مراحل ثبت شرکت های تخصصی

برای به سرانجام رساندن موضوع ثبت کمپانی مورد نظر خود باید تمام مراحل زیر را قدم به قدم و به دقت پیش بروید و در صورت اشتباه در یکی از مراحل، ثبت تایید نشده و باید تمام مراحل را از اول پیش بروید که باعث می شود مقدار زیادی از زمان ثبت شرکت و پول تاجر هدر برود. پس نصیحت ما برای تمام تاجران تازه کار این است که کار خود را به شرکت حقوقی متخصص در حوزه تاسیس شرکت ها بسپارید. اولین گام برای انجام دادن آن این است که تمامی مدارک و موارد لازم جهت ثبت شرکت را فراهم کنید.

ارائه ی گواهی سوء پیشینه که از طریق کد ملی استعلام می گردد. با فرهنگ اسلامی و عرف مغایرت نداشته باشد یعنی مخالف شئونات اسلامی و نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد. گواهی عدم سوءپیشینه ی کیفری همه ی اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت. رونوشت کارت ملی برابر اصل شده توسط دفاتر اسناد رسمی-همه ی اعضای هیات مدیره ،سهامداران و بازرسین. نظر شما تا حداکثر ۳ روز کاری تایید و نمایش داده خواهد شد. شروع شده و با افزایش تعداد کلمات و حروف زیاد تر هم خواهد شد.

افراد به دلایل مختلفی اقدام به ثبت شرکت می نمایند، موضوعات مختلف نشان دهنده تفاوت هدف افراد می باشد. آگاهی از این مراحل به ما کمک خواهد کرد تا امور ثبتی خود را سریع تر انجام بدهیم. سلام وقتتون بخیر، خیر برای ثبت شرکت نیازی به پایان خدمت نیست، ولی اگه بخواید برای شرکتتون رتبه بگیرید باید کارت پایان خدمت داشته باشید. هرگاه چند شریک بخواهند برای فعالیت غیرتجاری‌شان همچون فعالیت‌های خدماتی و مشاوره‌ای شرکتی را ثبت کنند باید عنوان موسسه غیرتجاری را برگزینند که این موسسات، خود به دو دسته تقسیم می‌شوند. سرمایه شرکت را با انتخاب گزینه “سرمایه نقدی ” تایپ می کنیم که می تواند معادل یا بیش از صدهزار تومان باشد. ارائه اقرارنامه در متن صورتجلسه جهت کلیه اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مبنی بر اینکه مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ق.ا نبوده و هیچگونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ قانون تجارت برای آنها جهت عضویت در هیئت مدیره و مدیر عاملی وجود ندارد.

جمله این اشکالات ایجاب می کند که شرکای شرکت ‌های تشکیل شده، در هر مورد، نسبت به ثبت شرکت اقدام کنند. ضمن این که، یکی از مدارکی که برای ثبت شرکت‌های تشکیل شده، به هنگام تقاضی ثبت، ضروری تلقی شده است، اقرار مدیر شرکت است به این که شرایط مذکور تحقق پیدا کرده‌‌اند(ماده four نظام نامه قانون تجارت وزارت عدلیه مصوب ۱۳۱۱ با اصلاحات بعدی) می‌باشد. اداره ثبت شرکت ‌ها نام درخواستی شما را با سایر شرکت ‌های موجود بررسی می‌نماید تا که نام مشابه توسط شرکت دیگری انتخاب نشده باشد. عدم ثبت شرکت می تواند مشکلاتی نظیر عدم امکان استفاده از امتیازات قانونی اشخاص حقوقی را به همراه داشته باشد.

این نوع شرکت چون به نسبت دیگر شرکت ها تاثیر بیشتری در پیشرفت علمی جامعه ایرانی دارد، برای تاسیس شدن مزایایی خواهد داشت. از جمله اینکه شرکت های دارای بنیان علمی و تکنولوژی خاص مستلزم پرداخت مالیات نیستند. ثبت شرکت آنلاین کارهای ثبت را به آسانترین شکل، ممکن کرده است. در حال حاضر متقاضیان می توانند به صورت آنلاین با قوانین مختلف کار آشنا شده و بعد از مشورت با متخصصین این حوزه به سایت اداره ثبت مراجعه کنند و شرکت خود را به طور آنلاین ثبت نمایند. طبق ماده ۱۰۷ قانون تجارت ایران، هر یک از شرکا به نسبت سهمی که در شرکت با مسئولیت محدود دارد دارای رأی خواهد بود.

  • ۳-تقاضانامه برای اخذ پروانه تاسیس که به عنوان اداره تعاون نوشته شده است.
  • شرکت های ایرانی در انواع مختلفی به ثبت می رسند که شامل شرکت سهامی خاص و عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی می شوند.
  • در خصوص هزینه هایی که برای ثبت شرکت سهامی خاص ارزیابی می شود بسیار مهم است که تعداد نفرات بررسی شود و معمولاً از شرکت با مسئولیت محدود از نظر هزینه بیشتر است.
  • زمانی که مقررات ثبت شرکت به درستی رعایت شود یک سری نتایج جالب دیده می شود مثلاً شرکت به عنوان یک برن قانونی شناخته می شود.
  • منظور از مبلغ اسمی سهام، تمام مبلغی است که سهامدار به عنوان سهم و سرمایه به شخصیت حقوقی وارد کرده است.

