فرق ثبت شرکت در تهران با شهرستانها در چیست؟

در مرحله ششم از سامانه ثبت شرکت ها ، می بایست اسامی تمام شرکای خود را در فرمی که پیش رو دارید وارد کنید. در هنگام ثبت شرکت تمام جزییات مانند عنوان شرکت، قالب ثبتی آن ، اساسنامه شرکت ، تعداد شرکا یا سهامداران شرکت، میزان سرمایه شرکت، موضوع فعالیت ، محل شرکت و … ثبت شرکت برای استفاده از تسهیلات ارائه شده به شرکت ها مانند وام های بانکی و مزایای در نظر گرفته شده از سوی دولت، ضروری بوده و بدون ثبت شرکت، امکان بهره مندی از این مزایا و تسهیلات برای شرکت وجود نخواهد داشت. مانند سرمایه نقدی یا غیر نقدی. ثبت انواع اشخاص حقیقی و مؤسسات غیر تجارتی و کلیه خدمات ذیل تا رسید پذیرش اینترنتی و ورود اطلاعات آنها نیز در سامانه ثبت شرکت ها صورت می گیرد . ارائه نام شرکت ها یا شرکای ضامن که سمت مدیریت دارند . در نخستین مرحله ثبت اینترنتی شرکت ، اطلاعات متقاضی شامل نام متقاضی ، نام خانوادگی متقاضی ، تابعیت متقاضی ، سمت متقاضی ، شماره ملی متقاضی ، شماره همراه متقاضی را در سامانه وارد نمایید. در این مرحله، سمت اشخاصی که در مرحله ششم معرفی شدند را تعیین نمایید. This post has been written with GSA Content Generator DEMO!

سامانه ثبت شرکت

با پر نمودن فیلد تاریخ شروع سمت، مدت تصدی، تاریخ پایان اعتبار سمت و … همچنین در صورت صلاحدید سهامداران مدت خدمت مدیر تصفیه افزایش می یابد تا گزارش و پرداخت های خود را تکمیل کند. با ثبت شرکت در سامانه در فضای رقابتی کسب و کارها موفق تر عمل می کنید و با افزایش جذب مشتری فروش بیشتری از محصولات را خواهید داشت، در نتیجه سود بیشتری نیز کسب می کنید. در قانون حداقل سرمایه ۱ میلیون ریال برای انواع مختلف شرکت و برای شرکت سهامی عام ۵ میلیون ریال در نظر گرفته شده است اما باید در نظر داشت قانون تجارت در سال ۱۳۱۱ بتصویب رسیده و لایحه اصلاحی آن در سال ۱۳۴۷. بنابراین این حداقل ها معیار مناسبی برای امروز نبوده و اگر بدنبال اعتبار بیشتری برای شرکت تازه تاسیس خود هستید بهتر است سرمایه معقول تری انتخاب نمایید. در شرکتهای سهامی خاص می بایست یکی از روزنامه های کثیرالانتشار ذکر شده در این قسمت جهت آگهی های شرکت انتخاب شود و در شرکتهای با مسئولیت محدود و موسسات نیازی به انتخاب روزنامه نیست،هم چنین روز و ماه سال مالی هرشرکت در این قسمت مشخص می گردد که معمولا یکم فروردین هرسال می باشد.

ارزش ریالی هر سهم نیز باید مشخص شود که هر سهم باید چقدر باشد. مشخصات سهامداران و میزان سهم آنها نیز در همین مجمع روشن خواهد شد. دوم اینکه : با اشخاص ایرانی اعم از حقیقی و حقوقی برای ایجاد شرکت تجاری یا داشتن سهم در آن، مشارکت و همکاری داشته باشد. برای استعلام اسم شرکتهای ثبتشده باید در سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور به جستوجو پرداخت. اطلاعات مربوطه در رابطه با اشخاص را وارد نمایید ، منظور افرادی هستند که دارای سمت و یا سهام می باشند . مشخص کردن وضعیت حق امضاء و در نهایت کلیک بر روی گزینه ثبت سمت شخص وارد مرحله بعد خواهید شد. مرحله پایانی ثبت تاسیس در سامانه شامل تایید مدارک می باشد. در مورد آورده های غیر نقدی شرکا نیز می تواند شامل ملک، ماشین آلات، خودرو و … این امر بر عهده اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری می باشد. مشخصات کامل از جمله اطلاعات شناسنامه ای، همچنین آدرس پستی و شماره تماس باید ثبت شود،اگر تعداد این افراد بیش از ۱۵۰نفر باشد بایستی فرم مخصوصی که در سایت گذاشته شده را دریافت و مشخصات را وارد کنید. در این مرحله ، نام وکیل و یا نماینده در سامانه وارد شود.

خود را از طریق این سامانه ارسال نماید.

در مرحله آخر متقاضی، باید یک نسخه از آگهی را به «واحد روابط عمومی» مستقر در ادارهی کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی و نسخهی دیگر را به دفتر روزنامهی رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران، تحویل دهد. تذکر۲: متولی ثبت شرکتها در تهران «ادارهی ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی» می باشد که وابسته به ادارهی ثبت اسناد و املاک است؛ و در خارج از تهران این مرجع «ادارهی ثبت اسناد و املاک» مرکز اصلی شرکت است. متقاضی ثبت شرکت باید برای ثبت شرکت اطلاعات خود را از طریق این سامانه ارسال نماید. متقاضی تعیین نام باید احدی از سهامداران یا موسسین یا وکیل رسمی دادگستری (با ارائه وکالتنامه) باشد. ماده ۸- چنانچه نتیجه کارشناسی نام،نشانگر وجود تعارض در نام پیشنهادی با مفاد این دستورالعمل باشد،مراتب با ذکر علت رد نام پیشنهادی، به متقاضی اطلاع رسانی می شود تا نام های جدیدی پیشنهاد نماید. در این مرحله نوع سرمایه شخص حقوقی باید از فهرست انتخاب شود. در مرحله چهارم ، آدرس و کدپستی و شماره تلفن دفتر مرکزی شرکت می بایست به طور دقیق در سامانه درج گردد. وکیل پایه یک دادگستری در این نوشته شما را با صفر تا صد اقدامات لازم، مدارک مورد نیاز، مدت زمان، نحوه ثبت شرکت، مراحل دقیق ثبتی و راهنمای ثبت شرکت اینترنتی در سامانه ثبت شرکتها از اولین گام تا روزنامه رسمی با ۹ گام ساده و کامل آشنا نموده است.