ثبت شرکت سهامی خاص صفر تا صد، پروسه، هزینه و مدارک مورد نیاز

نقل‌ و انتقال سهام حتی به افراد بی نام به‌ راحتی صورت می‌ پذیرد و همچنین اعتبار شرکت‌ های سهامی برای دریافت وام از بانک‌ ها یا شرکت در مناقصه ها از فعالیت تجاری شرکت‌ هایی با مسئولیت محدود طبعا بیشتر خواهد بود. حق امضا به دو دسته می باشد.دسته ی اول اوراق رسمی (برات-چک-سفته) و دسته ی دوم اوراق غیر رسمی. در صورت عدم وجود نقص در مدارک تقدیمی، کارشناس مربوطه نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت شرکت در تهران ثبت اقدام می کند. در این صورت شخص متقاضی باید با همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی برای اخذ مدارک ثبتی و همچنین امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نماید. برتری شرکت های سهامی خاص به مسئولیت محدود ، حوزه اختیارات آن در شرکت در مزایدات و مناقصات دولتی و خصوصی است و لازم است بدانید که فقط شرکت های سهامی خاص قادر به شرکت در مناقصات و مزایدات وزارت نفت و شهرداری هستند.

  • هیات مدیره به دعوت کتبی رئیس و یا نایب رئیس و یا دیگر اعضای هیات مدیره یا به دعوت مدیر عامل در هر موقع که ضرورت ایجاب کند.
  • عده ای از افرادی که خود شخصا اقدام به ثبت شرکت می‌ کنند با مراجعه به سامانه و دریافت فرم‌ های لازم تمامی مدارک و پرداختی‌ ها را انجام میدهند و جمع این هزینه‌ ها در سال گذشته حداقل ۴۰۰ هزار تومان بود.
  • انتخاب نام برای شرکت دارای نکات ریز و درشت فراوانی می باشد که ممکن است یک فرد معمولی از آنها بی اطلاع و یا در آن زمینه تخصص کافی را نداشته باشد.
  • در مواقعی که امر فوق العاده ای مورد نظر باشد و اتخاذ تصمیم در مورد آن خارج از صلاحیت و وظایف مجمع عمومی عادی باشد، مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود.
  • شرکت سهامی خاص اجازه انتشار آگهی پذیره‌نویسی برای جذب سرمایه از عموم را ندارد.

در ادامه مقاله نیز مراحلی که باید برای ثبت شرکت طی شود را مرحله به مرحله ذکر کردیم. برای انتخاب نام شرکت باید ۵ نام را به ترتیب اولویت انتخاب کنید و در نهایت یکی از آنها از سوی سامانه پذیرفته خواهد شد. تکمیل و چاپ دو برگه از اظهارنامه شرکت سهامی خاص که به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.

اساسنامه ثبت شرکت سهامی خاص چرا مهم است؟

مسئولیت هر کدام یک از سهامداران در شرکت سهامی خاص محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد،هم چنین همه سرمایه و دارایی آن باید توسط موسسان تاسیس شود هم چنین تعداد شرکای آن هم نباید از سه نفر باشد. برای ثبت شرکت سهامی خاص به همراه افتتاح حساب بانکی، حدود ۱۵ روز زمان لازم است. یک شرکت می بایست در ابتدا نام خود را بر اساس اصول قانونی به ثبت برساند و در قالب یک شرکت تجاری فعالیت خود را آغاز کند در نهایت محصولات خود را به تولید برساند. در صورتی که اگر شرکت محصولات خود را به نام ثبت شده وارد بازار نکند اولاً مشتری به محصول اعتماد نمی کند و دوماً اینکه رقبا به راحتی می توانند محصول را کپی کنند و نام خود را بر روی آن بگذارند.!

اخذ رتبه ۵ پیمانکاری آب ، پیمانکاری آب ، مدارک مورد نیاز برای اخذ رتبه ۵ آب

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل مراحل و اقدامات لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت ها را برایتان شرح دهیم با این حال در صورتی که سوالی داشته باشید میتوانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. افرادی را به عنوان مدیر شرکت سهامی خاص می توان انتخاب کرد که جزو سهامداران شرکت باشند. اعضای هیئت مدیره را در صورتی که مجمع عمومی رای صادر کند، می توان برکنار کرد.

نکته ی منفی دیگر در رابطه با ثبت شرکت با سهامی خاص این است که در ابتدای تاسیس لازم است هر میزان سرمایه که برای شرکت سهامی خاص در نظر گرفته شود ابتدا ۳۵ درصد آن در حسابی که برای شرکت افتتاح می شود واریز شود. لیت هر یک از صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است در واقع هر فرد به میزان سرمایه ی خود مسئولیت دارد. در شرکت های سهامی خاص ،سهامدارها و بازرسین به هیچ وجه نبایست با یکدیگر نسبت فامیلی داشته باشند. قانون دیگری که در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص موجود است این است که بایست ۳۵% از سرمایه شرکت در یک حساب که به نام شرکت و در حساب شرکت در شرف تاسیس باشد بلوکه شود.

در ورقه خرید سهم رعایت بند های ذیل ماده ۱۷۹ ضروری است. ۴- انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های شرکت در شرکت مسئولیت محدود ضروری نبوده درحالی که در شرکت سهامی خاص این موضوع جز الزامات می باشد. تعیین نام طبق ضوابط مشخص شده از سوی اداره یا سازمان مربوطه. در این مرحله چندین اسم انتخابی را به مرجع مربوطه ارائه خواهید کرد.