مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در ایران به دو دسته اوراق ثبت شرکت سهامی خاص و مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص که برای اداره ثبت شرکتها ارسال می شود تقسیم بندی می شود که در زیر هر دو مورد را به صورت کامل و جامع توضیح می دهیم. در این راستا و بر اساس قوانین وضع شده هرگونه فعالیت اقتصادی در حال انجام به صورت شراکتی نیازمند ثبت یک شخصیت حقوقی است. برای مثال فعالیت در قالب نمایندگی از همه انواع ثبت شرکت در تهران شرکت های معتبر، انجام امور پروژه ای بزرگ مانند موارد پیمانی و هر نوع فعالیت اجتماعی، فرهنگی، آموزشی همه نیاز به ثبت یک شخصیت حقوقی دارند.در مفهوم عامیانه شرکت همان شراکت و شریک شدن دو یا چند نفر می باشد. شرکت در واقع انجمن یا بنگاه تجاری است که دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی و یا ترکیبی از هر دو تشکیل می دهند. در حالت کلی، برای ثبت شرکت در کشورهای مختلف، نیازی به پرداخت مبالغ زیادی نیست.

اما ما این اطمینان را به شما خواهیم داد که برای کلیه خدمات مورد نیاز امکان اخذ فوری خدمات را برای شما در نظر بگیریم. در حال حاضر کلیه مراحل اولیه درخواست تاسیس و ثبت شرکت از طریق سامانه ثبت شرکت ها انجام می شود. اگر آشنایی با فرآیند عملی ثبت درخواست در سامانه را دارید خودتان می توانید انجام دهید. در غیر این صورت به دلیل اهمیت بسیار زیادی که راه اندازی شخصیت قانونی شرکت شما دارد، بهتر از متخصصین کمک بگیرید. ۲- حال وقتی شریک خود را انتخاب کردید باید موضوع فعالیت خود را نهایی کنید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

۳- اگر بخواهید شرکت سهامی ثبت کنید، این مرحله به مراحل ثبت شرکت اضافه می‌شود. به این صورت که باید در بانک، به نام شرکت در شرف تاسیس حساب باز کنید و ۳۵ درصد از ۲۰ درصد مبلغ کل سرمایه شرکت را در آن واریز کنید. سپس گواهی بانکی را به کارشناس تحویل بدهید تا با سایر مدارک پست کند.

  • در واقع شرکت دانش بنیان ابتدا در قالب یکی از شرکت‌های تجاری به ثبت می‌رسد و سپس طی مراحلی مجوز دانش بنیان را دریافت می‌کند.
  • یکی از مهم ترین خدمات این است که شما به صورت غیر حضوری هم می توانید ثبت یک شرکت را انجام دهید.
  • با این تفاوت که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، مدارک افتتاح حساب نباید به اداره ثبت شرکت ها ارسال شوند.
  • شرکت های تجاری به طور کلی به ۷ نوع تقسیم می شوند که شامل شرکت سهامی، شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت مختلط سهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی تولید و مصرف.

و شما این حق را دارید که تنها از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید. ۳- علاوه بر این اگر به این طریق ثبت شود در زمان ثبت سرمایه ای را که اعلام می کنید نیاز به واریز مبلغی به حساب نخواهد بود و فقط مبلغ را در اساسنامه خود اعلام می کنید. هیات مدیره مسئولیت اجرائی تمامی امور شرکت را که در اساسنامه به آن ها محول شده است ثبت شرکت را بر عهده دارند و بازرسین نظارت بر اجرای این موارد را بر عهده دارند. ادارات دولتی می توانند به موجب قانون محدودیت هایی را برای شرکت های سهامی خاص ایجاد نموده و شرکت را مجبور به ارسال گزارشی خاص به عنوان مثال صورت های مالی سالانه نمایند. تعداد سهم هر شریک باید حداقل یک سهم باشد تا در لیست سهامداران جای بگیرد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود

در نهایت با ثبت نام طرح جامع مالیاتی و اخذ کد اقتصادی, شرکت می تواند فعالیت خود را شروع کند. برای ثبت شرکت باید به مراکز و ادارات ثبت شرکت مراجعه کنید و قبل از آن، از مشاوره کارشناسان شرکت پارس بهره مند شوید و فرایند کار را به صورت ۵ گام اساسی پیگیری نمایید. شما ابتدا باید موافقت اصولی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بگیرید، سپس با نامه موافقت اصولی برای ثبت شرکت اقدام کنید بعد از ثبت شرکت مدارک ثبتی به همراه ضمانتنامه و بقیه مدارک به میراث فرهنگی تحویل دهید. پس حتما با یک کارشناس یا مشاور در این باره مشورت نمایید تا صحت موضوع فعالیت انتخاب شده شما برای شرکت را تایید کند. باید بدانید که در مراحل ثبت و ورود اطلاعات در سامانه به همین صورت زیر گام به گام بوده و شما بعد از تکمیل اطلاعات در هر مرحله می توانید به گام بعدی بروید. سلام دوست عزیز، به تازگی مطلبی منتشر کردیم تا با تمام مراحل ثبت شرکت از طریق پنجره واحد کسب و کار آشنا شوید.

مراحل ثبت شرکت

در سامانه ثبت شرکت نیاز است که فرم ها و اطلاعات درخواستی مربوطه تکمیل شود. از سوی دیگر راهنمای انجام فرایند پذیرش درخواست برای انواع ثبت شرکت ارزیابی می شود. شرکت ها و موسسات غیر تجاری در سامانه اینترنتی نیز به صورت اصولی قابل دسترسی هستند. در این مرحله که «نام‌های درخواستی» نام گزاری شده است ، شما می بایست اسامی مد نظر خود را بدون در نظر گرفتن لغت «شرکت» در ابتدای آن‌ها وارد کنید. شما مجاز به ۵ نام شرکت و نوشتن انها به ترتیب اولویت مورد نظر در فرم وارد هستین و نهایتا یکی از آن‌ها انتخاب می شود.

ثبت شرکت تضامنی

هنگامی که از خدمات غیر حضوری استفاده می کنید، در وقت خود به طرز چشم گیری صرفه جویی خواهید کرد. مراجعه به شرکت ارائه دهنده خدمات پول زیادی را از لحاظ مالی برای شما به دنبال خواهد داشت. ۲- در شرکت های تضامنی مدت زمان محدودی برای انتصاب مدیران در نظر گرفته نمی شود و همچنین نیازی به وجود بازرس در بین اعضای هیئت مدیره نخواهد بود. اختصاص سود سالانه بیشتر به صاحب سهام ممتاز شرکت سهامی خاص. استفاده از اسامی ائمه و نام های متبرک در یک سری از موارد خاص مورد قبول می باشد. استفاده از اسامی شهر ها, کشور ها, رنگ ها و اعداد به صورت خاص مانعی ندارد اما جزء نام شرکت محسوب نمی شود.

general