ثبت شرکت سهامی خاص در ۷ گام ساده از صفر تا صد

شرکت‌های سهامی خاص، از جمله رایج‌ترین شرکت‌هایی سهتند که در ایران به ثبت می‌رسند. این نوع شرکت در واقع شرکتی تجاری بوده که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و همانطور که گفته شد، همه سرمایه توسط موسسان آن تامین خواهد شد. همچنین مسئولیت سهامداران در مقابل سود و زیان شرکت، مستقیماً وابسته به مبلغ اسمی سهام آنها خواهد بود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت سهامی عام پنج میلیون ریال است. ازآنجائیکه سرمایه در این شرکتها بر اساس سهام است ، به راحتی می توان سهام را با نقل و انتقال دادن جا به جا کرد. سرمایه های اندک نیز دراین نوع شرکتها برای کارهای بزرگ جمع آوری می شود.

تقویم آورده های غیر نقدی در شرکت سهامی خاص با کارشناس رسمی دادگستری خواهد بود . سرمایه در شرکت سهامی خاص به سهام تقسیم و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی آنهاست. سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شوند و شرکا فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات می باشند. در این مرحله شما باید یک پرینت از اوراق چاپی در سامانه تهیه نمایید و به امضاء سایر اعضای شرکت برسانید. سپس مدارک لازم را از طریق پست به صورت سفارشی به آدرس مذکور در تاییدیه پذیرش ارسال کنید.

  • شما برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل ۲ شریک دارید این در حالی است که برای شرکت سهامی خاص باید حداقل ۳ نفر سهامدار وجود داشته باشد.
  • دستور جلسه می بایستی بصورت مشخص و مصرح در آگهی دعوت بیان گردد .
  • منظور از مبلغ اسمی سهام هر صاحب سهم، کل مبلغی است که وی در شرکت سرمایه گذاری کرده است.
  • هیئت‌مدیره وظیفه اداره شرکت و گرفتن تصمیمات و اجرای آنها را بر عهده دارد.

موسسه ثبتی ذهن ناببرای ثبت شرکت در تهران خاص و یا تغییرات شرکت سهامی خاص و تشریح مدارک لازم ثبت شرکت سهامی خاص شما از هرکجا آمادگی همراهی را دارد. تعیین هیئت مدیره, شرکت های سهامی به وسیله هیئت مدیره ای که توسط صاحبان سهام انتخاب می شوند، اداره می گردد. بنابراین دارندگان سهام از این طریق می توانند خواسته ها و مطالبات خود را پیگیری نمایند. تمامی مدارک هویتی سهامداران و اعضاء هیات مدیره و بازرسین و هر شخص حقیقی و حقوقی دارای مقام در شرکت را تکمیل شده داشته باشید به سامانه ثبت شرکتها مراجعه کنید.

بازدید سفیر کشور غنا از کارگاه‌های مبلمان منبت ملایر

شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می شود که در آن هر فرد به میزان سرمایه ی خود مسئولیت دارد پس چنین شرکتی به صورت شرکت سهامی خاص ثبت می شود. در این نوع شرکت ها سرمایه به سهام تبدیل می شود و هر شخص به میزان سهام خود در شرکت مسئولیت دارد. در درجه اول برای تبدیل شرکت سهامی خاص به شرکت سهامی عام لازم است که مجمع عمومی فوق العاده تشکیل جلسه داده و این موضوع را به عنوان نهاد قانونی تصمیم ساز شرکت، تصویب کند. این موضوع در ماده ۲۷۸ لایحه اصلاحی قانون تجارت به صراحت بیان شده است و تشریح شده که تصویب این موضوع نیاز به حداکثر آرا مجمع یعنی حداقل دو سوم حاضرین مجاز در جلسه می باشد.

