شرایط ثبت انواع شرکت در ایران

برخی شرکت ها به گونه ای می باشند که ابتدا لازم است برای ثبت آن ها مجوز اخذ گردد. در شرکت مختلط غیر سهامی ، سهم شریک با مسئولیت محدود به قطعات سهام تقسیم نمی گردد و آزادانه قابل معامله نمی باشد. چنان چه چند شریک بخواهند برای فعالیت غیر تجاری خود مانند فعالیت های خدماتی و مشاوره ای اقدام به ثبت شرکت نمایند باید با عنوان موسسه غیر تجاری ثبت کنند. ثبت نوع شرکت با توجه به موضوع و نوع فعالیت شما متفاوت است، ثبت هر نوع شرکت مزایا و معایبی دارد که با توجه به نوع شرکت شما متفاوت است. شرکت سهامی خاص (که بعد از مسئولیت محدود بیشترین متقاضی را دارد). در نهایت، متقاضی، باید یک نسخه از آگهی را به «واحد روابط عمومی» ‌مستقر در اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی و نسخه‌ی دیگر را به دفتر یک روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران، تسلیم کند.

  • پس از تکمیل اقدامات مذکور و با ثبت شرکت و مدارک ان، در نهایت، اداره ی ثبت، یک نسخه از مدارک شرکت، اظهارنامه، اساسنامه و تقاضانامه را با قید تاریخ و نمره ی ثبت، امضا و به مهر اداره مهمور کرده و به شرکا یا وکیل، تسلیم می کند.
  • در واقع شرکتهای سهامی عام تنها شرکتی هستند که در بورس پذیرفته میشوند.
  • جهت توضیحات بیشتر به قسمت راهنمایی انتخاب اسم مناسب شرکت مراجعه نمایید.
  • ۳۵ درصد از مبلغ تعهد شده باید در یک حساب بانکی واریز شود.
  • شما با ثبت شرکت خود میتوانید در مناقصات دولتی شرکت کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.
  • (براساس قوانین باید موضوع انتخابی شما انتفاعی، قانونی و طبق فرهنگ اسلامی باشد.) برخی از موضوعات برای فعالیت شرکت نیازمند دریافت مجوز از ارگان های خاصی هستند که قبل از اقدام جهت ثبت باید اخذ گردند.

به منظور ایجاد اشتغال در ایران،سعی شده است تا این روند در ایران راحت طی گردد. (مدارک لازم گواهی ثبت شرکت+ کپی مدارک هویتی نمایندگان آن ها). لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید. دقت کنید زومیت، وب‌سایتی عمومی است و افراد با سطوح دانش مختلف دیدگاه‌های خود را مطرح می‌کنند. از طرفی قرار نیست همه افراد دیدگاه یکسان با شما داشته‌ باشند. این مرحله نیز مانند ۲ مرحله‌ی قبل است و در آن نوشته شده است که اگر اطلاعات و مدارکتان کامل باشد و قابلیت صدور آگهی داشته باشد، منجر به آگهی خواهد شد.

ثبت ملل اولین پله موفقیت شما

قاضی به سرعت با توجه به نوع شرکت میتواند تعهدات شرکا و حقوق شرکا را در کمترین زمان ممکنه مشخص نماید . به شما اطمینان میدهم که با خواندن این مقاله میتوانید کاملا به این حوزه مسلط شده و به درستی در مورد انواع ثبت شرکت و هزینه و مدت زمان آن و هر آنچه که نیاز دارید مطلع و تصمیم گیری نمایید. با وجود اینکه فضای کسب‌وکار برای شرکت‌های تحت رهبری بازار بین‌المللی بی‌نظیر است، ولی امکان دارد کشور هدف شما از هر کشور دیگری پیچیده‌تر و بحث‌ برانگیزتر باشد! ثبت شرکت در هر کشوری مراحل و مدارک مخصوصی نیاز دارد و لازم است قبل از اقدام، قوانین کشور مقصد را با دقت بررسی کنید. ثبت شرکت در کشورهای خارجی، به معنای استارت و یا گسترش یک فعالیت اقتصادی در بازارهای بین‌المللی است.

