راهنمای ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت ها به دلیل وجود امور تجاری مختلف و نیاز به مدارک مختلف برای هر یک ، هزینه ثابتی ندارد . لازم به ذکر است که موسسه ثبت کریمخان لیست هزینه ها را به صورت شفاف هنگام مشاوره به شما ارائه می دهد . همانطور که قبلا گفتیم اولین قدم برای شروع پروسه ثبت شرکت انتخاب نام مناسب برای شرکت مدنظر است. برای انتخاب نام شرکت باید نکاتی را درنظر داشته باشید تا بعدا به مشکل برنخورید و زمانتان تلف نشود چرا که اگر نام انتخابی شما کمترین تشابهی با نام شرکت و یا موسسه دیگری که قبلا ثبت شده، داشته باشد با اخطار رد نام مواجه خواهید شد و باید مجددا نام یا نام های جدید انتخاب و به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید. موسسه حقوقی های ثبت با داشتن کارشناسان مجرب و با تجربه ی بالا در امور ثبتی به شما کمک خواهد کرد تا زمان لازم جهت انجام کارهای ثبت شرکت خود را به حداقل برسانید.

ثبت شرکت در تهران

سازمان ثبت شرکتها (قانون گذار) کنار شرکتها که کار تجارت دارند، نهاد حقوقی خاصی که شخصیت حقوقی می باشد جهت انجام اموری که جنبه غیر تجاری و یا تجاری دارد پیش بینی نموده. جهت ثبت شرکت برای هریک از این شرکتها به گونه ای خاص بایستی اقدام کرد. بعد از اینکه شرکت به ثبت رسید و هزینه روزنامه محلی پرداخت شد باید به تادیه هزینه روزنامه رسمی مبادرت نمود. محاسبه ی این هزینه نیز با توجه به نوع شرکت و موضوع فعالیت و تعداد اعضاء شرکت می باشد و به شکل اینترنتی محاسبه و پرداخت می شود.

در این میان ثبت شرکت گاها بصورت ترکیبی نیز انجام میشود که دو نوع شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی حاصل ترکیب قوانین و نوع شرکت ها می باشد. در شرکت های مختلط سهامی شرکا در دو نوع سهامدار و اشخاص و با قوانین مختص به خود شرکت ها می باشند و در شرکت های مختلط غیر سهامی شرکا تنها بصورت اشخاص گرد هم جمع می شوند و تفاوت آنها در ضامن بودن و نبودن شرکا در شرکت ها می باشد . یکی دیگر از شرکت هایی است که در ایران به ثبت می رسد اما به نسبت ثبت شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص، دارای متقاضیان بسیار کمتری است، چرا که بغیر از موارد محدود و برای انجام موضوعات خاص مانند صرافی، هیچ لزومی ندارد که شرکت تضامنی را برای ثبت انتخاب نمایید. نحوه تاسیس شرکت تضامنی تا حدود بسیار زیادی مانند شرکت با مسئولیت محدود است و در این شرکت نیز مدت مدیریت اعضاء هیئت مدیره کاملاً اختیاری است و هیچ محدودیت قانونی ندارد.

سایر خدمات ثبت شرکت در سایت سامانه ثبت

اگر تصمیم بهثبت شرکت بازرگانی دارید می توانید یکی از دو نوع شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت سهامی خاص را برای ثبت انتخاب نمایید. همچنین اگر تصمیم به تاسیس شرکت بازرگانی سهامی خاص دارید نیاز به حضور حداقل ۵ نفر خواهید داشت که تعداد three نفر از آن ها سهامدار شرکت و ۲ نفر بازرس شرکت هستند. نکته مهم آنکه موضوع شرکت بازرگانی از جمله موضوعاتی است که نیازی به اخذ مجوز برای ثبت و یا بعد از آن برای فعالیت ندارد. است که پس از شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص در رتبه سوم بیشترین تعداد شرکت های ثبت شده در ایران قرار دارد. برای ثبت شرکت تعاونی با هر موضوع فعالیتی که باشد، اخذ مجوز از اداره تعاون شهری که تصمیم به ثبت شرکت تعاونی در آن شهر را دارید، قبل از ثبت ضروری است.

سهام این شرکت برخلاف شرکت های مسئولیت محدود قابل تخصیص سهام به اعضا را دارد ، تنها اعضای شرکت سهامدار شرکت می‌شوند. سهام شرکت تنها میان اعضای شرکت قابل‌ تقسیم است و هیچ عضو خارجی نمی‌تواند در سهام آن شریک شود. در این نوع شرکت ها حداقل ۱۰۰ هزار تومان باید به ‌عنوان سرمایه‌ی شرکت معرفی شود.

  • در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با مشاورین ثبت کریمخان تماس حاصل فرمایید .
  • برای شروع یک کسب و کار مناسب و توسعه و پیشرفت اقتصادی می توانید شراکت را به ثبت برسانید .
  • پس از پایان مراحل ثبت نام، در صورت رعایت شرایط فوق، پذیرش نهایی انجام شده و تاییدیه نام شرکت حدود ۴۸ ساعت بعد در سامانه اعلام می گردد.
  • با توجه به این توضیح ثبت شرکت ها باید مزایایی داشته باشد .

