سامانه ثبت شرکتها [مراحل، مدارک مورد نیاز در سال ۹۹] – ویرگول

پس از تعیین نام شرکت،اوراق رسمی شرکت( شامل : اساسنامه،تقاضانامه،شرکت نامه ،متن صورتجلسه،برگ تأیید نام شرکت و رسید پذیرش برای شرکت با مسئولیت محدود وبرای شرکت سهامی خاص شامل اساسنامه،اظهارنامه، متن صورتجلسه،برگ تأیید نام شرکت و رسید پذیرش می باشد.)را از سامانه پرینت بگیرید و پس از امضاء کلیه صفحات آن توسط اعضاء، اوراق را به همراه سایر مدارک (کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضاء،گواهی های عدم سوء .پیشینه،مدرک.تحصیلی و مجوز و فیش واریز بانکی در صورت نیاز) و پست به اداره ثبت شرکت ها. در شرکت های بامسئولیت محدود تقاضانامه و در شرکت های سهامی خاص و موسسات غیرتجاری اظهارنامه می باشد. متقاضیان ثبت این نوع از موضوعات فعالیت در صورتی که قصد داشته باشند در مناقصات و مزایدات شرکت کرده و برای شرکت خود رتبه (گرید ) اخذ نمایند به انها پیشنهاد میگردد شرکت خود را در قالب سهامی خاص به ثبت برسانند زیرا این شرکتها با توجه به تعهد سهامدارنشان در خصوص میزان سرمایه از اعتبارات بیشتری برخوردار می باشند . شرکا می توانند جزء اعضای هیئت مدیره نباشند و بالعکس .که در صورتی که شرکا سمتی در هیئت مدیره نداشته باشند،باید حداقل دو نفر دیگربه عنوان اعضای هیئت مدیره به اداره ثبت شرکت های اهوازمعرفی شوند.سرمایه اولیه شرکت مطابق مبلغی که مدیرعامل اقرار کند بدون هیچ بررسی و یا نیاز به واریز به حساب شرکت، در اوراق رسمی شرکت به ثبت می رسد.

سامانه ثبت شرکت

بازرس ها نباید نسبت فامیلی با اعضای هیئت مدیره داشته باشند به عبارتی بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره “هم فامیلی باشند” .لازم به ذکر است بازرسان شرکت سهامی خاص می توانند سهامدار باشند .از اعضای هیئت مدیره فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد.پس از تعیین نام شرکت،سهامداران موظفند ۳۵% مبلغ سرمایه اولیه اعلامی را به حساب شرکت واریز نمایند و گواهی بانکی دریافت نمایند،این مبلغ تا زمان چاپ روزنامه رسمی شرکت،قابل برداشت نیست. اگر مدیرعامل شرکت، عضو هیات مدیره هم باشد، اطلاعات شخص را دو بار وارد کنید، یک بار با سمت مدیرعامل، یک بار با سمت عضو هیات مدیره. در این گذر زمان با عنایت به تحولات بنیادی و جدی در سازمان ثبت اسناد و املاک و به تبع آن اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری، جادارد از تدابیر و سیاست گذاری های آینده نگر و موفق جناب آقای دکتر تویسرکانی ریاست عالی سازمان ثبت اسناد و املاک و همچنین جناب آقای دکتر انجم شعاع، معاونت محترم امور اسناد و مهندس ادب مدیر کل محترم ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری، کمال سپاس و امتنان را بنمایم و از تمامی همکاران عزیزنیز تشکر می نمایم که ضمن حمایت های بی دریغ همیشه پشتیبان اینجانب بوده و نظرات و رهنمودهای این بزرگواران موجبات تدوین این ناچیز گردیده است.

نموده و منتظر پیام کارشناسان ما باشید.

معلوم نمودن سمت مدیر عامل یا رئیس هیأت مدیره. در صورت کامل بودن مدارک ارائه شده ، کارشناس اداره ثبت شرکت ها در کرج اقدام به تهیه پیش نویس آگهی ثبت نموده و به متقاضیان ثبت یا یکی از شرکا یا وکیل رسمی شرکت تحویل می دهد. پایدار ثبت باتوجه به اینکه کلیه خدمات خود را بصورت آنلاین و غیرحضوری ارائه می دهد، در این بخش امکانی فراهم نموده است که شما مشتری گرامی بتوانید فقط در چند دقیقه با تکمیل فرم زیر اطلاعات خود را جهت ثبت شرکت وارد نموده و منتظر پیام کارشناسان ما باشید. ما سعی می کنیم مجموعه ای باشیم که تمامی خدمات را آنلاین و در کمترین زمان بدون نیاز به حضور شما در اداره ثبت شرکتها یا سایر ادارات، با بهترین راه کارها به ثبت شرکت در تهران انجام برساند. کپی مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره،شرکا و بازرسان (کارت ملی و شناسنامه)، همراه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری(بر ای اعضای هیئت مدیره و بازرسان)،در صورت نیاز ارائه مجوز یا مدرک تحصیلی برای موضوعات تخصصی فعالیت شرکت. در این حالت صفحه ای با عنوان «اشخاص حقیقی و حقوقی» باز می شود. در این مجموعه کلیه فرایند تخصصی ثبت شرکتها از طریق سایت ثبت شرکت ها به صورت کلملا تخصصی انجام می گردد.

اداره و سایت ثبت شرکت ها تهران جزئی از اداره کل ثبت شرکت ها است و زیر مجموعه ایی از قوه قضایه، برای انجام ثبت شرکت در تهران باید به سایت ثبت شرکت ها مراجعه کرد. به دستور ماده ۲ قانون ثبت شرکت ها، کلیه شرکت های ایرانی موجود باید به ثبت برسند و چنانچه شرکتی به ثبت نرسد نه تنها هر ذی نفعی می تواند بطلان عملیات آن را از محکمه تقاضا نماید، بلکه از یک طرف طبق ماده ۲۲۰ قانون تجارت، شرکای آن در حکم شرکای شرکت تضامنی می باشند و از طرف دیگر طبق ماده ۲ قانون مذکور، مدیران شرکت های متخلف ممکن است به تقاضای دادستان محکوم به پرداخت جزای نقدی نیز گردند و در صورت تقاضای دادستان اصولاَ حکم انحلال شرکت صادر گردد. در این مقاله سعی داریم راهنمای سامانه ثبت شرکتها و ثبت اینترنتی شرکت ( ثبت شرکت آنلاین ) در سایت ثبت شرکت را توضیح دهیم. اما در عین حال برخی از مزایای ثبت شرکت از طریق سامانه (مانند آنلاین بودن آن) باعث شده است که این روش همچنان پرکاربرد باشد. This post has been done by GSA Content Generator Demoversion.