شرکت چیست و برای ثبت شرکت باید از کجا شروع کرد؟

از زمانی که روش غیر حضوری برای https://vanak.ir/services/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa/ تجاریدر سامانه ثبت شرکت ها و موسسـات اجرایی و الزامی شده، افرادی که قصد به ثبت رساندن موسسه یا شرکت تجاری را داشتند می بایست از طریق مراجعه به سامانه ثبت معاملات و املاک کشور iranamlaak.ir، اقدام به ثبت کردن شرکت مورد نظرشان نمایند . همچنین افراد متقاضی ثبت با مراجعه به این سامانه می توانند از تمامی اطلاعات مربوط به چگونگی ثبت، مدارک مورد نیاز برای ثبت، بخشـنامه هـا، شیوه نامه های اجرایی ثبت شرکت ها مطلع شوند . پس با توجه به توضیحات گفته شده به این نتیجه می رسیم که ثبت شرکت ها من جملهثبت اینترنتی آگهی ثبت شرکت الزامی است و دولت می بایست تا جایی که امکان دارد در هنگام تاسیس و شکل گیری آن ها نظارت لازم را به عمل آورد تا افراد به وسیله تاسیس شرکت های تجاری وسیله ای برای سواستفاده دیگران ایجاد نکنند . در مقابل شرکتی که تمام سرمایه آن موقع تاسیس، منحصراً به وسیله موسسان تامین شود، شرکت سهامی خاص می باشد. شرکت های سهامی در هر حال شرکت بازرگانی محسوب می شوند حتی اگر موضوع عملیات آنها امور بازرگانی نباشد. تعداد شرکا در هیچ یک از شرکتهای سهامی نباید کمتر از سه نفر باشد.

ثبت شرکت

صورت جلسه ی انحلال شرکت که مدیر تصفیه و دیگر اعضا امضایش کردند. مدیران و بازرسان شرکت انتخاب شوند و افراد منتخب به طور کتبی قبول سمت نمایند. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

هزینه شرکت مسئولیت محدود

ارائه مشاوره به شرکتها در حوزه ثبت شرکت و تغییرات آنها، ثبت برند، پیگیری امور اداری شرکتها و مشاوره مدیریت از مهترین خدمات ما می باشد. شرکت ثبت کاج بر این عقیده است که امروزه به دلیل مشغله های زیاد مشتریان، ترافیک شهری و … رفت و آمد مکرر برای ثبت شرکت و سایر خدمات ثبتی سخت است به همین دلیل زمان را برای مشتریان خفظ کرده و تمامی مراحل کاری آنها را آنلاین و بدون نیاز به حضور در محل شرکت انجام نماید. شهرهایی هستند که جز شهرهای بندری و یا غیر بندری هستند که بر اساس قانون ، جز مناطق آزاد محسوب می گردد.

شرکت‌های سهامی خاص و با مسئولیت محدود، دو نوع از قالب‌های رایج شرکت‌ها به شمار می‌روند که برای بخش زیادی از فعالیت‌های تجاری مناسب هستند. نوع دیگر شرکت‌های پرطرفدار در ایران، شرکت با مسئولیت محدود است که حداقل با دو شریک تشکیل می‌شود. سهام شرکت های عام همانطور که از نام آن پیداست عمومی بوده و همه می توانند سهام دار باشند. جهت انجام پروژه های بزرگ که سرمایه فردی معمولا کافی نمی باشد از شرکت سهامی عام استفاده می گردد.

  • زمانی که تصمیم به ثبت شرکت دارید باید ابتدا میزان سرمایه مورد نیاز برای شرکت را اعم از نقدی و غیر نقدی تعیین نمایید.
  • موضوعات فعالیتی که قبل از ثبت شرکتبایستی مجوز اخذ نمایند شامل ۲۳ موضوع زیر می باشند که مشتریان محترم می بایست قبل ازثبت شرکت، از مراجع ذیصلاح ذیل مجوز لازم را اخذ نموده و سپس برای ثبت شرکت خود اقدام نمایند.
  • توجه کنید که این بازرس ها نباید از افراد خانواده سهامداران باشند.

هزینه انتخاب نام شرکت قبلا باید به حساب بانک ملی سازمان ثبت اسناد واریز می شد. در هزینه های قانونی که وجود دارد، تعرفه تمبر ثبتی را داریم که بسیاری اوقات نرخ آن متفاوت است. در صورتی که بخواهید هزینه های دقیق را بدانید باید فرم های مربوطه را در سیستم اداره ارسال کنید. داشتن مجوز(قرارداد قانونی) با یکی از وزارتخانه ها یا سازمان های دولتی و یا چنانچه شرکت خارجی باشد شرایط عملیات آن باید به موجب امتیازات صحیح و منطقی مقرر گردیده باشد. شرکاء باید از بین خود و یا از خارج از کشور حداقل یک نفر را به عنوان مدیر شرکت معین نمایند. در اسم شرکت تضامنی باید عبارت (شرکت تضامنی) و لااقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.

زیرا با انتخاب یکی از انواع شرکت ها ، در حقیقت روابط و تعهدات فیمابین شرکا کاملا مشخص میشود و در صورتی که یکی از شرکا زیاده خواهی نماید. قاضی به سرعت با توجه به نوع شرکت میتواند تعهدات شرکا و حقوق شرکا را در کمترین زمان ممکنه مشخص نماید . پاسخ این سوال نیز با توجه به نوع شرکتی است که برای ثبت انتخاب نموده اید. همان طور که بارها گفتیم انتخاب نوع شرکت مهمترین و موثرترین تصمیم شما در روند موفقیتتان به شمار می رود. به عنوان مثال ، هزینه ثبت شرکت تعاونی از هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود بیشتر است.

ثبت شرکت فوری با هزینه کم ، شرایط مدارک و قوانین ثبت شرکت سال ۱۴۰۰

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا این نوع شرکت را افراد ثبت میکنن. در جواب آن باید بگویم برای جلب اعتماد بیشتر مردم و موسسات مالی و پولی . بانک ها و موسسات مالی و پولی به این نوع شرکت ها به راحتی تسهیلات میدهند زیرا از بازپرداخت آن خیالی آسوده تر دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه مقاله تخصصی ثبت شرکت تضامنی را مطالعه فرمایید.

نام شرکت نیز باید دربردارندۀ اسامی تمام شرکا یا یکی از شرکا و عبارت‌هایی از قبیل «و برادران» و «و شرکا» باشد. حداقل تعداد شرکا در شرکت‌های تضامنی دو نفر است که یکی از آنها یا یک نفر خارج از مجموعه باید به عنوان مدیر معرفی شود. با وجود این، عرفاً دست‌کم مبلغ یک میلیون ریال برای این کار در نظر گرفته می‌شود. سهام این نوع شرکت قابل عرضه در بورس اوراق بهادار نیست، اما مردم می‌توانند به راحتی آن را بین خود خرید و فروش کنند. مسئولیت هر یک از شرکا نیز تنها به میزان سرمایۀ آنها خواهد بود.