ثبت موسسه غیر تجاری ،ثبت موسسه فرهنگیان ،آموزشی ،ثبت موسسه خیریه و تبلیغاتی

درست است که دلیل تشکیل موسسه آموزشی کسب درآمد است اما به دلیل آنکه هدف از تاسیس آنها مانند خیریه تجاری نیست، غیرتجاری محسوب میشوند. موسسات آموزشی ثبت شده میتوانند در دو دسته انتفاعی و غیرانتفاعی / دولتی و غیردولتی قرار بگیرند. مهم ترین دلیل این کار، ثبت شرکت فعالیت های قانونی این موسسات است. در صورت ثبت نکردن موسسات، هرگونه فعالیت آن ها غیر قانونی محسوب می شود. حتی موسسه های امور خیریه نیز برای فعالیت های خیریه خود در قالب یک موسسه باید ثبت شوند. در غیر این صورت فعالیت آن ها غیر قانونی محسوب می شود.

ثبت موسسه

در انتها یادآور می‌شویم که با مطالعه موارد بالا و چند مقاله دیگر که در طول مقاله به شما گفته شد می‌توانید کارهای ثبت موسسه خود را انجام دهید. پس از پذیرش اینترنتی، بایستی نسخه اصلی صورتجلسات تنظیم شده و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاییدیه پذیرش ارسال نمایید. همان طور که در ابتدا درباره این مؤسسات توضیح دادیم، هدفی غیر تجاری را دنبال می کنند با این تفاوت که سود آن ها میان اعضا تقسیم نمی شود. سرمایه مورد نیاز جهت ثبت موسسه، حداقل یک میلیون ریال بوده که قابل افزایش می باشد. یک موسسه حقوقی می‌تواند خدمات حقوقی در خارج از کشور نظیر تهیه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان، مهاجرت افراد برای کسب شغل و مهارت‌های دیگر، نیز ارائه کند. ما در این مطلب سعی کردیم شما را با فرآیند تاسیس موسسه حقوقی آشنا کنیم.

مشاوره فوری با وکیل: ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰

ثبت شرکت هانا خدماتی مانند ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ها ، ثبت برند و علامت تجاری، خرید و فروش شرکت و همچنین فروش برند آماده را در سریع‌ترین زمان ممکن و با هزینه مناسب به شما ارائه می‌دهد. در صورتیکه مراحل سامانه ثبت شرکت غیرتجاری را به وکیل واگذار کرده اید، لازم است وکالتنامه ارائه نمایید. سرمایه موسسه غیرتجاری حداقل باید صد هزار تومان باشد که باید در هنگام تاسیس، به مدیر عامل موسسه تسلیم شود. همچنین لازم است مدیر عامل به دریافت مبلغ اقرار کند. اگر قسمتی از تعهد موسسین به صورت غیرنقدی باشد، لازم است در قبال سرمایه غیرنقدی، نظر کتبی کارشناس رسمی دادگستری اخذ گردد.

  • عدم پرداخت مالیات یکی از امتیازاتی است که موسسات غیرتجاری نسبت به موسسات تجاری دارند.
  • در صورتی که موسسه دارای شعبه در شهرستان ها می باشد محل شعبه در شهرستان مربوطه دقیقا نوشته شود.
  • در صورت فعالیت موسسه ها، بدون مجوز های لازم، با آن ها به عنوان متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.
  • از آن­جائیکه در این موسسات اهدافی به جز اهداف تجاری و اقتصادی مورد نظر است نیازی به سرمایه زیاد نیست و با حداقل سرمایه­ای که گفته شد می­توان اقدام به بنای این موسسات کرد.
  • پرداخت روزنامه کثیر الانتشار تاسیس که حداقل ۲ کادر با هزینه های متغییر و اختیاری می باشد.

چرا که بدون ثبت، فعالیت شما غیرقانونی است و چه بسا مزایای زیادی که ثبت موسسه برای شما دارد را از دست بدهید. به همین دلیل موسسه خود را به عنوان یک شخصیت مستقل به ثبت برسانید. قوانین مرتبط با ثبت موسسه خیریه از قوانین ثبت شرکت تبعیت میکند با این تفاوت که کلیه امور ثبتی آن علاوه بر قوانین ثبت شرکت باید منطبق با قوانین و آیین نامه های ارگان ارائه دهنده مجوز لازم نیز باشد. [newline]هزینه ثبت موسسه با توجه به نوع موسسات با یکدیگر متفاوت است؛ هزینه ثبت شرکت مانند پرداخت بهای یک کالا می باشد، نمی­ توان هزینه ثابتی را برای ثبت شرکت در نظر گرفت. در صورتی که صورتجلسه شما پذیرفته شود، مسئول اداره ، دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را صادر نموده و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود. سپس پیش نویس آگهی تاسیس شرکت را در دفتر ثبت شرکت ها ثبت نموده و پس از احراز هویت متقاضی ، بایستی ذیل ثبت دفتر امضا شود.

ثبت موسسه خیریه

در گذشته سازمان بهزیستی، وزارت کشور، وزارت ورزش و جوانان و نیروی انتظامی از مراجعی بودند که اجازه صدور مجوز برای خیریه‌ها را داشتند. دانش فنی و تخصصی خود را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهند و ضمن راهگشایی مراجعین در امور ثبتی خود، مانع از اتلاف وقتشان گردند.” درضمن باید خلاصه این موارد و مشخصات کامل مؤسسه (مشخصات اعضاء، موضوع، نام، آدرس، میزان سرمایه) به وسیله درخواست کننده باید در روزنامه رسمی کشور در یک نوبت چاپ و منتشر گردد. تایید نام دوسیلابی موسسه آموزشی نیازمند ترکیب هوشمندانه واژگان و پیگیری اداری وکیل ثبتی است. این موسسات بخاطر ماهیت آموزشی که دارند شیوه مالیات دادنی متفاوت از شرکتهای تجاری خواهند داشت. آموزش دیگر مختص سنین خاص و در زمینه های بخصوصی نیست و نیاز به آن گستره وسیعی دارد.

اما در نوع دوم، امکان کسب منافع مادی و تقسیم آن بین اعضا وجود دارد مانند آموزشگاه‌های زبان خارجی. نکته بسیار مهمی که در هر دو مورد باید به آن توجه داشت این است که موسسه‌های غیرتجاری برای فعالیت رسمی باید به ثبت قانونی برسند. در این مقاله به شیوه ثبت موسسات غیر تجاری در ایران می‌پردازیم. برای ثبت موسسه مانند ثبت شرکت پس از آماده سازی مدارک لازم جهت ثبت موسسه باید درخواست ثبت خود را در سامانه اداره ثبت شرکتها انجام داد. در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات لازم و مراحل لازم برای ثبت موسسه در سامانه اداره ثبت شرکتها را به شما آموزش دهیم.

general