شناسه ملی شرکت چیست؟ بررسی کامل

از آن جا که شخصیت حقیقی شرکاء از شخصیت حقوقی و تجاری آن ها منفک می باشد، بطور معمول اسم شرکت غیر از اسم حقیقی یا تجاری شرکاء انتخاب می گردد و قانون تجارت نیز در این خصوص صراحت دارد که شرکت تحت اسم مخصوصی تشکیل خواهد شد. برای تعیین نام شرکت، موسسین باید بدواَ نظر مساعد اداره ثبت شرکت ها را کسب نمایند. برای دسترسی به این اطلاعات، علاوه بر نام دقیق شخصیت حقوقی به شماره ملی متقاضی نیز احتیاج است. بنابراین ثبت برند تجاری شرکت‌هایی که قصد عقد قراردادهای دولتی یا حضور در مناقصات و مزایدات را دارند پیش از هر اقدامی باید به این سامانه مراجعه کنند و پس از احراز هویت، کد اقتصادی خود را دریافت نمایند. ✔️ همان طور که در این مقاله گفته شد، برای دریافت اظهارنامه باید از طریق سایت ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی اقدام کرد. در سامانه آموزش الکترونیک سازمان اسناد و املاک کشور امکان دسترسی به بخش کتابخانه الکترونیک نیز وجود دارد.

شناسه ملی اشخاص حقوقی، یک شماره eleven رقمی بوده و کارکرد آن در شناسایی اشخاص حقوقی، همانند کارکرد کد ملی در شناسایی اشخاص حقیقی می باشد. به این ترتیب، همانطور که هر شخص حقیقی باید دارای یک کد ملی بوده تا هویت وی از سایر اشخاص حقیقی قابل تمایز باشد، به هر شخص حقوقی نیز الزاما باید یک شناسه ملی اختصاص داده شده تا به وسیله آن از سایر اشخاص حقوقی شناسایی گردد. فرم های اجرائیه اسناد رسمی نظیر تقاضای صدور اجرائیه چک، تقاضای صدور اجرائیه مهریه و تقاضانامه صدور اجرائیه سند رهنی از طریق این بخش از سایت سازمان ثبت اسناد و املاک، قابل دریافت می باشد.

همچنین با مشخص کردن سازمان ثبت کننده شرکت، نوع شخصیت، اداره کل استان و واحد ثبتی شهرستان می‌توان بسیار دقیق‌تر در لیست اسامی شرکت‌های ثبت‌شده در ایران به جست‌وجو پرداخت. گاهی بدون محدود کردن سرچ، تعداد صفحات نتیجه بسیار زیاد خواهند شد و پیدا کردن اطلاعاتی که به دنبال آن هستید دشوار می‌شود. سامانه جام سازمان اسناد و املاک یکی از پرکاربردترین سامانه هایی است که زیر نظر این سازمان راه اندازی شده و در حال حاضر خدمات به مردم ارائه می کند.

کرده اید و دارای کد پیگیری می باشید، می توانید از بخش پیگیری درخواست، درخواست خود را پیگیری نمایید. حال درصفحه ی پیش روی باید اطلاعات عمومی شرکت به درستی ثبت شود، این اطلاعات شامل(استان و شهرستان واحد ثبتی، مدت فعالیت شرکت، شروع سال مالی، تلفن، کدپستی، نشانیو…) می باشد. بعد از ثبت این اطلاعات و وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه ی”گام بعدی” کلیک نمایید. اگر بازنشسته هستی میدونی چطوری به صورت اینترنتی فیش حقوقی خودت رو بگیری و ببینی بابت چه مواردی از حقوقت کم میشه؟ حتما با من تا انتهای مطلبسامانه استعلام فیش حقوقی بازنشستگان همراه باش تا دقیق بگم باید چطوری این اطلاعات رو دریافت کنی.

