ثبت شرکت سهامی خاص در تهران و دیگر نقاط مراحل و هزینه ثبت

اعضای هیأت مدیره در شرکتهای سهامی خاص حداقل ۳ نفر اما در شرکت سهامی عام حداقل ۵ هستند. مدت زمان ثبت شرکت میانگین بین ۱۵ روز تا ۴۰ روز طول خواهد کشید. پس از درج آگهی در روزنامه رسمی شما می توانید فعالیت خود را رسما ً آغاز نمایید. جالب است بدانید که در سهامی خاص، هیچ محدودیتی در انتخاب زمینه فعالیت نخواهید داشت و می توانید با ثبت آن ، تا سقف ۵ الی ۱۰ برابر میزان سرمایه خود ، از وام و تسهیلات بانکی استفاده کنید .

  • ۱۱ـ به امانت گذاردن هر نوع اسناد و مدارک و وجوه در صندوق های دولتی و خصوصی و استرداد آنها.
  • زیرا با انتخاب موضوع فعالیت، شما باید به دنبال این باشید که فعالیتتان نیازمند به اخذ مجوز است یا خیر؟ که در صورت نیاز به مجوز باید از مرجع صلاحیت دار مجوز مربوطه را دریافت کنید در غیر اینصورت درخواست شما رد خواهد شد.
  • در صورت اخذ مشاوره رایگان این مجموعه، شما علاوه بر آگاهی از مسئولیت ها و مدارک و شرایط لازم برای ثبت شرکت، نام های پیشنهادی خود را ارائه می نمایید تا سوابق و امکان ثبت اسامی منتخب شما بررسی و ریسک های پذیرش یا عدم پذیرش آن ارزیابی گردد.
  • در شرکت سهامی خاص، شرکت بین سه نفر یا بیشتر تشکیل می شود و سرمایه آن به سهام تقسیم خواهد شد.

۹ـ در شرکت سهامی خاص و بامسئولیت محدود شرکت در افزایش سرمایه اختیاری است. ۴ـ انتخاب بازرس اصلی و علی البدل درشرکت سهامی خاص اجباری ولی در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است . اظهارنامه شرکت سهامی خاص که توسط اداره ثبت شرکتها بصورت فرم چاپ شده است.

دسته مورد نظر خود را انتخاب نمایید

اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض کافی نباشد هر یک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است . هر قراردادی که بین شرکاء بر خلاف این ترتیب داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث کان لم یکن خواهد بود. پس از تشکیل شرکت با مسئولیت محدود متقاضی باید حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ ثبت دفاتر قانونی را تهیه و دفاتر را جهت پلمپ به اداره ثبت شرکتها برده و آنها اقدام به پلمپ آن نمایند. متقاضی ثبت، مدارک خود و پرونده متشکله را به قسمت دبیرخانه اداره برده و پس از ثبت آگهی در دفتر اندیکاتور نسبت به درج شماره ثبت دفتر و مهر نمودن آگهی تایپ شده اقدام و نسخه مربوطه به اداره ضبط در بایگانی خواهد شد.

تشریفات ثبت شرکت سهامی خاص

ب)شرکتهای سهامی خاص،نمی توانند سهام خود را برای پذیره نویسی یا فروش در بورس اوراق بهادر یا توسط بانک ها عرضه نمایند و یا به انتشار آگهی و اطلاعیه و یا هرنوع اقدام تبلیغاتی برای فروش سهام خود مبادرت کنند. سرمایه های نقدی و غیر نقدی شرکت به صورت مجزا باید مشخص شود. تعهدات مربوط به سهام با نام و بی نام و مبلغ اسمی هم باید مشخص گردد. مقررات مربوط به مجمع های عمومی شرکت به صورت ریز و با جزئیات باید در اساسنامه ذکر شود. کارشناس مدارک مربوط به شما را به اداره مربوطه تحویل می دهد تا پرونده تشکیل شود.

مزایا و معایب ثبت برند

همهٔ نوشته‌ها تحت مجوز Creative Commons Attribution/Share-Alike در دسترس است؛ برای جزئیات بیشتر شرایط استفاده را بخوانید. مجمع عمومی عادی شرکت هرسال نسبت معینی از سود ویژه شرکت را بصورت پاداش برای اعضای اصلی هیات مدیره تصویب خواهد کرد. بازرسان حق الزحمه خود را بعنوان پاداش دریافت خواهند کرد.