مراحل ثبت شرکت چگونه است ؟

پس با توجه به توضیحات گفته شده به این نتیجه می رسیم که ثبت شرکت ها من جمله ثبت اینترنتی آگهی ثبت شرکت الزامی است و دولت می بایست تا جایی که امکان دارد در هنگام تاسیس و شکل گیری آن ها نظارت لازم را به عمل آورد تا افراد به وسیله تاسیس شرکت های تجاری وسیله ای برای سواستفاده دیگران ایجاد نکنند . برای انتخاب نوع شرکت باید اطلاعات کاملی نسبت به هر شرکت و مزایا و معایب آنها داشته باشید پس از مطالعه یا دریافت مشاوره از ما شما تصمیم خواهید گرفت که کدام یک از انواع شرکت ها برای فعالیت شما مناسب است. پلمپ دفاتر به منظور ثبت و ضبط مراودات مالی و مراتب صدور و یا دریافت اسناد تجاری اعم از چک، سفته و برات و همچنین تعیین وضعیت درآمدها و هزینه های شرکت در طول سال مالی آن شرکت در نظر گرفته شده است. همچنین نام شرکت، موضوع شرکت، مدت شرکت، مرکز اصلی شرکت، مبلغ سرمایه و بسیاری از موارد مرتبط دیگر در این تفاهمنامه ذکر میشوند.

سامانه ثبت شرکت

واحد ثبتی: در این قسمت باید اطلاعات اداره ثبت شرکت محلی که قرار است شرکت شما در آنجا ثبت شود را وارد کنید برای مثال اگر در فیلد اول یعنی فیلد “اداره کل استانها” نام استان تهران را انتخاب کردید در این فیلد نیز باید “اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران” را انتخاب کنید. که در این صورت اول می بایست نوع شرکت را انتخاب نمایید و بعد از آن به ترتیب ۵ اسم را پیشنهاد دهید . به غیر از مواردی که برای فعالیت در موضوعاتی خاصی الزاما باید شرکت یا موسسه به ثبت برسانید، در اغلب موارد اجباری نیست که شما یک شرکت به ثبت رسانده تا آن فعالیت را انجام دهید بلکه بهتر است که این کار را انجام دهید زیرا مزایایی به همراه دارد که بتنهایی و در قالب شخصبت حقیقی نمیتوانید از آن بهره مند شوید مثلا برای انجام شراکت مخصوصا زمانی که تعداد شرکا زیاد است تنها راه ساده و قانونی تشکیل شرکت و فعالیت در قالب یک شخصیت واحد است. طرح صنعتی (Industrial Design) به عنوان یکی از مقوله های مالکیت فکری صرفا به ماهیت زیبایی شناختی و تزئینی یک محصول اشاره دارد و صرفا مربوط به شکل و ظاهر یک محصول است.

انتخاب ساختار مناسب برای ثبت شرکت برای تجارت شما همچون سایر فعالیتهای مربوط به تجارت مهم است. برای دریافت اظهارنامهی مزبور باید تقاضانامهای دایر بر قصد تأسیس شرکت، تنظیم شود. فرآیند کاری ما بر سرعت عمل و دقت کاری میباشد بنابراین با توجه به علم و تجربه ای که کسب کرده ایم موانع و ایرادات پرونده قبل از ارسال به اداره ثبت اصلاح خواهد شد و باعث جلوگیری از دریافت ابلاغیه اخطار اداری خواهد شد. سازمان «ویپو» امکان ثبت و مدیریت متمرکز علائم تجاری بینالمللی از طریق سیستم «مادرید» را فراهم کرده است. ثبت شرکت پروسه ای چند مرحله ای شامل انتخاب نوع شرکت تنظیم روابط میان سهامداران انتخاب میزان سرمایه شرکت اطلاع از مسئولیت اعضای هیئت مدیره و بازرسان ، شرایط قانونی لازم برای آدرس دفتر مرکزی شرکت، بررسی موضوع شرکت و تنظیم همه این موارد در قالب اساسنامه میباشد که در هر مرحله شما باید با اطلاع کامل و با آینده نگری نسبت به هر کدام تصمیم گیری نمایید وظیفه کارشناس مشاور این است که مطمئن گردد متقاضی اطلاعات کامل را کسب کرده است و بهترین تصمیم را خواهد گرفت. نام شرکت، مشخصات مدیران و بازرسان آن، نوع شرکت، مدت زمان شرکت، محل موسسه، میزان سرمایه، سهم هر یک از شرکا و بسیاری موارد دیگر در این سند درج میشوند.

صحبت کنیم لازم است نکته ای را یادآور شویم.

همچنین افراد متقاضی ثبت با مراجعه به این سامانه می توانند از تمامی اطلاعات مربوط به چگونگی ثبت، مدارک مورد نیاز برای ثبت، بخشـنامه هـا، شیوه نامه های اجرایی ثبت شرکت ها مطلع شوند . شماره ثبت مربوط به اداره صادرکننده آن در استان و شهری مشخص است، اما شناسه ملی هویت منحصربهفرد شرکت در سطح کشور است. پس از تکمیل فرم مربوطه، با فشار دادن گزینه گام بعدی صفحه مربوط به اشخاص باز خواهد شد . حذف نام درخواستی: اگر پس از ثبت کردن چندین نام درخواستی قصد داشتید که یکی از آنها را حذف کنید ابتدا باید نام مورد نظر در قسمت پایین فرم را انتخاب کنید و پس از آن بر روی گزینه “حذف نام درخواستی” کلیک کنید. در ابتدا قبل از اینکه راجع به نحوه ثبت شرکت ، مدارک مورد نیاز ، هزینه ها و مراحل ثبت شرکت صحبت کنیم لازم است نکته ای را یادآور شویم. برای درخواست ثبت در یک یا چند کشور عضو کنوانسیون مادرید باید ابتدا علامت تجاری در کشور مبدا (ایران) به ثبت رسیده باشد.

Article has been generated with GSA Content Generator DEMO.