سامانه ثبت شرکت – ثبت شرکت کارا

امسال شما به منظور دریافت پلمپ دفاتر قانونی خود تا پایان اسفند ۱۴۰۰ فرصت دارید. اسفند ۱۴۰۰ را میتوان آخرین فرصت به منظور دریافت پلمپ دفاتر دانست. در واقع تاجران باید تمامی اطلاعاتی که در دفاتر روزنامه ثبت شده است را به دفاتر کل منتقل کنند. وقتی اطلاعات نهایی کاملا با دقت توسط متقاضی ثبت شرکت وارد شد رایانه تایید پذیرش را به متقاضی نشان می دهد که متقاضی باید به دقت آن را مطالعه کند . البته به شما پیشنهاد میکنیم که زودتر اقدام به دریافت این موارد کنید؛ زیرا در انتهای هر سال ممکن است با شلوغی سامانهها یا رد دفاتر روبهرو گردید. علاوه بر همه این موارد کارشناس های ما مشاوره هایی در رابطه با انتخاب نام به شما ارائه می دهند که این مشاوره ها هم رایگان است. با این تفاوت که هزینهها و فعالیتهای مالی یک شرکت را در طول یک هفته در خود به ثبت میرسانند. This data was written by GSA Content Generator Demoversion!

با توجه به نوع شخص متقاضی که در مرحله قبل پر کردهاید.

مشخص کردن سمت امضا کننده دفتر که آیا از مدیران است یا شرکاء یا سهامداران یا وکیل رسمی وسپس کلیک بر روی کلید گام بعدی. ۴در این مرحله، مشخصات نماینده قانونی شرکت که متقاضی ثبت شرکت است را وارد نمایید و مجددا دکمه گام بعدی را بزنید. در ابتدا باید به شما بگوییم که شرکتها موظفند؛ دفاتر خود را هم صورت روزنانه و به صورت کلی پلمپ کنند. طبیعی است که وجود هر گونه ایراد و یا نقص در دفاتر سبب رد درخواست شما گردد. به شما توصیه میکنیم که اگر صادرات و واردات به خاصی با کشورهای خارجی ندارید؛ تقویم و مالی شمسی را انتخاب کنید. با توجه به نوع شخص متقاضی که در مرحله قبل پر کردهاید. به همین دلیل، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، سامانه ای را با عنوان سامانه جامع ثبت شرکت ها راه اندازی نمود که از طریق آن متقاضیان ثبت شرکت و موسسه های غیر تجاری می توانند کلیه فرآیند درخواست خود را تا مرحله نهایی انتشار آگهی در روزنامه رسمی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام دهند.

در انتها با کلیک بر روی کلید گام بعدی به صـفحه بعـد مـی رویم. سپس با کلیک بر روی گزینه ی گام بعدی وارد صفحه ی اطلاعات مرکز اصلی شوید. شرکتها با هدف های مختلفی تاسیس می شوند یکی از مهم ترین هدف ها ایجاد کسب و کار برای افرادی است که نو آوری دارند . البته در هنگام انتخاب یک شرکت برای ارائه خدمات غیر حضوری، باید دقت بیشتری به خرج دهید. وی ادامه داد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این آمادگی را دارد که نظرات اصلاحی و دیدگاههای مردم و صاحبنظران را بشنود و برای ارتقا و دقت و انتظام بیشتر امور به کار ببرد. فرآیند کاری ما بر سرعت عمل و دقت کاری میباشد بنابراین با توجه به علم و تجربه ای که کسب کرده ایم موانع و ایرادات پرونده قبل از ارسال به اداره ثبت اصلاح خواهد شد و باعث جلوگیری از دریافت ابلاغیه اخطار اداری خواهد شد. اطلاعات درج شده در دفاتر پلمپ با استانداردهای تعیین شده ازجانب اداره امور مالیات سنجیده میشود. تاجران باید سودها و زیانها و تمامی هزینههای ریز و درشت خود را به صورت روزانه در این دفتر وارد کنند.

چه زمانی باید جهت اخذ دفاتر پلمپ اقدام نمود؟

در این صورت شما میتوانید اقدام به دریافت دفاتر پلمپ جدید کنید. در این بخش شما باید اقدام به ثبت اطلاعات متقاضی پلمپ دفاتر کنید. ابتدا باید وارد سامانه اداره ثبت شرکتها بشوید. انتخاب گزینه وجود یا عدم وجود مجوز برای فعالیتهایی که نیاز به مجوز از سازمان یا ارگانهای خاص دارند و وارد کردن شماره مجوزو تاریخ مجوز در صورت نیاز به وجود آن. در این بخش باید اقدام به پر کردن اطلاعات شخص متقاضی برای دریافت اظهارنامه کنید. علاوه بر اطلاعات متقاضی برای ثبت شرکت در سامانه، می بایست مواردی نظیر نام و اطلاعات شخص حقوقی، مدت و موضوع فعالیت، سرمایه شخص حقوقی، اشخاص، سمت اشخاص، ارتباط بین اشخاص، شعب، روزنامه، اظهارنامه/تقاضانامه، اساسنامه، شرکتنامه در سامانه مشخص گردد. اما حتما باید به این نکته توجه کنید که هر نوع شرکتی برای شما ممکن است مناسب نباشد. فراموش نکنید که در دفاتر روزنانه؛ حتی مخارج شخصی که از هزینههای شرکت برداشت میشود باید درج گردد. چه زمانی باید جهت اخذ دفاتر پلمپ اقدام نمود؟ یکسری موارد وجود دارد که عدم رعیت آنها منجر به رد شدن درخواست پلمپ دفاتر میگردد. بسیاری از افراد به جهت اینکه کالا یا خدماتی ارائه می دهند و اقدام به ثبت شرکت می نمایند و نام آن کالا و خدمات را بر روی شرکت می گذارند تصور میکنند که دیگر کسی نمی تواند به نام آن ها فعالیتی مشابه انجام دهد، ولی این برداشت کاملاً اشتباه است.