ثبت لوگو و علامت تجاری

نکته‌ی حائر اهمیت این است که هرکس زودتر علامت تجاری مورد نظر را در سامانه ثبت کند، در اولویت بررسی قرار گرفته و در صورت تایید مدارک، او مالک آن برند خواهد بود. البته کسانی که ادعای ثبت زودتر برند را داشته باشند می‌توانند با مراجعه به مراجع قانونی نسبت به شکایت و درخواست بررسی، اقدام کنند. با اخذ جوابیه استعلام برند قادرید اظهارنامه ثبت علامت تجاری و یا برند خود را از راه سامانه اداره مالکیت صنعتی ارسال نمایید.

  • همچنین اگر در مراحل ثبت برند سوالی نیز داشتید می توانید آن را در قسمت نظرات سایت مطرح کنید تا کارشناسان کارمنتو در اسرع وقت به آن پاسخ دهند.
  • درخواست تمدید ثبت، ظرف شش‌ماه قبل از انقضای مدت اعتبار ثبت علامت به عمل خواهد آمد.
  • کارشناسان ثبت‌یار در تمامی مراحل ثبت برند تجاری شما در خدمت شما هستند.
  • در صورتی که پاسخ هر کدام از موارد بالا مثبت هست، باید از طریق مراجعه به مراجع قانونی و از طریق ارائه دادخواست یا شکوائیه (بسته به مورد) و پیگیری مورد، از حقوق قانونی خودتون دفاع کنید.

یعنی به فرض مثال اگر نوشابه کوکاکولا برند خود را تنها در طبقه مواد غذایی و آشامیدنی ثبت کند، شخصی دیگر می تواند آن برند را در طبقات دیگری غیر از مواد غذایی و آشامیدنی ثبت نماید. یا یکی دیگر از متغیر ها این اسن که هنگام ثبت برند، آرم و لوگو خود را ثبت می کنید یا نمی خواهید در این مرحله این کار را انجام دهید. هریک از دفاتر ملی یا ناحیه ای ،ثبت علائم را که شامل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و تمدید است نگهداری می کنند .هر چند نتایج ثبتی محدود به کشور مربوطه باشد. دقیقا ۱۰ سال، برخی تصور می کنند که بعد از اقدام برای ثبت به صورت مادامالعمر صاحب آن نام خواهند شد. شروع یک فعالیت تجاری به این هدف است که سود مالی بیشتری نصیب شما شود.

خدمات ثبت شرکت کریم خان

مهم‌ترین مدرک برای طرح دعوی در این موضوع، گواهی ثبت علامت تجاری به همراه تاریخ مقدم آن است. ۲-برای ثبت برند لاتین چه کلمه مورد نظر فارسی بوده و با فونت لاتین نوشته شود و یا اینکه خود کلمه ریشه لاتین داشته باشد، تفاوتی در وجود کارت بازرگانی نمی‌باشد. این عمل بدین ترتیب است که شما پس از گرفتن برند با نام لاتین می‌توانید به دفترخانه‌های معتبر مراجعه کرده و آن ۱۰ درصد باقی را نیز به نام خود بازگردانید. بله، شما با ۲ ترفند زیر می‌توانید به ثبت علامت تجاری لاتین بدون کارت بازرگانی بپردازید. ثبت اختیاری و اجباری علائم تجاری یکی از موضوعات مهم در حوزه علامت تجاری است که صاحبان سرمایه و مشاغل ضروری است به آن توجه داشته باشند.

طبق ماده ۵ قوانین ثبت علامت، ثبت برند در موارد زیر غیر مجاز و غیر قانونی شمرده می شود این موارد عبارتند از:

اصلی ترین و مهم ترین مزیت استفاده از ثبت برند مخصوص توسط هر شرکت و کمپانی ان است که مشتریان میتوانند به راحتی وجه تمایز میان کالاها و خدمات مجموعه های مختلف را تشخیص دهند و با اطمینان به مجموعه ی مربوطه اقدام به خرید محصولات ان تولیدی میکنند و یا از خدمات مختلف استفاده می نمایند. ثبت شرکت ابتدا حوزه فعالیت خود را بررسی کرده و از منحصر به‌فرد بودن نام انتخابی خود در آن زمینه اطمینان حاصل کنید. در زمان ثبت برند، اگر نام انتخابی شما مشابه نام برند دیگری باشد، آن نام رد خواهد شد. پس حتی پیش از ارسال تقاضا، تمام نام‌های احتمالی مشابه خود را نیز بررسی کنید.

حاج‌علی‌اکبری: وحدت قوا برای شکستن شاخ غول گرانی ادامه یابد

فراموش نکنید تمامی افرادی که می‌خواهند نامشان در اظهارنامه‌ی ثبت برند موجود باشد، باید در این سامانه ثبت نام کرده باشند. افرادی اعم از مالک، نماینده قانونی، تحویل گیرنده ابلاغ، مخترع، طراح و موارد مشابه باید به‌صورت جداگانه در سامانه‌ی مالکیت معنوی ثبت نام کنند. به‌عنوان مثال برای ثبت برند به‌نام شخصیت حقوقی، هم خود شخصیت حقوقی و هم شخصی حقیقی مانند مدیرعامل دارای حق امضا، باید در این سامانه ثبت‌نام کرده باشند. یکی مراجعه به وب‌سایت سازمان ثبت اسناد و جست‌وجو در پرونده‌های آنها است.

در این مرحله نیاز است تا پیگیری شود و برای رفع نقص اقدام شود. تبصره ۱– در صورتی که اظهارنامه تسلیمی به هر دلیلی منتهی به ثبت علامت نشود مبالغ پرداختی از این بابت، قابل استرداد نخواهد بود. برای ثبت برند نمی توان بطور قطعی مشخص نمود که اسم مورد نظر شما قابل ثبت می باشد یا خیر.