شرکت مسئولیت محدود

متقاضی باید به بانک مراجعه و هزینه حق الثبت را پرداخت کند و فیش بانکی را به حسابداری اداره ثبت شرکت ها تحویل دهد. ـ مسئولیت شرکاء در مقابل دیون و قروض شرکت شرکت مسئولیت محدود به میزان سهم الشرکه ای است که هر شریک سرمایه گذاری نموده است‌. جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود، حداقل سرمایه با توجه به رویه و حداقل مبلغ دریافت حق‌الثبت یک میلیون ریال است. با توجه به ماده ۶ نظامنامه ی قانون تجارت وزارت عدلیه و ماده ی ۱۹۷ قانون تجارت در ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت، باید خلاصه ی شرکت نامه و منضمات آن توسط اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به هزینه خود شرکت منتشر گردد. در آخر، پس از تأیید تمام مدارک، شماره ثبت شرکت به شما داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید. در آگهی باید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت شرکت، مدت و اطلاعاتی از این قبیل را مطرح نمایید.

ثبت شرکت مسئولیت محدود

البته بنا به درخواست شما، می توان زمانی نیز برای آن تعیین نمود. ـ شرکت با مسئولیت محدود حداقل بین دو نفر و حداکثر بین هر چند نفری که باشد تشکیل می گردد. ثبت شرکت در تهران یکی از مهم ترین مزیت های شرکت هایی با مسئولیت محدود، امکان تأسیس حتی با وجود سرمایه ای اندک است و تنها امکان انتشار اوراق بهادار برای آن وجود ندارد.

شرکت با مسئولیت محدود مطابق ماده ninety four شرکتی می باشد که بین دو یا چند نفر برای امور بازرگانی تشکیل شده است. شرکت با مسئولیت محدود، عبارت است از شرکتی که تعداد اعضا حداقل دو نفر بالای ۱۸ سال سن داشته باشند ( محدودیتی در تعداد بالای دو نفر نیست ) شرکت مسئولیت محدود برای امور تجارتی تشکیل شده است. تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود حداقل یک نفر مدیر عامل و یک نفر رئیس هیئت مدیره می باشد .

قوانین شرکت با مسئولیت محدود

ورقه­ای تحت عنوان سهم الشرکه صادر نمی­شود؛ بنابراین سهم الشرکه اعضا مانند اواراق تجاری قابل انتقال نیست. کلیه حقوق مادی و معنوی برای موسسه حقوقی فکر برتر محفوظ میباشد. الف)دارای معنا و مفهوم باشد.ب)با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد.ج)سابقه ثبت نداشته باشد.

  • اساسنامه یا شرکت نامه جهت اثبات همکاری شرکا، باید توسط همه آن ها امضا شود.
  • موارد بعد از تایید نام توسط گروه فنی ماهان مارکتینگ به شما ارائه می گردد.
  • طبق ماده ۱۹۵ قانون تجارت،مدیران شرکت کلیه اختیارات لازم را برای نمایندگی و اداره شرکت خواهند داشت مگر اینکه در اساسنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد.
  • جهت دریافت مشاوره، فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان سفیر صلح با شما تماس بگیرند.
  • با بررسی اطلاعات و تایید آن در مرحله قبل و رفع نواقص احتمالی، کارشناس اداره ثبت اقدام به صدور دستور ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها می‌کند.
  • پس از تصمیم به ثبت شرکت و انتخاب نوع شرکت با مسئولیت محدود می بایست در ابتدا توضیحاتی را ارائه دهیم و حتماً با توجه به متقاضی بودن ثبت شرکت با مسئولیت محدود به معنا و تعریف ثبت شرکت با مسئولیت محدود آشنا شده اید.

باید صورت جلسه ی مربوط به تصویب ترازنامه، تغییرات در اساسنامه، کاهش و افزایش سرمایه شرکت ، نحوه تصفیه و انحلال شرکت را به اداره ثبت ارائه دهد. حداقل سرمایه مورد نظر که در اساسنامه ذکر می شود ۱ میلیون ریال می باشد. قانون تجارت برایثبت شرکت با مسئولیت محدودحداقل مبلغی را تعیین کرده است. هر یک از شرکاء به نسبت سهمی که در شرکت دارند دارای حق رای خواهند بود. براساس قانون تجارت شما می تواند موضوع شرکت را طراحی نمایید اینکار توسط کارشناسان ثبت پایش انجام می شود . موضوع شرکت باید طراحی گردد یعنی تنها کافی نیست بگویید موضوع شرکت خدماتی است بلکه بایستی بند ، بند موضوع را طراحی نمایید .

