مدارک ثبت شرکت

دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیئت مدیره که به امضاء سهامداران و بازرسین رسیده باشد . در انتخاب نوع شرکت تعداد اعضاء ، اهداف اعضاء ، مسئولیت هر عضو ، در تعیین نوع شرکت نقش مهمی ایفا می کند . این مرحله نیز اهمیت زیادی داشته، چرا که میزان سرمایه اولیه شرکت، ارزش و اعتبار شرکت را تعیین می کند. در ادامه حدوداً بین ۱۵ تا ۳۰ روز کاری زمان می برد تا ثبت نهایی انجام گیرد و مدارک شرکت ( اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه و.) حاضر شود. مسئولیت کیفری هر یک از شرکا مبنی بر تعداد اسمی سهامشان است. که پاسخ به این پرسش بنا به شرایط و فعالیت و اهداف شرکت بستگی دارد.

  • شرکتها توسط گرید از نظر سطح کیفی خدمات بر اساس استانداردهایی مشخص رتبه بندی می شوند .
  • برای اطلاع از ثبت بین المللی علامت تجاری به قسمت مقالات مراجعه کنید .
  • با ما در ادامه این بخش از نوشتار همراه باشید تا با همه آنچه که برای ثبت یک شرکت صرفه نظر از نوع آن لازم است آشنا شوید.
  • در خصوص هزینه هایی که برای ثبت شرکت سهامی خاص ارزیابی می شود بسیار مهم است که تعداد نفرات بررسی شود و معمولاً از شرکت با مسئولیت محدود از نظر هزینه بیشتر است.

اقرارنامه تمام اعضای هیئت مدیره شرکت مبنی بر اینکه جزو کارمندان رسمی دولت نمی باشند. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی.

ثبت شرکت خدماتی

در این نوع شرکت نیز سهام داران شرکت به میزان مبلغ اسمی سهامشان نسبت به شرکت و تعهدات آن مسئول هستند. برای اطلاع بیشتر مقاله تخصصی شرکت سهامی عام را مطالعه کنید. ولیکن اینگونه از افراد تا رفع سوء پیشینه کیفری نمیتوانند درسمت های مدیرعاملی ، رئیس و یا عضو هیات مدیره و بازرس شرکت قرار بگیرند . اقرار نامه ای که توسط سهامداران شرکت به امضا رسیده است و همینطور اساسنامه سامانه ثبت شرکت شرکت که امضای تمامی شرکا و سهامداران بر زیر آن می باشد از جمله مدارک ضروری برای ثبت شرکت مهندسی می باشد. اگر موضوع فعالیتتان از جمله موضوع های خاص باشد آنگاه نیاز است که مجوزی را برای شروع فعالیتتان دریافت نمایید. کسب مجوز از جمله مواردی است که ممکن است شما را به دردسر های زیادی بیاندازد و لازم است که درباره آن از ثبت شرکت نیک کمک بخواهید تا به مشکلی بر نخورید.

مراجعه به واحد اعلام نتایج اداره ثبت شرکت ها در تاریخ مقرر . انتقال سهام در شرکت سهامی خاص موکول به موافقت سایر شرکاست . در آخر پس از پایان تمامی مراحل فوق نسبت به اخذ تقاضانامه ، شرکت نامه ، اساسنامه ، صورت جلسه هیئت مدیره و آگهی تاسیس اقدام نمایید . گواهی پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است . معرفی نامه نمایندگان، در صورتی که سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن . دو جلد اساسنامه شرکت سهامی خاص و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران .

