مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در سامانه ثبت شرکت‌ها در ۷ گام

در نهایت باید کد اقتصادی دریافت کنید و پیگیر دفاتر پلمپ مالیاتی باشید که این پروسه نیز ممکن است یک تا دو هفته زمان ببرد. پیگیری ثبت شرکت ممکن است تا سه یا چهار ماه طول بکشد اما با همراهی و کمک وکیل حقوقی این زمان می‌تواند به یک تا دوماه تقلیل پیدا کند. یکی از نکات مهم این است که شما با جمعی از دوستان و افراد قابل اعتماد خود می توانید سرمایه گذاری کنید که در این صورت محیطی بسیار دوستانه خواهید داشت. طبق قانون هیچ محدودیتی برای فعالیت شرکت های سهامی وجود ندارد در این مورد حتی اگر زمینه ی کاری تجاری نباشد هم تجاری یا بازرگانی محسوب می شوند. در واقع، سرمایه هر شرکت سهامی به قطعات مساوی تقسیم می شود که به هر یک از آن ها سهم گفته می ود. حد نصاب برای رسمیت جلسه مجمع عمومی فوق العاده ، حضور دارندگان حداقل پنجاه و یک درصد سهام می باشد.

  • ۴- سرمایه شرکت سهامی خاص، حداقل یک میلیون ریال است و توسط موسسان هنگام تاسیس تامین می شود.
  • پس از رفع نواقص، پرونده شما دوباره به جریان می‌افتد تا اینکه در نهایت گواهی ثبت شرکت شما صادر شود.
  • ١_اظهار نظر درباره صحت و درستی صورت دارائی و صورت حساب دوره عملکرد و حساب سود و زیان و ترازنامه ای که مدیران در اختیار مجامع عمومی گذاشته اند.
  • در صورت برکناری عضوی از هیئت مدیره، آن فرد قادر به ادعای ضرر و زیان نخواهد بود.

در واقع درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه ی رسمی جمهوری اسلامی ایران، آخرین گام جهت ثبت شرکت تلقی می شود. سرمایه شرکت به سهام تقسیم می شود و انتقال آن تحت شرایطی است که به نفع شرکت و انتقال گیرندگان می باشد. اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص حداقل ۳ نفر می باشد(طبق ماده ۱۲۱ ل.ا.ق.ت). شرکت سهامی خاص نمی تواند سهام خود را برای پذیره نویسی یا فروش در بورس اوراق بهادار یا توسط بانک ها عرضه نماید یا با انتشار آگهی و اطلاعیه یا هر نوع اقدام تبلیغاتی برای فروش سهام خود مبادرت کند.

نامی که انتخاب می شود نباید قبلاً توسط شرکت دیگری ثبت شده باشد. همانطور که اشاره کردیم نامی که انتخاب می شود حتماً از نظر معنا و مفهوم باید تایید شود. به این نکته نیز باید توجه کنید که نامی که انتخاب می شود با قوانین و فرهنگ اسلامی نباید مغایرتی داشته باشد.

نجات پرماجرای یک غار

پس از ورود می‌توانید پنجره را بسته و به این برگه بازگردید. همچنین یکی از مهم ترین وجه تمایز های ثبت آرون با سایر گروه ها و موسسات ثبتی نحوه و شرایط پرداخت می باشد. در مرحله آخر مدارک و اوراق امضا شده از طریق مراکز پستی برای اداره ثبت شرکتها پست خواهد شد. برای اسم شرکت بهتر است ثبت شرکت در تهران اسامی در نظر گرفته شود که علاوه بر زیبایی موضوع فعالیت شرکت را نیز به گوش شونده برساند. سامانه ثبت شرکتها کاملا با تمامی سامانه ها لینک می باشد و فقط مدارک عنوان شده احتباج است. اگر مدیر یا مدیران در اساسنامه انتخاب شده باشند بری برکناری آنها نیز بر طبق اساسنامه عمل می گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص در سامانه ثبت شرکت ها

حقوق شرکا ( سهام داران ) در قالب ” سهام ” تبلور می یابد که قابل نقل و انتقال است و مسئولیت سهام داران محدود به آورده آن هاست. ارائه اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد الزامی است. سوالم اینه که آیا نیاز به سوء پیشینه هست یا نه؟ و سوال بعدیم اینه که نیاز هست ما به اداره مراجعه کنیم یا کل کارها رو شما انجام میدین. با سپاس فراوان از نظر خوب و پر انرژی شما، در این زمینه هر کمکی نیاز داشتید همکاران ما در خدمت شما هستن. من میخوام یه شرکت ثبت کنم اما شنیدم افرادی که کارمند رسمی هستند و مشغول به خدمت، نمی تونن مدیر عامل باشن و ثبت شرکت انجام بدن. لطفا در خصوص این مسئله اگر بتونید بهم توضیح بدین ممنون میشم.

اما شرایطی که برای تعیین و مشخص کردن اسم به آن توجه داشته باشید. اولین موردی که باید به آن توجه لازم را داشته باشید فارسی بودن نامی است که انتخاب می شود. یکی از شرایط ثبت شرکت سهامی خاصکه باید به آن توجه لازم داشت تعداد اعضاء تشکیل دهنده شرکت است.