مدارک و شرایط ثبت شرکت

شرکت های تجاری در قانون دو و یا چند نفر بر طبق توافقات انجام شده با یکدیگر موسسه ای با مقصودی خاص تشکیل می دهند و در تمامی سود ها و زیان ها شریک می باشند. در صورت حضور سهامدار خارجی در صورتی که شخص حقیقی باشد کپی برابر اصل پاسپورت و ترجمه رسمی آن، در صورتی که شخص حقوقی باشد ارائه گواهی ثبت شرکت در مرجع ثبت شده آن کشور که مبین آخرین وضعیت شرکت و ترجمه رسمی آن، همین طور اصل و ترجمه وکالت نامه. چنانچه علاقه مند به تاسیس شرکت تولیدی هستید و می خواهید با شرایط راه اندازی آن آشنا شوید، مدارک ثبت شرکت تعاونی و چگونگی ثبت آن را در این مقاله برای شما تهیه کرده ایم. شرکت ها برای اینکه تأسیس شوند باید اولین مجمع عمومی را تشکیل دهند در این مجمع کلیه شرکاء و سهامداران برای اینکه اساسنامه شرکت را تصویب کنند گرد هم می آیند و همین جا اولین مدیران و بازرسان شرکت نیز در این مجمع انتخاب می شوند. مجمع عمومی موسس در طول حیات شرکت تنها یک بار ایجاد می شود.

  • به طور کلی شرکت سهامی عام در بورس مورد پذیرش قرار می گیرد.
  • پس از طی کردن تمامی این مراحل، برای آغاز به کار رسمی مجموعه و دریافت کد اقتصادی از سازمان امور مالیاتی کشور، الزامی است که نشانی دقیق اقامتگاه شرکت مشخص شود.
  • می بایست مجوزهای لازم از وزارتخانه یا سازمان های دولتی تهیه شود.
  • برای تعیین نام شرکت، بین ۱ الی ۲ روز زمان لازم است و پس از امضاء مدارک توسط سهامداران و شرکاء و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها، حدوداً بین ۵ الی ۷ روز کاری زمان لازم است تا شرکت به ثبت برسد.

حالا شما تصمیم به ثبت شرکت دارید، شاید یک شرکت سهامی خاص، یا یک شرکت سهامی عام، یا شاید هم شرکت با مسئولیت محدود و یا حتی موسسه و شرکت غیرتجاری. در حقیقت این تصمیم، یک اتفاق خوب و مثبت تلقی می‌شود و ما هم بابت انگیزه و اراده‌ای که در درون‌تان برای ورود به دنیای تجارت و کسب و کار ایجاد شده است. نوع اول مربوط به ثبت شرکت سهامی به این شکل است که بخشی از سرمایه شرکت به واسطه فروش سهام به مردم، تامین خواهد شد. شرکت سهامی عام به شرکتی گفته می شود که در حدود ۵۱ ثبت شرکت در تهران درصد از سهم خود را به واسطه بورس به عموم مردم واگذار می کند.

برای مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه مراحل و هزینه ثبت شرکت و ثبت برند با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

برای آگاهی از تسهیلاتی که در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد به این آدرس مراجعه کنید. قانون شرکت های تعاونی را در سایت وزارت رفاه و کار و امور اجتماعی مشاهده ثبت شرکت کنید. بنابراین مانند شرکت تضامنی، در اسم شرکت باید نام شریک یا شرکایی قید و اسم هر یک که برده نمی شود باید شریک مخفی تحت عنوان شرکا و یا برادران ذکر شود .

کلیه صورت جلسات تغییرات در موسسات و شرکت ها می بایست روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضاء اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی تهیه و ارسال گردد. ثبت تغییرات شرکت /موسسه خود را در هر موضوعی، به کارشناسان مجرب شرکت محاسبان تلاشگر خبره واگذار کنید تا در هزینه و وقت شما صرفه جویی شوید. ارائه اصل صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده با رعایت ماده ۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت که به امضا هیات رییسه مجمع رسیده باشد.

مدارک مورد نیاز برای تصمیم کاهش اختیاری سرمایه در شرکت های سهامی خاص در اختیار از طریق مجمع عمومی فوق العاده

با توجه به موضوعی که عنوان کردید شرکت سهامی خاص، برای شما مناسب است. برای انجام صادارت و واردات نیز باید کارت بازرگانی حقوقی (به نام شرکت) دریافت کنید یا کارت بازرگانی یکی از اعضا را به شرکت منتقل کنید. گام چهارم، پس از انتخاب نوع شرکت، هویت بخشیدن به آن با انتخاب نام است. در واقع اشخاص حقوقی مانند اشخاص حقیقی باید دارای نام باشند.

مدارک ثبت شرکت

misc