برای ثبت شرکت خود ابتدا نوع شرکت را تعیین کنید:

۱) پس از تصمیم گیری فرد یا افراد به ثبت شرکت عمرانی یک سری مراحل و جود دارد. اولین مرحله ی آن این است که باید اطلاعاتی کلی در مورد کاری که انجام می دهیم و نحوه عملکرد آن به دست آید. در این مرحله باید اعضایی که قرار است هیئت مدیره را تشکیل دهند،مشخص شوند و میزان سرمایه ای را که قرار است برای کار گذاشته شود، تعیین گردد. علاوه بر این موارد، در این مرحله باید محل شروع فعالیت شرکت مشخص گردد و همچنین وظیفه ی هر یک از اعضا برای او تفهیم و توضیح داده شود. شرکت سهامی در ترکیه مدل دیگری است که می تواند اثرگذاری خاص خود را داشته باشید.

مراحل ثبت شرکت در ایران

هنگامی که شرکتی با این مشکل روبه رو می­شود می­تواند تقاضای خود را برای گرفتن المثنی مدارک مفقودی مورد نظر، به اداره مربوطه که ثبت شرکت ها است ارسال کند. مدارک مورد نیاز هر شرکت با هم متفاوت است که به آن اشاره می شود. انتخاب اسم برند می تواند ساده و کوتاه باشد تا در ذهن مشتری بهتر باقی بماند. مسلما با انجام اصول درست برندسازی شما زمانی شناخته می شوید و اگر برای ثبت برند خود اقدامی نکرده باشید، شخص دیگری آن را می گیرد و به سادگی می تواند از اسم و اعتباری که برای خود دست و پا کرده اید سوء استفاده کند. هر شرکتی که شعبه مرکزی آن در کشور ما تاسیس شود جزو شرکت های داخلی محسوب می شود و باید برای ثبت قانونی شدن توسط دولت ایران درخواست دهد.

مدارک ثبت شرکت سهامی عام

سهام شرکت قابلیت این را ندارد تا بتواند در بازار بورس قابل معامله شود و نقل و انتقال سهام شرکت هم وابسته به موافقت مدیران و مجامع عمومی سهامداران می باشد.در ضمن این شرکت قادر نمی باشد جهت صدور اوراق قرضه مبادرت کند. در ادامه نیز، با ارائه کلیه مدارک شناسایی سهامداران، اعضای هیأت مدیره، اعضای شرکت، میزان سهام و سرمایه سهامداران، سمت و جایگاه آنها در شرکت و ثبت شعب یا شعبات دیگر شرکت باید انجام گیرد. من در حال گرفتن مجوز موسسه فرهنگی هنری چند منظوره از وزارت ارشاد هستم و یک مرحله ی کار اینه که ثبت شرکتها را انجام بدم. توی انتخاب نوع شخصیت حقوقی، کدوم مورد رو باید انتخاب کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. پس از اینکه از طرف سازمان مربوطه در رابطه با پرونده شما جوابیه دریافت گردد، نخستین ثبت اقدام به بررسی مجدد پرونده و تنظیم مدارک برای روزنامه رسمی نموده و بلافاصله پس از تکمیل مدارک، آنها را برای دریافت آگهی و روزنامه رسمی ارسال می نماید. پس از تحویل مدارک به اداره، بخش مربوطه استعلام های لازم را انجام داده و پس از آماده نمودن مدارک درخواستی متقاضی ، جهت تحویل آن ها اقدام می نماید.

راهنمای انتخاب اسم شرکت

در این مقاله قصد داریم اسم شرکت ، قوانین انتخاب نام شرکت ، روش استعلام نام شرکت و موارد مربوط […]

Posted: Mon, 23 Aug 2021 09:14:58 +0000 [source]

بنده موسسه کاریابی با مجوز از وازرت تعاون کار و رفاه اجتماعی دارم .یک شریک دارم و میخواهم شرکتی به ثبت برسانم و شریکم را بعنوان مدیر عامل معرفی کنم . به نظر این حقیر وبسایت مجموعه شما از تمامی جوانب استاندارد و قابل توجه بوده و از ادبیات بسیار ثلیثی جهت اطلاع رسانی به کار برده شده است. ثبت از طریق پنجره فیزیکی کسب و کار هزینه بیشتری داشته ولی در عوض مدت رمان کمتری به طول می‌انجامد و معمولا طی یک هفته به پایان می‌رسد.