سامانه ثبت شرکت پیمانکاری برای ثبت شرکتها نیازمند، تایید نام شرکت، تنظیم مدارک میباشد

«وضعیت حق امضا» نیز مشخص می کند که شخص جزء افراد دارای حق امضا در شرکت هست یا خیر. ثبت نمودن شرکت خود نوعی رسیدگی است که متصدیان امر انجام می دهند تا معلوم شود آیا برای بوجود آوردن این شخصیت حقوقی دقت های لازمه شده و مقررات رعایت گردیده یا خیر. علاوه بر شرکتهایی که در قانون تجارت معرفی شده، ممکن است نام شرکت دانش بنیان را شنیده باشید. از جمله مهم ترین گام هایی که موسسین باید بردارند انتخاب نام مناسب است. ضمن اینکه تمامی سرمایه شرکت سهامی خاص از سوی موسسین تامین میشود. در این شرکتها تمامی فعالیتها پیرامون امور تجاری و بازرگانی شکل میگیرد. زیرا تمامی درخواست ثبت شرکت یکجا ارسال به کارشناس می شود. شرکت مختلط غیرسهامی، انتخابی مناسب برای مجموعههای غیرسهامی با حداقل شرکا ۲ نفره میباشد.سهم هر یک از شرکا به میران مبلغ اسمی آنها میباشد. شما برای ثبت این شرکت، نیاز به حداقل سرمایه پانصد هزار تومانی و هیأتمدیره حداقل ۵ نفر میباشید. از میان انواع شرکتهای عنوان شده، شرکتی که با اهداف، شرایط، امکانات و برنامههای شما هماهنگی بیشتری دارد ثبت شرکت ها را انتخاب نمایید. این افراد بدون آن که شرکتی را به صورت رسمی ثبت کرده باشند، عملکرد و ساختار شرکت را پیادهسازی کرده و از قوانین آن پیروی میکنند با این تفاوت که فعالیت این افراد رسمی نمیباشد. Data has been generated by GSA Content Generator Demoversion!

ثبت شرکت در تهران

در قسمت قبل به این مساله اشاره نمودیم که دو شریک با هم کاسبی را اداره می کنند ولی کاسبی آن ها رسمی نمی باشد، حال این سوال پیش می آید که رسمی نبودن یک فعالیت اقتصادی به چه معناست ؟ هزینه های ثبت شرکت نسب به شرکتی که قصد ثبت آن را دارید می تواند بسیار متفاوتی داشته باشد، زیرا به نسب نوع شرکت ای که می خواهید ثبت کنید (مثلا شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص یا حتی سهامی عام) هزینه های قانونی که میبایست پرداخت کنید ، هزینه تمبر های ثبتی یا مالیاتی می تواند بسیار متفاوت باشد، لذا پیشنهاد می کنیم، فرمی را که در انتهای صفحه است را تکمیل بفرمایید، تا هزینه نهایی ثبت شرکت تان توسط کارشناسان ثبتی بررسی و به شما اعلام گردد. در ایام نه چندان دور (مثلا ۵ سال پیش) اگر شخصی می خواست شرکتی ثبت کند، میبایست به سازمان ثبت شرکتهای استان خود مراجعه می نمود، فرم های ثبت شرکت را دریافت می کرد و پس تکمیل فرم ها و فراهم کردن مدارک مورد نیاز آن را تسلیم اداره و پس پرداخت هزینه های قانونی ثبت شرکت ، منتظر می ماند تا مراحل ثبت شرکت یکی پس از دیگری توسط اداره انجام شود تا در نهایت شرکت به ثبت برسد. Data has been generated with GSA Content Generator Demoversion.

برای دریافت اظهارنامهی مزبور باید تقاضانامهای دایر بر قصد تأسیس شرکت، تنظیم شود. برای این کار باید کلید «دریافت متن پیشنهادی رایانه» را کلیک نماییم. در انتها کلید «ثبت شعبه» را کلیک می نماییم. در گذشته ، ثبت اسم تاجر در دفتر ثبت تجارتی تنها با مراجعه حضوری به مرجع ثبت شرکت ها امکان پذیر بود، اما امروزه کلیه تجار و شرکت های تجاری می توانند با مراجعه به سایت جامع ثبت شرکتها و با ورود به بخش اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی، برای ثبت نام خود در دفتر ثبت تجارتی اقدام نمایند. بخش دوم این صفحه به اطلاعات شخص امضاء کننده دفتر اختصاص داده شده است که اولین فیلد آن شامل: نام شخص امضاء کننده دفتر است که در این قسمت باید نام آن فرد را وارد کنید. در میان این چهار دفتر صرفا دفتر روزنامه و دفتر کل مشمول مقرات پلمپ دفاتر قانونی می باشد؛ با این توضیح که باید پیش از آنکه مطلبی در آن دفاتر درج گردد، توسط مامور اداره ثبت شرکت ها برگ شماری شده و پلمپ گردد. با توجه به اینکه پس از پایان عملیات پلمب ، دفاتر مذکور از طریق شرکت پست به آخرین آدرس اقامتگاه قانونی شخصیت حقوقی ارسال می گردد لذا مقتضی است که نسبت به بروزرسانی آدرس مذکور از طریق ارائه صورتجلسه متناسب اقدام گردد بدیهی است فراخوانی آدرس ثبت شده از سامانه جامع ثبت شرکتها مبنای آدرس ارسالی دفاتر پلمب شده خواهد بود. This has been created by GSA Content Generator Demoversion.

سامانه ثبت شرکت

لازم به ذکر است مسئولیت شرکا در این شرکت، به نسبت سهم الشرکه هر کدام است. برای ثبت شرکتهای تعاونی باید حداقل تعداد شرکا،۷ نفر بوده و حداقل هیات مدیره نیز باید ۳ تا ۷ نفر باشند.اگر این شرکت سهامی باشد در نتیجه مسئولیت شرکا آن به میزان مبلغ اسمی هر سهامدار بوده و در صورت غیر سهامی بودن آن مسئولیت هر یک براساس اساسنامه مشخص خواهد شد. در انتها ، لازم به یادآوری است امور مربوط به ثبت شرکت ها و تغییرات آن در سامانه اداره ثبت شرکت ها انجام می پذیرد و تا زمان حصول نتیجه نباید مراجعه حضوری صورت گیرد. در نتیجه هیچ یک از افراد قادر به ابراز بیاطلاعی از هیچیک از تصمیمات اخذ شده نمیباشند. برای رسیدگی به مور ثبتی شرکت ها مراجعه به این ادارات الزامی است در ادامه همراه ما باشید. اگر تصمیم دارید که در سامانه اداره ثبت شرکتها، شرکت خود را ثبت کنید اما نمیدانید دقیقاً چطور باید این کار را انجام دهید ادامه راهنمای تصویری ثبت شرکت را دنبال کنید تا با مرحله به مرحله ثبت کردن شرکت در این سامانه آشنا شوید و بتوانید به راحتی شرکت مورد نظر خود را به ثبت سامانه ثبت شرکت برسانید.

Post has been created with the help of GSA Content Generator DEMO.