سامانه ثبت شرکتها

حداقل سرمایه برای ثبت این شرکت ها یک میلیون ریال می باشد ، در صورتی که تعداد اعضاء بیش از ۱۲ نفر باشد تشکیل هیئت نظار نیز الزامی است . در صورت حضور وکیل یا قیم قانونی اشخاص در فرایند ثبت شرکت، ارائۀ اصل و کپی وکالتنامه و قیمنامه الزامی است. شرکتی است که با اهداف هفت گانه ی مندرج در قانون بخش تعاونی با قید واژه ی تعاونی تشیل می شود و جهت تشکیل آن حدقل ۷ نفر با تابغیت ایرانی باید حضور داشته باشد. آیا برای ثبت شرکت باید مدرک تحصیلی خاصی ارائه کرد؟ پس از انتخاب نوع شرکت می توانید برای شرکت ۵ نام پیشنهادی در نظر بگیرید چرا که برخی شرکت ها مانند شرکت تضامنی تحت عنوان نام خاصی تشکیل می شوند . هر یک از این انواع، به منظور خاصی تشکیل میشوند. اداره ثبت شرکتها جزئی از سازمان ثبت اسناد و املاک و زیر مجموعه قوه قضاییه می باشد. از جمله کارهایی که پس از ثبت شرکت باید انجام دهید، معرفی شرکت خود به سازمان امور مالیاتی و دارایی (ترسناک ترین قسمتی که خیلی ها به آن فکر می کنند) و پلمپ دفاتر مالیاتی تان به طور سالانه می باشد. آگهی صادر شده به همراه یک نسخه از اوراق ثبتی ارسال شده توسط رئیس اداره ممهور به مهر سازمان ثبت اسناد و املاک می گردد. Content was generated with the help of GSA Content Generator DEMO.

سامانه ثبت شرکت

لازم به ذکر است اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی قبلاَ تحت عنوان “اداره ثبت شرکت ها و علایم تجارتی و اختراعات اداره کل ثبت” نامیده می شد که پس از مصوبه مزبور به دو “اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری” و “اداره کل مالکیت صنعتی” این نام تغییر پیدا کرده است. پس از مشخص شدن اعضای هیات مدیره و انتخاب مدیران، این متن نوشته میشود و به امضای تمام این اشخاص میرسد. انواع شرکت ها در اداره ثبت شرکتها ازجمله سهامی عام، سهامی خاص، با مسئولیت محدود، تضامنی، مختلط غیرسهامی، مختلط سهامی، نسبی و تعاونی و موسسات تجاری و غیر تجاری در اداره ثبت شرکتهای کرج به ثبت می رسد و هرکدام از این شرکت ها با توجه به قانون تجارت دارای شرایط خاص و اساسنامه مربوط به قالب ثبتی خود می باشند که متقاضیان جهت ثبت انواع قالب های ثبتی باید به ماده ها و قوانین ذکر شده در اساسنامه توجه داشته باشند و تمام ماده ها را رعایت کنن در غیر اینصورت کارشناسان اداره ثبت مدارک ثبتی را برگشت می زنند و به ثبت نام سامانه ایی ایراد میگیرد. در این صفحه که مربوط به سرمایه می باشد باید (سرمایه شخص حقوقی) با توجه به نوع شخصیت حقوقی، سهام یا سرمایه شرکت وارد شود و اگر نوع سرمایه شرکت یکی از انواع با نام عادی یا بینام عادی یا بی نام ممتاز، با نام ممتاز باشد می بایستی تعداد سهام به ارزش ریالی هر سهم ثبت گردد.

متصدی مربوطه پس از ثبت شدن شرکتنامه و رسیدگی به مدارک و سوابقی که از طرف مدیر شرکت ضمن تقاضانامه به عمل می آید، در دفتری که به این موضوع تخصیص داده شده، ذیل شماره ردیفی که برای شرکت ها معین می شود خلاصه مفاد شرکتنامه و اساسنامه را در ستون های آن، ثبت و برای هر شرکت یک صفحه مترادف تخصیص می دهد. پس از صدور آگهی شرکت به شرکت شماره ثبت و شناسه ملی تعلق می گیرد و شرکت رسما می تواند شروع به فعالیت نمایند. پس از طی این مراحل، باید اطلاعات مربوط به سرمایه و سهام همان شخصی که در صفحه ی اشخاص وارد نمودید را در کادر مربوطه پر کنید. سپس متقاضی وارد قسمت اطلاعات مرکزی اصلی خواهد شد و می بایست مشخصاتی مانند کد پستی، شماره تلفن، شماره دورنگار، آدرس پست الکترونیکی در این صفحه وارد نماید. سپس به ترتیب ۵ اسم را پیشنهاد دهید. بدین ترتیب اقدام بعدی، ثبت شرکتنامه در دفتر ثبت شرکت ها می باشد.

ثبت شعبه یا نمایندگی شرکتهای خارجی در ایران و تغییرات بعدی آن. در واقع با ثبت شرکتها و ایجاد یک شخصیت حقوقی جدید، شما میتوانید امور تجاری خود را با سرمایه بیشتر و تقسیم کار میان شرکا پیش ببرید. گفتنی است که نحوه تقسیم سود و زیان و شرایط انحلال شرکت نیز جزو مندرجات همین سند است. در سال ۱۳۸۶ اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی برای سازماندهی دقیق و بهتر به دو اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری و اداره کل مالکیت صنعتی تقسیم شد. بنابراین ثبت شرکت در فردیس، نظرآباد، بهارستان، صفادشت، سیمین دشت، هشتگرد و سایر مناطق این استان توسط اداره ثبت شرکتهای استان البرز انجام میشود. در این منطقه نیز مانند سایر نقاط ایران، بیشترین شرکتهای ثبت شده، شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود هستند. حالا باید کپی برابر اصل شده ای از اساسنامه ی خود را در سایت اداره ی ثبت شرکت ها بار گذاری نمایید.

Data has been created with the help of GSA Content Generator DEMO.