوالات خود را پیگیری نمائید. تویسرکانی با بیان اینکه این سامانه هماکنون در تمامی مراکز استانهای کشور استقرار یافته است، یادآورشد: با راهاندازی این سامانه به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری، تقاضای ثبت شرکت و موسسات و ثبت تغییرات، پذیرش میشود و متقاضی از تمام فرایند ثبت شرکت از طریق پیام کوتاه و پیگیری مستقیم از پورتال سازمان با استفاده از کد پیگیری، مطلع میشود.