موسسه حقوقی پایش در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی ثبت شرکت در تهران مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. از حداقل دو عضو هیئت مدیره تحت نام خاصی تشکیل می شود و تفاوت این شرکت با سایر شرکت ها در آن است که در صورتی که سرمایه شرکت برای پرداخت تعهدات و قروض شرکت کافی نباشد ، شرکاء ملزم به پرداخت تمام و کمال آن می باشند . شرکت های مدنی دارای شخصیت حقوقی نمی باشند چنانچه نیازی به ثبت این گونه شرکت ها در اداره ثبت شرکت ها نیست ، برخلاف شرکت های تجاری که باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت شوند تا رسمیت پیدا کنند . لطفا جهت استعلام انواع خدمات ثبتی از جمله استعلام قیمت های ثبت شرکت ، ثبت برند تجاری ، تغییرات شرکت ، اخذ کارت بازرگانی ، اخذ رتبه پیمانکاری و یا مشاوره رایگان در این زمینه ها، فرم روبرو را کامل پر نمایید و بر روی دکمه ارسال کلیک نمایید.

در صورت از بین رفتن و یا مفقود شدن مدارک ثبتی شرکت ، می توان برای اخذ المثنی مدارک ثبتی از طریق اداره ثبت شرکت ها اقدام نمود. شرکتی است که برای انجام امور تجاری تحت نام مخصوصی بین ۱ یا چند نفر شریک ضامن و ۱ یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود. هزینه ثبت شرکت در تهران و ثبت شرکت در تبریز در موسسه ما ارزانترین در تهران می باشد و هزینه ثبت شرکت حدودا ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

با بیش از ۱۳ سال سابقه فعالیت منظم، روش جدیدتری برای ثبت شرکت دارد. سامانه ای راه اندازی کرده است که تمام مراحل انجام ثبت شرکت را به صورت کاملا شفاف به انجام می رساند. شاید اصلا به شرکت نیاز نداشته باشید، یا باید بدانید چه شرکتی با چه موضوعی تاسیس کنید، بعد از تاسیس چه باید بکنید.

راه های تماس با موسسه

پس از شرکت با مسئولیت محدود در جایگاه دوم بیشترین تعداد شرکت های ثبت شده در ایران قرار گرفته است. از تفاوت های مهمی که این شرکت با شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی دارد می توان به تعداد اشخاص مورد نیاز برای تاسیس و ثبت این نوع از شرکتها اشاره نمود. برای تاسیس شرکت سهامی خاص حضور حداقل ۵ نفر الزامی است که three نفر از آنها سهامدار و ۲ نفر هم بازرس شرکت خواهند بود. همین حضور بازرس اصلی و علی البدل، https://sherkatdaran.com/services/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa/ یکی از تفاوت های مهم ثبت شرکت سهامی خاص با شرکت های دیگر است. شما هنگامی که تصمیم بهثبت شرکت سهامی خاص دارید باید الزاماً حداقل ۳۵ درصد از سرمایه نقدی ثبتی شرکت خود را در حساب بانکی بنام شرکت در شرف تاسیس سپرده گذاری نمایید تا اداره ثبت شرکتها که مرجع ثبت و تاسیس انواع شرکت در ایران محسوب می شود شرکت شما را به ثبت برساند. مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد.

در ابتدا باید به این نکته بپردازیم که شرکت چیست؟

زمانی که مدارک شما توسط اداره ثبت شرکت ها در تهران دریافت شود، چنانکه دارای نقص باشد، طی نامه به شما ابلاغ می‌شود تا رفع نقص نمایید، در صورتی که مدارک مورد تایید باشد، ونهایتا تایید شود، آنگاه برای صدور آگهی ثبت شرکت در تهران به روزنامه ارسال می‌گردد. در صورتی که به هر دلیلی صورت جلسه ثبت شرکت در تهران شما رد شود، دلایل رد طی نامه ابلاغیه به شما اعلام می‌شود و شما میتوانید برای نوشتن صورت جلسه جدید اقدام کنید. شرکت های مدنی به شرکت هایی اطلاق می شود که تابع قوانین مدنی هستند. شرکت های مدنی برخلاف شرکت های تجاری شخصیت حقوقی ندارند و جهت انجام کارهای تجاری تشکیل نشده اند، همچنین نیاز به ثبت در مرجع ثبت شرکت ها ندارند و در نتیجه نام نیز ندارد و نیازی به اقامتگاه برای تشکیل ندارد. شرکت های مدنی در دو دسته ی شرکت قهری و شرکت اختیاری قرار می گیرند. در این مطلب علاوه بر اینکه بهترین شرکت های ثبت شرکت را معرفی می کنیم، نکاتی مهم راجب مدارک لازم برای ثبت شرکت، کارهایی که یک موسسه ثبت شرکت باید برای شما انجام دهد و فاکتورهای مهم ثبت شرکت را به شما یاد می دهیم.