ازجمله مهم‌ترین مزیت تعاونی تسهیلات قانونی و معافیت‌های مالیاتی است که به آنها تعلق می گیرد و ازجمله مهم‌ترین معایب تعاونی میتوان به روند تشکیل و ثبت و تصمیم گیری زمان بر آن اشاره کرد. پس از بررسی توسط کارشناس و در صورت تایید تمام موارد؛ آگهی و شماره ثبت صادر میشود. مسئولیت اعضا به مدت نامحدود است یعنی تا هر زمان که اعضا رضایت داشته باشند فرد باقی خواهد ماند و نیاز به تمدید هر ساله نخواهد بود. ۷-پس از بررسی توسط کارشناس و در صورت تایید تمام موارد آگهی و شماره ثَبت صادر می شود. سهامی خاص باید تمام سمت ها بایستی رعایت شده باشد یعنی مدیرعامل، رییس هییت مدیره و نایب رییس هییت مدیره حتما باید مشخص شوند. اعضا هیئت مدیره در این نوع دو سال و بازرسین یکسال مالی دارای اعتبار می باشند.

برای ثبت یک شرکت سهامی خاص چه مدارکی لازم است؟

اساسنامه در شرکت‌های سهامی و در مواردی در سایر شرکت‌ها می‌بایست تنظیم و به امضای شرکا یا موسسین رسیده باشد. شرکتی که بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک عده شرکای سهامی تشکیل می‌شود. شریک ضامن کسی است که سرمایه اش به صورت سهام درنیامده است و شرکای سهامی، کسانی هستند که سرمایه آن ها به شکل سهام یا قطعات سهام هم ارزش درآمده است.

دیدگاه ها لغو پاسخ

هدف آن‌ رفع نیاز شرکا و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی اعضاست. این شرکت‌ها از نظر فعالیت در دو نوع تعاونی تولید و تعاونی توزیع تاسیس می‌شوند و عضویت در آن‌ها به صورت عام یا خاص است. حداقل سرمایه‌ای که در این نوع شرکت‌ها باید تامین شود به جهت محدودتر بودن فعالیت، نسبت به سهامی عام، یک میلیون ریال است. این میزان مانند شرکت‌های سهامی عام می‌تواند به صورت نقدی یا غیرنقدی باشد. چرا که امکان فعالیت در موضوعات گسترده‌ای را برای موسسین آن فراهم می‌آورد. ضمن اینکه تمامی سرمایه شرکت سهامی خاص از سوی موسسین تامین می‌شود.

برای اضافه کردن زمینه‌های فعالیت شخصیت حقوقی ابتدا باید بر روی گزینه “افزودن موضوع فعالیت” کلیک کنید تا فرم مربوط به زمینه‌های فعالیت جهت وارد کردن اطلاعات باز شود. در این فیلد نیز باید نوع تابعیت فرد متقاضی را انتخاب کنید؛ درصورتی که در این قسمت تابعیت ایرانی را انتخاب کردید باید حتماً شماره ملی فرد متقاضی را نیز در فیلد “شماره ملی متقاضی” وارد کنید اما درصورتی که تابعیت غیر ایرانی را انتخاب کردید باید فیلد “شماره فراگیر” را پر کنید. ۱۵-ارائه مجوز مربوط به فعالیت اصلی شرکت که میزان و حدود هر یک از اختیارات اعضای شرکت (هیات مدیران، بازرسین و سهامداران) قید شده است. موسسه سفیر صلح به منظور تکمیل تیم متخصص خود،از افراد با تجربه در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند دعوت به عمل می آورد. در اسم شرکت تضامنی باید عبارت (شرکت تضامنی) و لااقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.

به طور مثال برای راه اندازی شرکتهایی با مسئولیت محدود باید حداقل ۲ نفر عضو داشته باشید و حداقل سرمایه a hundred هزار تومانی اعلام کنید. اما برای کمپانی های سهامی خاص باید حداقل ۵ نفر عضو داشته باشید با شرایط خاص خودش که در صفحه تخصصی این نوع شرکت به تفصیل توضیح داده ایم. یکی دیگر از الزاماتی که پس از ثبت شرکت وجود دارد، دریافت کد کارگاهی بیمه است. موسسین شرکت با مسئولیت محدود در زمان ثبت ملزم به دریافت این کد هستند. در شرکت سهامی خاص نیز موسسین باید طی دو ماه پس از ثبت، نسبت به دریافت کد کارگاهی برای بیمه کردن کارکنان خود به عنوان کارفرما اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز بمنظور ثبت شرکت در کشور قطر

مزایده و مناقصه، اهمیت بسیار زیادی در فعالیت های اقتصادی دارد. از دست دادن، از بین رفتن و یا مفقود شدن مدارک ثبتی شرکت ها یکی از موضوعاتی است که امکان دارد برای هر شرکتی اتفاق بیفتد که بسیار آزار دهنده و کلافه کننده نیز میباشد. شما رد نام شده اید خانم رضایی و از ابتدا باید انجام دهید.