ssaa.ir استعلام شرکت

دفاتر اسناد رسمی مانند ازدواج نیز تحت نظارت مستقیم این سازمان قرار دارند. در این سامانه می بایست با مراجعه به قسمت آگهی های قانونی که در ستون سمت راست قرار دارد ، نام شرکت و یا شناسه ملی و یا شماره ثبت شرکت را وارد نمود تا روزنامه های رسمی تاسیس و در صورت وجود تغییرات شرکت قابل مشاهده گردد. با رشد روز افزون امور تجاری و رشد اقتصادی در شهر هایی مانند کرج افراد زیادی برای انجام امور خود شرکت به ثبت رسانده اند . بعد از گذراندن مراحل ثبتی و اخذ شماره ثبت درخواست کنندگان قادر خواهند بود استعلام شرکتها را پیگیری نمایند.در صورتی که اطلاعات مد نظر در استعلام بدست نیامد نشانی از آن است که ثبت شرکت به طور قانونی انجام نشده است. شناسه ملی اشخاص حقوقی در واقع کد ملی آنها می باشد و برای هر شرکت منحصر به همان شرکت می باشد، شناسه ملی در واقع کد ۱۱ رقمی است که توسط اداره ثبت شرکت ها برای تشکیل شخصیت حقوقی صادر می شود . استعلام شناسه ملی از طریق سامانه استعلام شناسه ملی با وارد کردن اطلاعات مربوط به نام و یا شماره ثبت شخص حقوقی امکان پذیر بوده که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

از طریق این سامانه علاوه بر دریافت استعلام می توان اطلاعاتی در مورد مدارک مورد نیاز بخشنامه ها و شیوه های اجرایی ثبت شرکت ها و چگونگی تنظیم درخواست ها نیز به دست آورد. توجه داشته باشید که اگر نام منتخبتان یا نامی شبیه به ان قبلا به ثبت رسیده باشد شما امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.از این رو برای سهولت در این که بدانید چه نام هایی به ثبت رسیده اند باید وارد سامانه ی ثبت شرکت ها شوید و در این سامانه استعلام کنید. تعیین مدت شرکت نیز متناسب با نوع آن متغیر است چنانچه مدت زمان هیئت مدیره در شرکت های مسئولیت محدود به مدت نا محدود است ولی در ثبت شرکت سهامی خاص به مدت ۲ سال است . اطلاعات باید دقیقا با متن مستندات و صورتجلسات تطابق داشته باشد ، مراحل ثبت شرکت ها در سامانه الکترونیکی دارای eight مرحله است که در این قسمت به طور کامل توضیح خواهیم داد . با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سامانه ثبت شرکت ها کلیه امور مربوطه به صورت اینترنتی انجام می گردد . تنها شرکت هایی معتبر می باشند که نام آنها در این سامانه موجود باشد.انواع مختلف شرکت ها ، شماره ثبتی دارند که یکی از موارد اصلی جهت استعلام شرکت است.

نحوه استعلام شناسه ملی

برای مشاهده نوشته های سایت یکی از بخش ها را از لیست زیر انتخاب کنید. متنا ساسنامه شخص حقوقی یا شرکت را وارد کرده و به مرحله ی بعد بروید. اکنون در صفحه ی “موضوع فعالیت”، شما ملزم به وارد کردن مدت فعالیت و موضوع آن می باشد، بعد از ثبت این اطلاعات بار دیگر بر روی گزینه ی “گام بعدی”کلیک کنید.

سامانه مدیریت اطلاعات و مستند سازی املاک دولتی در واقع یک سامانه ای است که اقدام به اطلاع رسانی می کند و اطلاعات مورد نیاز املاک دولتی را در خود منتشر می کند. در این سامانه امکان دسترسی عموم مردم به اخبار و اطلاعیه ها وجود دارد. در صفحه نتایج جست و جو بر روی اولین لینک که آدرس آن ssaa.ir می باشد کلیک نمایید. متقاضیان عزیز می توانند با وارد کردن حداقل یکی از سه مورد زیر اطلاعات شرکت را جستجو نمایند. درصفحه ی صورت جلسه لازم است تا بعد از تایپ متن صورت جلسه به مرحله ی بعدی بروید.می توانید از متن پیش فرض قرار داده شده در سامانه استفاده نمایید. با پاسخ به چند سوال قادر می باشید به سامانه وارد شوید و از وضعیت ثبتی خود مطلع شوید.

  • برای استعلام اسم شرکت‌ های ثبت‌ شده باید در سامانه شناسه ملی شرکت اشخاص حقوقی کشور به جست‌ و جو پرداخت.
  • برای جست و جو اطلاعات شخصیت حقوقی نیازی بر وارد کردن واحد ثبتی نیست .
  • شناسه ملی کدی یازده رقمی است که به شرکت‌های ثبت‌شده اختصاص پیدا می‌کند.
  • از جمله منبع مورد استناد و رسمی جهت استعلام ثبت شرکت ، سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور است که فقط اشخاص حقوقی که به ثبت رسیده اند و معتبر و رسمی می باشند در این سامانه عنوان شده اند .