شرکت با مسئولیت محدود چه مزایایی دارد؟

مسئولیت هر یک از شرکا در شرکت مسئولیت محدود به میزان سرمایه ای است که به شرکت آورده اند و این سرمایه هیچوقت به قطعات سهام تقسیم نخواهد شد. مجامع عمومی در شرکت سهامی خاص، توسط هیأت رئیسه ای مرکب از یک نفر رئیس و دو نفر ناظر و یک منشی که از بین سهامداران انتخاب می شوند اداره می گردد. در شرکت با مسئولیت محدود، اداره مجامع عمومی شرکت توسط هیأت نظار درصورتی خواهد بود که تعداد شرکاء آن از ۲ نفر می بایستی بیشتر باشد.

برخی از شرکت ها هم با یک هدف خاصی تشکیل می شوند که در صورت رسیدن به هدف و یا در صورتی که رسیدن به آن غیرممکن تلقی شود، شرکت منحل خواهد شد. شرکایی که دارای بیش از نصف سرمایه شرکت هستند، این اختیار را دارد تا تصمیم به انحلال شرکت بگیرند. مدیران شرکت با مسئولیت محدود را می‌توان از بین شرکا یا خارج از آنها انتخاب نمود اما در شرکت سهامی خاص مدیران باید حتماً از میان سهامداران شرکت انتخاب شوند و یا بعد از انتخاب تعداد و سهام وثیقه‌ای که در اساسنامه معین شده است را تهیه و به صندوق شرکت تسلیم نمایند. شرکت یا توافقی است که بین دو یا چند نفر برای اجرا یا انجام امور تجاری ایجاد می شود و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد،به اندازه سرمایه خود که در ابتداب ثبت شرکت اعلام کرده اند مسئول قروض و تعهدات شرکت است.

مدت فعالیت شرکت با مسئولیت محدود به صورت محدود و نامحدود می باشد که این مورد به موضوع شرکت بستگی داشته و مرتبط است. برای مثال شرکت هایی که برای انجام کار های پروژه ای تاسیس می شوند عمدتاً به صورت محدود هستند و شرکت هایی که برای انجام امور بازرگانی هستند به صورت نامحدود تاسیس می شوند. در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکاء حداقل ۲ نفر و در شرکت سهامی خاص، تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر می باشد.

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود چه باید کرد؟

همچنین پس از ثبت شرکت، باید مبلغی برای انتشار آگهی شرکت در روزنامه رسمی کشور و روزنامه کثیرالانتشار پرداخت شود. واضح است که مبلغ انتشار به تعداد خطوط نوشته شده در آگهی بستگی دارد. در صورتیکه به واسطه ضررهای وارد شده نیمی از سرمایه شرکت از بین رفته باشد و یکی از شرکا تقاضای انحلال کرده باشد و محکمه نیز دلایل او را قابل قبول دانسته و سایر شرکا حاضر نباشند ثبت شرکت سهمی را که در صورت انحلال به او تعلق می‌گیرد بپردازند و او را از شرکت خارج کنند. بعد از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید اداره ثبت شرکت‌ها این اطلاعات را تایید می‌کند و پس از آن شما باید اساسنامه و شرکت‌نامه خود را در سایت قراردهید و منتظر پیام اداره ثبت باشید. در زمان ثبت شرکت باید با توجه به سهام و تعداد سهامداران و یا شرکا نوع شرکت را مشخص نمود.

پس از گذشت ۲۴ ساعت کاری, نتیجه نام های ارسال شده تعیین و تکیلف می شود و یکی از نام ها مورد تائید اداره قرار می گیرد (درصورتی که تائید نام انجام نشد مجدد این پروسه تائید نام طی شود). استعلام کد پستی اعلام شده می بایست با پلاک و واحد اقامتگاه یکسان باشد و در صورتی که کد پستی اعلام شده پلاک و یا واحد دیگری را مشخص کند می بایست از اداره پست منطقه استعلام کدپستی اخذ گردد. نوع شرکت ثبت شده تأثیری در میزان مالیات تعیین شده نخواهد داشت. میزان مالیات فقط بر اساس سود خالص سالیانه شرکت که توسط اداره دارایی برآورد می شود تعیین می گردد. در شرکت نامه باید صراحتا قید شده باشد که سهم الشرکه های غیرنقدی هرکدام به چه میزانی تقویم شده است.

uncategorized