راهنمای گام به گام ثبت شرکت سهامی خاص در ۱۴۰۰

همچنین این مجموعه‌ها امکان فعالیت گسترده در حوزه‌های گوناگون را دارند. بنابراین بازرگانان، تاجران، فعالان اقتصادی و کارآفرینان در رشته‌های گوناگون اعم از مهندسی و پزشکی و صادرات و واردات همواره به شرکت‌های سهامی خاص اقبالی گسترده نشان داده‌اند. نهادهای دولتی و خصوصی نیز اعتماد زیادی به این نوع از شرکت‌ها دارند. امکان دریافت انواع تسهیلات بانکی و شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌های بزرگ گواه همین اعتماد است. شرکت تضامنی شرکتی است که تحت اسم مخصوصی برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود.

  • ارائه مجوز در صورتی که موضوع شرکت سهامی خاص مجوزی باشد.
  • ۲- چنانچه دو مجمع عمومی ( عادی و فوق العاده ) که دارای صلاحیت جداگانه و اختصاصی می باشند ، در یک روز تشکیل گردند می بایستی ساعت تشکیل مجزا و دستور جلسه مشخص ومصرح بیان شده باشد و صورتجلسات مجزا نیز به تبع آن تنظیم و ارائه گردد .
  • در بالا به توضیح هریک از شرکت های سهامی عام و شرکت های سهامی خاص پرداختیم و با آن ها آشنا شدید و همان طور که می دانید این شرکت ها تفاوت هایی را با هم دارند که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم.
  • ۵.‌ پس از تأیید تمامی مراحل و دریافت شماره ثبت، بایستی آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی به ثبت برسانید.که در این صورت هزینه انتشار آگهی به صورت اینترنتی پرداخت می شود.

در شرکت سهامی خاص،سرمایه شرکت به هنگام تاسیس نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد. گام بعدی، برگزار کردن جلسات توسط هیئت مدیره با هدف مشخص کردن نقش ها و وظایف است. طی این جلسات، سامانه ثبت شرکت لازم است تمامی اعضا اشخاصی را از میان خود برای مدیر عامل، رییس هیئت مدیره، دبیر و منشی انتخاب کنند. در مرحله بعدی، اعضای شراکت باید درخواست کتبی برای ثبت شرکت آماده کنند.

تغیرات شرکت ها

بهتر است قدر وقت خودتان را بدانید و بر روی فعالیت های تخصصی تان تمرکز کنید. هم چنین شما می توانید از خدمات مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما در ثبتینو بهره مند شوید. کارشناسان ثبتینو با تجربه چندین ساله در زمینه ثبت شرکت ها، زیر و بم های این مسیر را می دانند و با درایت لازم، روند ثبت شرکت تان را تسریع می بخشند. ثبتینو سرمایه باید در اظهارنامه ذکر شود و موارد نقد و غیر نقد آن به صورت جداگانه مشخص گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص

برای مشاهده تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت در تهران و تمام نقاط ایران، مقاله را مطالعه نمایید. را به نحو کاملاً صحیح انجام داده باشید، شرکت شما به ثبت میرسد و پس از آن باید به اداره مراجعه و مدارک خود را تحویل بگیرید. در واقع، سرمایه هر شرکت سهامی به قطعات مساوی تقسیم می شود که به هر یک از آن ها سهم گفته می ود. سهم، قسمتی از سرمایه شرکت سهامی است که میزان مشارکت، تعهدات و منافع صاحب آن در شرکت را مشخص می نماید. حد نصاب برای رسمیت مجمع عمومی عادی، حضور دارندگان حداقل پنجاه و یک درصد سهام است.

مدارک و اسناد لازم جهت اتمام فرآیند ثبت شرکت:

شما در ابتدای اجاره مدک قطعا یک قرارداد ( احتمالا محضری ) با شرکت پیمانکار دارید که در اون ذکر شده که سود سهام به شما تعلق خواهد گرفت یا خیر، به اون قرارداد رجوع بفرمایید. در مورد خروج از شرکت هم باید شرکت ثبت تغییرات خروج از شرکت انجام بده، صورتجلسه تنظیم و … انجام بشه و در نهایت باید این تغییرات در روزنامه رسمی درج بشه، آگهی تغییرات ثبت شرکت و اون روزنامه رسمی، سند خروج شما از اون شرکت خواهد بود. ۸- سرمایه شرکت سهامی خاص به وسیله خود مؤسسین تأمین می شود و حق صدور اعلامیه پذیره نویسی را ندارند. خیر برای ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها نیاز به ارائه هیچگونه مدرک تحصیلی نمی باشد. و حداقل سرمایه ای که برای یک شرکت سهامی خاص لازم است مبلغ یک میلیون ریال می باشد.

این مبلغ با در نظر گرفتن کمترین سرمایه و کمترین تعداد شرکا محاسبه شده است. بنابراین با افزایش سرمایه اولیه شرکت و تعداد شرکا این مبلغ نیز اندکی بیشتر می‌شود. اولین گام در جهت ثبت شرکت سهامی خاص انتخاب نام آن است.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص:

به تعیین مدت زمان فعالیت و حیات شرکت نیاز خواهیم داشت. نام باید با شئونات اسلامی و فرهنگ دینی کشورمان سازگار باشد. جلسات هیات مدیره در مرکز اصلی شرکت یا در هر محل دیگر که در دعوت نامه معین شده باشد تشکیل خواهد شد. هیات مدیره به دعوت کتبی رئیس و یا نایب رئیس و یا دیگر اعضای هیات مدیره یا به دعوت مدیر عامل در هر موقع که ضرورت ایجاب کند. همچنین میتواند در مواقعی که خود بطور هفتگی یا ماهیانه معین میکنند تشکیل جلسه بدهند. تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده همواره با اکثریت دو سوم آرا حاضر در جلسه رسمی معتبر خواهد بود.

other