برای بررسی وجود یا عدم وجود یک شرکت می‌توان از این شناسه استفاده کرد. در بخش بیانیه سطح توافقات خدمات امکان مشاهده بیانیه تصویب شده با جزئیات مربوط به آن فراهم شده است. با سلام الان متاسفانه نمی تونین برای تغییر شرکت ها به هم اقدام کنین. اگر قصد خروج از شرکت و دریافت پول خود را داشته باشید باید با توافق شرکا صورت بگیرد و اگر با خروج شما مخالفت کردند باید از طریق دادگستری شکایت نمایید . پس از وارد شدن در سامانه، درج نمودن حداقل یکی از سه قلم اطلاعاتی ذیل الزامی است. هر شرکت باید نام مخصوص به خود داشته باشد،نام شرکت مشخصه ای است که هویت او را معلوم و موجب شناسایی وی شده و تمیز آن را از دیگر شرکت ها،امکان پذیر می سازد.

ثبتیکال

در این روش نیز پولی به شرکت وارد نمی شود و فقط یک عملیات حسابداری در صورتهای مالی شرکت رخ می دهد. سامانه استعلام شناسه ملی ilenc.ssaa.ir عنوان سایتی است که افرادی که تمایل به استعلام شناسه ملی اشخاص حقوقی داشته باشند می توانند با مراجعه به آن برای استعلام شناسه ملی اقدام نمایند که در متن مقاله به طو کامل توضیح داده شده است. در واقع با داشتن شناسه ملی شما می توانید اطمینان داشته باشید که شرکت به ثبت رسیده است. در صورتی که قصد استعلام و مشاهده اطلاعات عمومی اشخاص حقوقی را دارید، می توانید به سامانه مراجعه نمایید و با وارد کردن شناسه ملی اقدام به دریافت اطلاعات اشخاص حقوقی کنید. امکان مشاهده اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی بدون وارد کردن شناسه ملی هم وجود دارد. در این صورت لازم است که افراد اطلاعاتی همچون نوع شرکت، شماره ثبت، واحد ثبتی و …

در پایان هر سال مالی هم شرکت باید این دفترها را به اداره مالیات تحویل دهد. درخواست ثبت صورت جلسه تغییرات شرکت نیز تنها از طریق این سامانه انجام می گیرد. این سامانه از معتبرترین روش ها جهت استعلام نام شرکت می باشد که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و علاوه بر شرکت ها تمامی اشخاص حقوقی کشور نظیر ارگان های دولتی و شهرداری ها را در بر می گیرد.

راه دیگری که وجود دارد برای استعلام ثبت شرکت رفتن به نشانی اینترنتی ilenc.ir و پر کردن شناسنامه ملی و شماره ثبت و اطمینان یافتن از ثبت شرکت. امروزه تعداد بسیار زیادی از شرکت ها ثبت می شوند و برای اطمینان از وجود آن ها باید از سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور، ثبت اطمینان کرد. سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری یکی از مهم ترین سایت ها برای متقاضیان ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت ها و سایر موارد مربوطه است که توضیح خواهیم داد . در حال حاضر تنها ترین منبع قابل استناد برای همه اشخاص، ارگانها، سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشوراست. بعد از آنکه همه مراحل ثبت شرکت سپری شد برای همه شرکتها قابل استعلام می باشند. در این مقاله به مطالبی درباره استعلام ثبت شرکت پرداخته شده است.

به منظور جست و جوی شرکت باید از انتخاب نمودن محل جغرافیایی و تاریخ ثبت خودداری نمود. تاریخ تاسیس شرکت با تاریخ تولد یک شخص شباهت دارد و قابل قیاس می‌باشد. هر فردی ممکن است ثبت شرکت بخواهد با شرکتی وارد رابطه حقوقی شود یا اینکه برای این شرکت کار کند و یا اینکه عقد قراردادی منعقد کند. دلایل زیادی وجود دارد که نیازی به اشاره کردن یک به یک آن ها نیست.

شرکتهای دانش بنیان شرکتهایی هستند که پس از تولید خدمات (دانش بنیان) ، دانش و ارائه راه کار تولید آن می توانند از مزایا و تسهیلات قانونی برای مدت معین تا تولید اصل استفاده کنند . بعد از ثبت شرکت، شما به عنوان یک شخص حقوقی شناخته می‌شوید و می‌توانید پیگیری ثبت تغییرات شرکت به صورت مستقل به معاملات بپردازید. در کادر مربوط به موضوع فعالیت، نوع فعالیت و وضعیت مجوز و مدت فعالیت را براساس اینکه محدود یا نامحدود است انتخاب کنید. در شرح فعالیت نیز اگر در رابطه با موضوع فعالیت نیاز به توضیح باشد توضیحات لازم را وارد نمایید.