ثبت موسسه غیر تجاری* مراحل، مدارک، هزینه ها ثبت آلامتو

دسته اول دسته ای هستند که مسائل مالی و درآمد برای آنها مهم بوده و درآمد را بین شرکا تقسیم می کنند. محل‌های تعیین شده برای کتابخانه، نمازخانه، بوفه و سرویس بهداشتی مناسب و در دسترس باشند. اگر این مطلب برای شما رضایت بخش بوده است، مطالعه مقالهشرکت تضامنیرا به شما پیشنهاد می کنیم. شرکای موسسه غیرتجاری باید مدارک هویتی شامل فتوکپی کارت ملی و فتوکپی شناسنامه ارائه نمایند.

  • موسسه‌هایی که هدف آنها جلب منافع و تقسیم منافع بین اعضا خود یا غیر باشد.
  • در صورتیکه مراحل ثبت موسسه غیرتجاری را به وکیل واگذار کرده اید، لازم است وکالتنامه ارائه نمایید.
  • فرم مقررات عمومی موسسه باید توسط رئیس هیات مدیره امضا شود.

شما باید از نهاد های مسئول، مجوز لازم را کسب کنید اگر عنوان خاصی در نام شرکت است. پایه و اصول درست یک فعالیت اقتصادی در هر کشوری مستلزم انجام مراحل قانونی ثبت شرکت و اطلاع رسانی درست کارکرد آن فعالیت به اداره مالیات می باشد. ثبت شرکت بصورت صحیح و با در نظر گرفتن تمامی نکاتی که شروع یک فعالیت اقتصادی به آن نیاز دارد نیازمند علم و تجربه کافی بوده و در توان وکلای باسابقه ثبتی می باشد. مسائلی اعم از انتخاب نام شرکت، تحریر صحیح موضوع فعالیت شرکت، مشاوره صحیح و درست در زمینه میزان سرمایه اولیه شرکت و …. لذا تهران ثبت با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان گرامی، مشاوره های تخصصی در زمینه ثبت شرکت و موارد پیرامون به آنان داده و با تخصیص بهترین وکلای ثبتی این مهم را در راستای خدمت رسانی درست، دقیق و بموقع به آنان، لحاظ داشته است.

درباره موسسه کاج

موسسات غیر تجاری موسساتی هستند که جهت مقاصد غیر تجاری مثل امور علمی ادبی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می گردد. و موسسان آنها ممکن است قصد انتفاع داشته و یا نداشته باشند. تاسیس مزبور از تاریخ ثبت، شخصیت حقوقی پیدا می کنند و می تواند عناوینی از قبیل انجمن – بنگاه – کانون و امثال آن را اتخاذ نمایند. در مؤسسات غیرتجاری به این نکته باید توجه داشت که انتخاب مدیران به وسیله مجمع عمومی مؤسس انجام می شود و با توجه به میزان سرمایه آن ها در موسسه مسئول کیفری در بدهی ها و تعهدات موسسه می باشند. قوانین مرتبط با ثبت موسسه خیریه از قوانین ثبت شرکت تبعیت میکند با این تفاوت که کلیه امور ثبتی آن علاوه بر قوانین ثبت شرکت باید منطبق با قوانین و آیین نامه های ارگان ارائه دهنده مجوز لازم نیز باشد. سامانه ثبت شرکت میزان با هدف تسهیل در امور اداری شرکتها و موسسات، حسابداری و مالیاتی و مشاوره کسب و کار فعالیت خود را از سال ninety three آغاز نموده است.

تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی موسس،مبنی بر غیر دولتی بودن آن. دو جلد اساسنامه موسسه و امضاء ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه موسسین. _ ارایه کپی آخرین روزنامه رسمی مشخص حقوقی و نامه معرفی نماینده در صورتیکه اعضاء هیأت مدیره از اشخاص حقوقی باشند. _کپی مدارک شناسایی ( کارت ملی و شناسنامه) برابر با اصل کلیه ی اعضاء هیأت مدیره و شرکا در دفاتر اسناد رسمی. ۴) تنظیم صحیح تقاضانامه که توسط تمام شرکاء و اعضا هیات مدیره امضاء شده باشد.