اطلاعات برای تنظیم مدارک شرکت از قبیل موضوع فعالیت ،آدرس و کدپستی ، میزان سرمایه ،نسبت تقسیم سهام بین اعضا ، سمت اعضا و حق امضاداران شرکت. ۱۵- در این مرحله باید متن شرکت نامه را بطور دقت پر کنید . ١٠- امضائ نماینده و مهر شرکت خارجی در ذیل اوراق ثبت شرکت در شرف تاسیس که از طرف شرکت سمائ در اختیار شما گذاشته می شود.

چرا ثبت شرکت در گرجستان ؟

ثبت شرکت از طریق مؤسسات ثبتی می تواند در زمان و هزینه های شما تا حد چشمگیری صرفه جویی کند. براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران باید حتما آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار به چاپ برسد تا به طور رسمی قادر به آغاز فعالیت خود شود، بنابراین پیش نویس آگهی ثبت جهت درج در روزنامه به شما تحویل داده می شود. همچنین شما در آخر می توانید نسخه ثانی اظهارنامه ثبت شرکت، اساسنامه و شرکت نامه را به همراه سند ثبت آن دریافت کنید. شرکت های ایرانی در انواع مختلفی به ثبت می رسند که شامل شرکت سهامی خاص و عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی می شوند. پس از ارسال مدارک و ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها آگهی تاسیس شرکت صادر می گردد.

برای اینکه در طی انجام مراحل دچار مشکل نشوید بهتر است پیش از اقدام، مدارک مورد نیاز را آماده کنید. اسامی هیئت مدیره، بازرسین و افرادی که حق امضا دارند را وارد کنید. در نظر داشته باشید که مدیر عامل می تواند از میان اعضای هیئت مدیره انتخاب شود و بازرسان نمی توانند از میان مدیران و یا خویشاوندان آن ها باشند. اقدام نهایی، تحریر و صدور آگهی تاسیس شرکت می باشد که آخرین گام جهت ثبت شرکت تلقی می شود. مسئول ثبت دفتر، تشکیل پرونده داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضا گواهی می نماید.

همچنین شما را به مطالعه ی مقالات ثبت برند ، اخذ کد اقتصادی ، اخذ کارت بازرگانی دعوت می کنیم. اصل جواز فعالیت از مراجع مربوطه درصورتی که ثبت موضوع به مجوز نیاز داشته باشد. کپی شناسنامه و کارت کلی برابر اصل شده تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین در دفاتر اسناد رسمی و یا وکیل رسمی شرکت. طرفین باید ۳۵ % مبلغ تعهد شده را در حساب بانکی افتتاح شده واریز نمایند. نوع روزنامه رسمی به درخواست موکل “ابرار ” یا ” جمهوری اسلامی ” انتخاب می شود. سرمایه شرکت را با انتخاب گزینه “با نام عادی ” وارد می کنیم (سرمایه اولیه حداقل ۰۰۰ /۰۰۰ /۱ ریال می باشد).

با این حال مبلغ سرمایه اولیه نشان دهنده اعتبار شرکت است. بنابراین عده‌ای برای آغاز به‌کار شرکت سرمایه بیشتری درنظرمی‌گیرند. اعتبار بیشتر برای شرکت های سهامی خاص نیز به واسطه شرکت های مناقصه گذار بررسی می شود. دقت شود که به طور کلی موقعیت ثبت شرکت ثبت شرکت در تهران پیمانکاری به اینصورت است که می بایست حداقل سه نفر عضو و دو نفر بازرس وجود دارد و دقت شود که دو نفر بازرس نباید از اعضا انتخاب شوند. نیاز است که حداقل سرمایه ۳۵ درصدی برای این شرکت بررسی شود که نزد یکی از بانک های کشور سپرده گذاری می شود.

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در شیراز است. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمامی موسسات ثبتی مجاز نیز با نظارت همین سازمان به فعالیت می‌پردازند.