شاخص های ثبت شرکت سهامی عام که باید بدانید

آدرس: تهران، میدان ونک، نبش خیابان ونک، برج اداری آسمان، طبقه ششم، واحد ۶۰۱ الی ۶۱۱

مرکز تماس ۰۲۱-۷۴۳۱۸۷۰۰ ورود / ثبت‌نام سامانه ثبت‌یار

در گام بعدی شما باید تصویر برابر اصل شده اساسنامه خود را در سایت اداره ثبت قرار دهید.

این استان به شانزده شهرستان تقسیم شده است. شهرستان تهران در مرکز استان تهران واقع شده است و بیشترین جمعیت را دارد. پاکدشت، شهریار، قدس و اسلامشهر به ترتیب در رتبه‌های بعدی جمعیتی قرار دارند. بهارستان، ورامین، ملارد، ری، قرچک، پردیس، رباط‌کریم، دماوند، پیشوا، شمیرانات و فیروزکوه دیگر شهرستان‌های تهران هستند. نحوه ثبت شرکت در تهران در تمام شهرستان‌های آن یکسان است.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

البته در این صفحه نمونه های فرضی از اساسنامه و شرکت نامه وجود دارد که تنها پر کردن آنها کفایت میکند.

تاسیس شرکتها ثبت شرکت بازرگانی

تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

اگر سرمایه شرکت به طور کامل فراهم نشده است، میزان تعهد پرداخت هر یک از شرکا باید جداگانه معین شود. نام بانک و شماره حسابی که وجوه پرداختی در آن واریز می‌شود نیز باید درج شود.

واردات و صادرات برای کالاهای مجاز مانند: کالاهای الکتریکی و الکترونیکی، وسایل سرمایشی و گرمایشی و نگه داری آن ها ، تجهیزات پزشکی ، محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی ، محصولات و دستگاه های پتروشیمی، کشاورزی ،لوازم و تجهیزات مربوط به خودرو

تشکیل شرکت در ایران باید در مرجع قانونی که طبق قوانین تعیین شده است باید انجام شود.

تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورتجلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در تهران با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.


بر همین اساس ثبت شرکتها تنها در اداره کل ثبت شرکتها مجاز است و برای همین منظور با مراجعه به آدرس اینترنتی این اداره کل می توانید برای ثبت شرکت خود اقدام کنید .

۴. امضای اوراق و تشکیل پرونده رسمی گام بعدی راه‌اندازی شرکت در ایران است. پس از تکمیل مدارک شرکت سهامی خاص، باید به سایت اداره ثبت شرکت‌ها و یا سامانه‌های موسسات ثبتی مجاز رجوع کرد. پس از پر کردن درخواست تاسیس شرکت سهامی خاص، باید همۀ اسناد و ضمیمه‌های آنها را در پاکت مخصوص پستی به اداره کل ثبت شرکت‌ها ارسال نمود.