دارای مدرک دیپلم کامل متوسطه بوده و ۵ سال سابقه کار موثر در در امور تبلیغات را داشته باشد(به تایید کمیته سازمان­های تبلیغاتی) و یا این­که دارای مدرک تحصیلی معادل با لیسانس باشد. جهت تقاضا و تاسیس مراکز تک منظوره فرهنگی بایستی صلاحیت علمی و تخصصی داشته باشند و یا این­که دارای تجربه کافی متناسب با موضوع باشند. با ثبت موسسه میتوانید در سایر شهر ها شعبه تاسیس کنید. درصورتی که موسسه شما تبلیغات و یازدهی خوبی داشته باشد، با قیمت بسیار عالی میتوانید موسسه را به افراد دیگر واگذار کنید.

پس از تعیین نام قسمت ارجاع اداره ثبت شرکتها مراجعه و ممیز مربوطه پس از بررسی اولیه با توجه موضوع فعالیت موسسه چنانچه نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح داشته باشد عند اللزوم مرجع مربوطه جهت اخذ مجوز معرفی می شود. ثبت شرکت یا موسسه در خارج از کشور همانند ثبت شرکت در لهستان، اسلواکی، مجارستان و غیره نیز طرفدران خاص خود را دارد. هموطنان گرامی می توانند با کسب راهنمائی ها و مشاوره های کارشناسی از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بیزینس و کسب و کار خود را حتی در کشورهای خارجی نیز راه اندازی کنند. در موسسات غیر انتفاعی همانگونه که از اسم آن نیز برمی آید هدف اصلی تشکیل دهندگان آن دستیابی به سود و تقسیم آن سود بین اعضای موسسه نمی باشد. اگر بخواهیم از این موسسات مثالی بیاوریم باید به انجمن های اسلامی، صندوق های قرض الحسنه، صندوق های احسان و نیکوکاری و یا موسسات خیریه و امثالهم اشاره کنیم.

ارتباط با ما

تصفیه آن طبق قوانین قید شده در اساسنامه و به واسطه مدیر یا مدیران صورت می گیرد. انحلال این موسسه ها می‌تواند اختیاری و یا با تصمیم ارگان تصمیم گیرنده و یا با حکم دادگاه انجام ثبت شرکت در تهران شود. به منظور تاسیس موسسه غیرانتفاعی، دریافت اجازه کتبی از نیروی انتظامی محل ثبت لازم است. این iframe حاوی منطق مورد نیاز برای پردازش فرم های گرویتی مبتنی بر Ajax است.

زمانی که تصمیم به ثبت شرکت می گیرید باید بدانید ثبت شرکت بر اساس واریزی های هزینه های قانونی ثبت امکان پذیر است در غیر اینصورت بدون عدم پرداختی هزینه های قانونی امکان ثبت وجود ندارد . چنانچه موسسه انتفاعی باشد اسناد تحصیلی و مهارت موسسین بایست با موضوع موسسه مطابقت داشته باشد.پس از آن دستر ثبت داده شده و به صدور می رسد. با ثبت موسسه به آن شخصیت حقوقی داده می شود و آنها را به اسم بنگاه، کانون و… میتوان خطاب کرد. ثبت موسسات حقوقی نیز با داشتن یک وکیل دادگستری در اعضای هیئت مدیره برای رسیدگی به پرونده های کیفری و دعاوی لازم است. در جواب باید بگوییم که سرمایه و تعیین شرکا از ضروری ترین اقدامات می باشد و هم چنین مهم ترین موضوع مربوط به دریافت مجوز های لازم می باشد. ثبت مؤسسات حقوقی به ارائه ی پروانه ی تاسیس از قوه ی قضاییه برای مدتی که در پروانه مشخص شده است وابسته خواهد بود و تمدید ثبت نیز در صورت تمدید پروانه امکان پذیر است.