شرایط و مراحل ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها چگونه است؟

این امر باید در ظرف ماه اول ثبت شرکت و توسط اداره ی ثبت محل یا جانشین آن، بسته به مورد، در مجله ی رسمی دادگستری و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت، به خرج خود شرکت انجام گیرد (ماده ی ۶ نظامنامه ی قانون تجارت وزارت عدلیه و تبصره ی آن). آدرس و یا نشانی شرکت در واقع همان مکانی است که هنگام ثبت شرکت در اساسنامه آن قید شده است. در ضمن هیئت مدیره دارای عضو اصلی و عضو علی البدل می­باشد که انتخاب آنها همانطور که پیشتر نیز اشاره شد با مجمع عمومی عادی است. صورت کلیه دارایی­ها، بدهی­ها و تعهدات (سرمایه) شرکت از جمله مواردی است که در ترازنامه ذکر شده و مجمع عمومی عادی پس از استماع گزارش بازرسان و مدیران شرکت تصمیم به تصویب آن می­گیرد. به عبارت دیگر برای ثبت هر گونه تغییری در شرکت در وهله اول باید صورتجلسه آن تنظیم شود. ترازنامه شرکت که همان وضعیت مالی شرکت است باید پس از انقضای سال مالی توسط هیئت مدیره شرکت تنظیم شده و ۲۰ روز قبل از تاریخ تشکیل مجمع عمومی سالانه در اختیار بازرسان شرکت قرار بگیرد. ✔️ برای تعیین نام شرکت، بین ۱ الی ۲ روز زمان لازم است و پس از امضاء مدارک توسط سهامداران و شرکاء و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها، حدوداً بین ۵ الی ۷ روز کاری زمان لازم است تا شرکت به ثبت برسد. Content was generated with GSA Content Generator DEMO.

درج تصمیماتی که در جلسه اخذ شده است.

و در نهایت ارسال نسخه­های اصلی صورتجلسه حداکثر تا سه روز بعد از تأییدیه پذیرش نهایی به آدرس مندرج. در جامعه امروز خیلی ها را می بینیم تا با یکدیگر مغازه ای دارند ، شریک اند یا کاسبی را راه اندازی کرده اند و فعالیت اقتصادی می کنند. از طرفی این اداره حمایت حقوقی و قانونی از مالکیت معنوی اختراع ها طرح های صنعتی و علامت های تجاری را نیز بر عهده دارد. تنظیم صورتجلسه هم به عهده دبیر یا منشی جلسه است که می­تواند یکی از اعضای اصلی جلسه و یا شخص دیگری بدون حق رأی در جلسه باشد. درج تصمیماتی که در جلسه اخذ شده است. شماره ملی متقاضی: اگر در قسمت “تابعیت متقاضی” گزینه ایرانی را انتخاب کنید، قسمت “شماره ملی متقاضی”در این صفحه نشان داده میشود که باید شماره ملی فرد متقاضی در آن مرقوم شود. تاسیس شرکتها و موسسات غیرتجاری و هر نوع تغییری در آنها باید در روزنامه رسمی آگهی شوند. تویسرکانی با اشاره به معضلات فراوان تمرکز تعیین نام شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سراسر کشور در تهران و مراجعات فراوان متقاضیان به پایتخت، تصریح کرد: این شیوه دچار تغییرات زیادی شده و اکنون این کار در مراکز استانها اجرا میشود و تقاضاها به صورت الکترونیکی در سراسر کشور دریافت و بررسیهای ماهیتی و کارشناسی در ادارات ثبت استانها صورت میگیرد.

را از طریق سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به سادگی انجام دهند . بعد از این که نوع شرکت و هم چنین شرکا مشخص شدند، برای اینکه سایر مراحل ثبت شرکت مربوط به اداره ثبت شرکت ها را انجام دهید از طریق سامانه ثبت شرکت می توانید اقدام نمایید تا به ثبت شخصیت حقوقی بپردازید. به گزارش خبرنگار ایمنا، امین ستایش شامگاه چهارشنبه- ۲۸ آذر ماه- در نشست آشنایی با فرایند ثبت و تغییرات در شرکت ها و تشکل های اقتصادی در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان با اشاره به سابقه تشکیل اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در ایران اظهار کرد: اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ایران در سال ۱۳۱۰ افتتاح شد و تا به امروز تغییرات زیادی در حوزه اختیارات و فعالیت های آن به وجود آمده است. امروزه بیشتر مردم تلاش می کنند که فعالیت های خویش را در زمینه ی صنعتی، اقتصادی، تولیدی، کشاورزی و … از آنجایی که در شرکتهای سهامی خاص اعضای هیئت مدیره حداکثر به مدت ۲ سال و بازرسین اصلی و علی البدل برای یک و دو سال انتخاب می­شوند بنابراین این شرکتها باید بعد از پایان این دوره یا اعضای قبلی خود را تمدید نمایند و یا این که نسبت به انتخاب اعضای جدید و بازرسان تصمیم­گیری کنند.

شرکتهای بسیاری هستند که پس از ثبت شرکت بنا بر الزام قانونی و یا اختیاراتی که دارند تصمیم می­گیرند اعضای هیئت مدیره و یا بازرسان را تمدید نمایند. پس از ورود اطلاعات در سامانه اینترنتی ثبت شرکتها و دریافت کد رهگیری ، میتواند از روند پیشرفت کار مطلع شوید و نهایتا هر وقت کار و مراحل اداری آن تمام شود ، مطلع شوید و به اداره ثبت شرکتهای مربوط به شهرتان مراجعه و اوراق شرکت را تحویل بگیرید . ابتدا لازم است بدانید که در فرآیند ثبت شرکت ۹۰ درصد اینترنتی و ۱۰ درصد حضوری است که وکلای موسسه به صورت کاملا غیر حضوری برای شما تمامی امور را انجام می دهند، برای اقدامات بعدی مانند گرفتن کد اقتصادی و کد کارگاهی بیمه و گواهی ارزش افزوده نیز نیاز به حضور شما نمی باشد. پس با توجه به توضیحات گفته شده به این نتیجه می رسیم که ثبت شرکت ها من جمله ثبت اینترنتی آگهی ثبت شرکت الزامی است و دولت می بایست تا جایی که امکان دارد در هنگام تاسیس و شکل گیری آن ها نظارت لازم را به عمل آورد تا افراد به وسیله تاسیس شرکت های تجاری وسیله ای برای سواستفاده دیگران ایجاد نکنند . از زمانی که روش غیر حضوری برای ثبت شرکت تجاری در سامانه ثبت شرکت ها و موسسـات اجرایی و الزامی شده، افرادی که قصد به ثبت رساندن موسسه یا شرکت تجاری را داشتند می بایست از طریق مراجعه به سامانه ثبت معاملات و املاک کشور iranamlaak.ir، اقدام به ثبت کردن شرکت مورد نظرشان نمایند .