ثبت شرکت سهامی

نمی توانید پذیره نویسی را تا هر زمانی که بخواهیم ادامه دهیم. یکی دیگر از مزیت های ثبت شرکت این است که جلوه حقوقی، قانونی و رسمی به کسب و کارتان می بخشد، و برای مثال برای شرکت در مناقصات ادارات و ارگان های دولتی به آسانی به عنوان یک شخص حقوقی خود را معرفی نموده و در معاملات شرکت می کنید. شرکتی است که تحت نام مخصوصی جهت انجام امور تجاری بین ۲ یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود به طوری که اگر دارایی شرکت برای ادای قروض و تعهدات شرکت کافی نباشد هریک از اعضای شرکت به تنهایی مسئول پرداخت تمام قروض و تعهدات شرکت در مقابل افراد ثالث است.

تا ۱۰۰ ثبت یک شرکت در موسسه نخستین چگونه انجام می شود ؟؟؟

شرکتی است که به موجب قرارداد بین دو یا چند نفر برای کسب درآمد از طریق فعالیت مشترک تشکیل می شود. حداقل سرمایه لازم برای ثبت این نوع شرکت، ۱۰۰ هزار تومان بوده که بعد از مدتی، می تواند از همان ۳۵ درصد بلوکه شده در بانک تامین شود. برای تاسیس شرکت و واگذاری سهام، به تشکیل مجمع عمومی نیاز می باشد. اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید بگوییم هر کاری در کنار مزایایی که دارد ، معایب خاص خود را نیز دارد .نمی شود که از همه جنبه ها انجام یک کاری مثبت به نظر آید.

پس از تایید مدارک شماره ثبت و آگهی تأسیس شرکت سهامی خاص ثبت شده صادر می شود. مدارک دارای امضای هیات مدیره به همراه سایر مدارک پرونده ثبت شرکت به اداره ثبت شرکتها تحویل داده می شود. اظهارنامه شرکت سهامی خاص که توسط اداره ثبت شرکتها بصورت فرم چاپ شده است. ثبت شرکت مدیران در شرکت با مسئولیت محدود بصورت موظف یا غیر موظف که از بین شرکاء یا از خارج انتخاب می شوند انجام وظیفه خواهند نمود. مدیران در شرکت سهامی خاص الزاماً بایستی سهامدار بوده و یا تعداد سهام وثیقه مقرر در اساسنامه را تهیه و به صندوق شرکت بپردازند.

از جمله شرکت هایی که شرکت سهامی خاص تأسیس می کنند می توان به شرکت‌های عمرانی، تولیدی، نفت یا پتروشیمی، شرکت های بورس و یا شرکت های دولتی اشاره کرد. در نهایت باید کد اقتصادی دریافت کنید و پیگیر دفاتر پلمپ مالیاتی باشید که این پروسه نیز ممکن است یک تا دو هفته زمان ببرد. پیگیری ثبت شرکت ممکن است تا سه یا چهار ماه طول بکشد اما با همراهی و کمک وکیل حقوقی این زمان می‌تواند به یک تا دوماه تقلیل پیدا کند. شما در ابتدای اجاره مدک قطعا یک قرارداد ( احتمالا محضری ) با شرکت پیمانکار دارید که در اون ذکر شده که سود سهام به شما تعلق خواهد گرفت یا خیر، به اون قرارداد رجوع بفرمایید. در مورد خروج از شرکت هم باید شرکت ثبت تغییرات خروج از شرکت انجام بده، صورتجلسه تنظیم و … انجام بشه و در نهایت باید این تغییرات در روزنامه رسمی درج بشه، آگهی تغییرات و اون روزنامه رسمی، سند خروج شما از اون شرکت خواهد بود.

پس از درج آگهی در روزنامه رسمی شما می توانید فعالیت خود را رسما ً آغاز نمایید. به گونه ای که کاملاً با مقررات قانون تجارت همخوانی داشته باشد و در آینده باعث بروز مشکلی نشود و تمام موارد را لحاظ می کند. شعبه ثبت شده باید شخصی را به عنوان مدیر شعبه برای مدت مشخص (حداکثر ۲ سال) انتخاب نماید و شعبه باید دارای کد پستی و آدرس مشخص باشد. استفاده از اسامی شهر ها, کشور ها, رنگ ها و اعداد به صورت خاص مانعی ندارد اما جزء نام شرکت محسوب نمی شود.

uncategorized