راهنمایی شرایط و مراحل ثبت شرکت فوری و آنلاین

در این راهنمای ثبت شرکت شما را با مراحل کامل ثبتی نظیر نحوه ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها و چگونگی تعیین نوع شرکت، نحوه انتخاب شرکاء و سهامداران و تعداد آنها، تعیین میزان سرمایه شرکت و آورده سهامداران و بررسی سرمایه نقدی و غیر نقدی، نحوه انتخاب موضوع شرکت و بررسی موضوعاتی که نیاز به مجوز دارند و موضوعاتی که بدون مجوز به ثبت می رسند، شیوه انتخاب نام شرکت، انتخاب سمت اعضاء هیات مدیره مانند مدیرعامل و رئیس هیات مدیره و غیره، تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت انواع مختلف شرکت و امضاء و ارسال آنها به اداره ثبت شرکت ها را در چند گام ساده و بصورت کامل آشنا نموده ایم بگونهای که بدون تردید با مطالعه کامل این متن، هیچ نیازی به مطالعه مقالات دیگر در زمینه ثبت شرکت و اطلاعات مورد نیاز آن نخواهید داشت. آگهی صادر شده به همراه یک نسخه از اوراق ثبتی ارسال شده توسط رئیس اداره ممهور به مهر سازمان ثبت اسناد و املاک می گردد. سامانه پایدار ثبت در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ی آدرس و تلفن اداره ثبت شرکتها کرج مطالبی را ارائه نماییم.

باید مجوز از مراجع ذی صلاح اتخاذ گردد .

این اداره همچنین امور ثبت تغییرات شرکت و ثبت انحلال شرکت و سایر امور مربوط به ثبت شرکتها را به انجام می رساند. اداره ثبت شرکتهای استان البرز واقع در کرج، میدان آزادگان، ابتدای خیابان مطهری میباشد. شرکتنامه رکن اساسی شرکتهای با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی و مختلطغیرسهامی است. تنها منبع قابل استناد برای استعلام اسم شرکتهای ثبتشده، سامانه شخصیتهای حقوقی کشور است. تکراری نباشد و پیش از ارائه درخواست حتما استعلام گرفته شود . شرکت نامه ها و اساسنامه ها، فرم های پیش فرضی دارند که فقط باید آنها را پر کنید و در نهایت اگر تمایل داشتید می توانید قوانین مخصوص شرکت خودتان را نیز به آن اضافه کنید. در صورتی موضوع شرکت مجوزی است ، پیش از ثبت شرکت باید مجوز از مراجع ذی صلاح اتخاذ گردد . با ورود به صفحه ی مدارک با توجه به نوع شرکت، مدارکی را که متقاضی باید ارائه نماید به صورت خودکار نشان داده می شود. برای راهنمایی در این خصوص می توانید با شماره ی ۰۲۱۴۲۱۴۳ موسسه حقوقی فکر برتر تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره بگیرید. علاوه بر این شرکت ها، شخص حقوقی می تواند شامل موسسه های غیر تجاری نیز باشد و به علاوه ثبت شرکت های دولتی نیز به موجب قانون الزامی بوده و هم چنین در سال های اخیر، امکان ثبت شرکت های خارجی در کشور ما فراهم شده است.

لازم به ذکر است اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی قبلاَ تحت عنوان “اداره ثبت شرکت ها و علایم تجارتی و اختراعات اداره کل ثبت” نامیده می شد که پس از مصوبه مزبور به دو “اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری” و “اداره کل مالکیت صنعتی” این نام تغییر پیدا کرده است. کمیته مشورتی از نماینده وزارتخانه های زیر در محل اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تشکیل می شود. پس از انتخاب نوع شرکت و تعیین شرکای شرکت، لازم است مدارکی را برای تاسیس شرکت تهیه کنید و آنها را در پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری بارگذاری کنید. لذا از قابلیت های سودمندی که با ثبت نام کردن اینترنتی به دست می آید استفاده از همین فهرست پیگیری است که می توان به راحتی بدون مراجعه ی حضوری، پیگیر پاسخ درخواست خود شد. پس از تکمیل فرم مربوطه، با کلیک بر روی گام بعدی صفحه ی مربوط به اشخاص گشوده می شود. Data was generated by GSA Content Generator DEMO.

بعد از تکمیل صفحه به گام بعدی می روید و به ترتیب گزینه ها را تکمیل می کنید. شرکت های مدنی برخلاف شرکت های تجاری نیاز به ثبت در مرجع ثبت شرکت ها ندارند. از حداقل سه سیلاب در نام شرکت استفاده گردد . برای ثبت شرکت در کرج و دیگر شهرهای ایران باید از مجموعه قوانینی که قانونگذار تعیین کرده پیروی نمود. اگر از اعداد استفاده می کنید ، باید به صورت حروف نوشته شوند . اگر عضو یا بازرسین ، اشخاص حقوقی باشند ملزم به ارائه روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت مربوطه می باشید . نکته دیگری که در رابطه با هزینه ثبت شرکت باید به آن توجه شود آن است که اگر ثبت شرکت به موسسات ثبت شرکت سپرده شده و توسط خود موسسین انجام نگیرد، هزینه وکیل ثبت شرکت را نیز باید به سایر هزینه های ثبت شرکت افزود. نام انتخابی باید ریشه فارسی داشته باشد و از کلمات لاتین در آن استفاده نگردد . در کادری که برای به موضوع فعالیت شرکت در فرم مخصوص ثبت در نظر گرفته شده است، می بایست نوع فعالیت شرکت، وضعیت مجوز و مدت فعالیت آن را بر اساس این که محدود یا نامحدود است انتخاب کنید .