راهنمای اظهارنامه ثبت برند ? نمونه اظهارنامه ️

تاریخ ثبت و محل و شماره ثبت علامت در کشور مبدا ، در صورتی که آن علامت در خارج ایران به ثبت رسیده باشد. ثبت علامت تجاری ، تضمین می کند که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند. ” علامت تجاری عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش، تصویر ، رقم ، حرف ، مهر ، لفاف و غیر آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی تجاری یا فلاحتی، اختیار می شود.

  • ایجاد یک نام تجاری نشان دهنده ی یک سرمایه گذاری بر روی یک محصول می باشد و در نتیجه سازمان ها به دنبال در اختیار گرفتن حق مالکیت قانونی آن به عنوان یک وسیله ی پشتیبانی کننده در برابر تقلید کنندگان می باشند.
  • به همین ثبت برند اهمیت زیادی پیدا کرده است و عدم توجه به اصول اساسی و قانونی ثبت برند باعث می شود تا شرایط گاها جبران ناپذیری برای مالک برند به وجود بیاید.
  • هر ماده ای که خورده یا نوشیده شود شامل این قانون است و تولید کننده آن موظف به دریافت یک برند خواهد بود.

طول اعتبار علامت تجاری شما برای هر بار ثبت ۱۰ سال می باشد، البته علامت تجارت قابل انتقال می باشد ولی اجازه استفاده از آن به دیگران باید به ثبت برسد . اگر علامت تجاری خود را ثبت نکنید و رقبا از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب اشتباه می گردد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده کنند، سرمایه‌گذاری شما در بازاریابی یک محصول ممکن است برای شما بی فایده باشد و به نفع رقبا تمام شود. این امر نه تنها از سود شخص یا شرکت کاسته و مشتریان را گمراه می کند، بلکه به شهرت و اعتبارصاحب علامت نیز خدشه وارد می کند، خاصه اگر محصول رقیب کیفیت نازلتر از کیفیت کالای شما داشته باشد. یکی از مهمترین و متداول ترین سوالاتی که متقاضیان گرامی ثبت برند همین سوال است زیرا طبیعتاً روند زمانی هر اقدامی از جمله ثبت برند و علامت تجاری از دغدغه های متقاضیان است. یکی از دلایل این سوال اختلاف بسیار زیاد بین زمان لازم برای ثبت شرکت و زمان لازم برای ثبت برند می باشد زیرا روند زمانی لازم برای ثبت شرکت در مجموع معمولاً کمتر از ۱۰ روز است اما در مورد ثبت برند معمولاً چیزی در حدود ۲ ماه خواهد بود.

نیاز به راهنمایی دارید؟

هر واژه، حرف یا حروف، شکل، ترسیمات، عکس، عدد، رنگ، تصویر، برچسب یا ترکیبی از آنان که به منظور تشخیص محصولات یا خدمات استفاده می شود، علامت تجاری به شمار می آید. در بعضی از ممالک، شعارهای تبلیغاتی هم علامت تجاری تلقی می گردند و در ادارات ملی ثبت شرکت تجاری ،تحت عنوان علامت تجاری به ثبت می رسند. سه نسخه اظهارنامه ثبت علامت تجاری و یا تغییر علامت تجاری توسط متقاضی و یا وکیل قانونی اش خریداری و تکمیل و سپس تقدیم اداره مالکیت صنعتی شود. از طرفی موکلین و مراجعین پس از در جریان قرار گرفتن در این سامانه تمامی امور خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشاهده و مدیریت می‌کنند. سپس صادر شدن آگهی در روزنامه و بعد از گذشت زمان ۳۰ دروز کاری در صورت عدم وجود معترض به ثبت علامت تجاری می توان به دستور اداره روزنامه رسمی دوم منتشر شده و گواهینامه اخذ ثبت علامت تجاری به متقاضی اعطا شود.

صفر تا صد ثبت علامت تجاری ، برند ، لوگو ، مارک

همچنین برای دیدن کلیپ های آموزشی میتوانید ما را دراینستاگرام ثبت نیکدنبال نمایید. خدمات عملی و فن آوری و تحقیق و پژوهش و طراحی در این زمینه ؛خدمات تجزیه و تحیل و تحقیقات صنعتی؛ طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار رایانه ای . مدارک نمایندگی قانونی،در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید. نمادی تصویری که برای بیان کردن یک عبارت،موضوع یا القا نمودن یک موضوع و معرف یک شرکت،محصول،سایت یا وبلاگ و غیره است. ۱۰- مدارک نمایندگی قانونی،در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید. گوشت گوشت ماهی گوشت طیور وشکارعصاره گوشت سبزیجات ومیوه جات به صورت کنسرو خشک شده و پخته شده انواع ژله مربا وکمپوت تخم مرغ شبر و محصولات لبنی روغنها و چربیهای خوارکی .

سهمیه‌بندی برق برای ماینرهای رمزارز در قزاقستان

زومیت تابع قوانین کشور است، لطفا هنگام مطرح کردن دیدگاه خود، به قوانین جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر خلاف قانون جداْ خودداری کنید. نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن. ج) نام تجارتی یعنی اسم یا عنوانی که معرف و مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

متقاضی فقط می‌تواند تا زمانی که اظهارنامه او به صورت نهایی ثبت نشده، اطلاعات و ضمایم اظهارنامه ثبت برند را اصلاح یا ویرایش کند. ابتدا باید استعلام ثبت برند انجام شود، بعد از تأیید، در سامانه اداره مالکیت صنعتی، اطلاعات لازم را وارد می‌کنید و فرم اینترنتی اظهارنامه ثبت علامت تجاری را نیز تکمیل می‌کنید. فصل سوم قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری، مصوب سال ۱۳۸۶ در مجلس شورای اسلامی نیز ثبت علامت تجاری را با جزئیات، کامل و مفصل بیان نموده است. کلمه برند از واژه نروژی برندر گرفته شده است، یعنی داغ کردن و سوزاندن که وایکینگ‌ها آن را به فرهنگ لغت انگلیسی وارد کردند و امروزه فارسی زبانان هم از آن استفاده می‌کنند.

ویکی‌پدیا® علامتی تجاری متعلق به سازمان غیرانتفاعی بنیاد ویکی‌مدیا است. الف ـ وجه تمایز کالاها یا خدمات یک مؤسسه از کالاها و خدمات مؤسسه دیگر نباشد. و به نوعی گرافیکی که معرف و تمیز دهنده کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی از یکدیگرباشد. طبقه ۳۱ – محصولات کشاورزی، باغداری و جنگلبانی و دانه‌هایی که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند؛ حیوانات زنده؛ میوه و سبزیجات تازه؛ بذر؛ گیاهان و گل‌های طبیعی؛ غذای حیوانات؛ مالت (جو سبز خشک شده). طبقه ۲۴ – محصولات نساجی و پارچه‌ای که در طبقات دیگر ذکر نشده‌اند؛ انواع روتختی و رومیزی.