ثبت شرکت در ترکیه

«روز شروع سال مالی» و «ماه شروع سال مالی» در این قسمت وارد می شود. همچنین در این صفحه نام روزنامه کثیر الانتشار مورد نظر شرکت نیز با انتخاب از فهرستِ لیستِ ارائه شده درقسمت «روزنامه شرکت/موسسه» تعیین می شود. پس از آن کلید «افزودن به لیست روزنامه های شرکت» را کلیک می نماییم. به طور کلی در هزینه ثبت شرکت در خرداد ۱۴۰۰ برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حدود ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان و برای ثبت شرکت سهامی خاص در حدود ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان می باشد. اما باز هم به دلیل تعرفه ها و تورم های موجود پیشنهاد می کنیم که حتما جهت دریافت استعلام دقیق هزینه ثبت شرکت خود با موسسه ثبت فرهنگ در تماس باشید تا به صورت رایگان در زمینه ثبت شرکت به شما کامل مشاوره داده شود. هم نشان میدهد که از چه تاریخی این تعداد سهام متعلق به این شرکت می باشد .

قلم اطلاعتی” مدت فعالیت” دارای دو گزینه محدود و نامحدود می باشد . چنانچه مدت فعالیت محدود انتخاب شود ، وارد کردن اطلاعات “حداکثر مدت فعالیت” الزامی است. در صورتی که فعالیت مورد نظر شما نیاز به اخذ مجوز از ارگان یا سازمان خاصی ندارد ، می بایست “وضعیت مجوز ” را در حالت ندارد قرار دهید، در غیر این صورت وضعیت این قلم اطلاعاتی در حالت دارد قرار می گیرد و تاریخ مجوز و شماره مجوز نیز باید در قسمت های مربوطه ورود اطلاعات شوند. در انتها با کلیک بر وی کلید “ثبت اطلاعات” فعالیت مورد نظر، به لیست فعالیت های شخصیت حقوقی اضافه خواهد شد. جهت حذف یا تغییر هر کدام از موضوع های فعالیت ،ابتدا می بایست در ستون “مشاهده ” بر روی علامت کلیک نمایید .پس از نمایش اطلاعات در بالای صفحه و فعال شدن دکمه “حذف ” ، می توانید با استفاده از این کلید، موضوع فعالیت مورد نظر را حذف نمایید.و یا اینکه تغییرات خود را اعمال نمایید. همچنین در این صفحه اطلاعات روزنامه شرکت با انتخاب از فهرست «روزنامه شرکت» تعیین می شود.

لینک های مفید

ثبتینو سرمایه باید در اظهارنامه ذکر شود و موارد نقد و غیر نقد آن به صورت جداگانه مشخص گردد. نام شرکت، آدرس شعبه مرکزی و دیگر شعبه ها، موضوع فعالیت و نیز مشخصات کامل مربوط به موسسین شرکت باید ذکر شود. [newline]شیوه انحلال شرکت و شرایط مربوط به آن باید در اساسنامه ذکر شود. یکی از مهم سامانه ثبت شرکت ترین معیارهای اعتبار شرکت ها را می توان ثبت شدن آنها دانست. ابتدا با مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود و کلیه ی شرکا ی شرکت در آن حاضر شوند و سپس صورتجلسه ی انحلال توسط همه ی آنها امضا شود و مهر شرکت زیر صورتجلسه باشد. گام آخر تکمیل مدارک شما خواهد بود که در ادامه به آن می پردازیم.

به دلیل این موضوع که در تمام دنیا اشخاص حقوقی دارای ماهیت و اعتبار بهتر و بیشتری نسبت به اشخاص حقیقی دارند. ولی با این حال می توان به معایب ثبت شرکت با این دید وارد شد که درصورتی که شراکت به مشکل بخورد و یا شرکاء یا سهامداران با هم مشکلی پیدا کنند می بایست از طریق قانونی آن را پیگیری کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم نحوه ثبت کردن شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها را به صورت تصویری، مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

  • حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود محدودیتی ندارد.
  • زیرا حداقل تعداد شرکا برای ثبت شرکت‌ با مسئولیت محدود ۲ نفر و شرکت‌ سهامی خاص و عام ۳ نفر است.
  • به موجب اصلاحیه قانون تجارت، در موقع تاسیس، سرمایه شرکت های سهامی عام از پنج میلیون ریال و سرمایه شرکت های سهامی خاص از یک میلیون ریال نباید کمتر باشد و اگر کمتر شد؛ تا حداکثر ظرف مدت یک سال باید جبران شود و یا شرکت را به نوع دیگری تبدیل کنند.
  • بسته به شرایطتون بهتره که از بین شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص یکی را برای تاسیس و ثبت انتخاب کنید.

ثبت شرکت برای صاحبین شرکت ها با ثبت شرکت به صورت اختصاصی می‌توان امور زیر را انجام داد. لازم به ذکر است پس از ارسال مدارک از طریق پست باید به سامانه مراجعه نمایید و شماره بارکد پستی و تاریخ تحویل مدارک به پست را در قسمت مربوطه وارد نمایید ، در غیر اینصورت پرونده شما در واحد ثبتی موردبررسی قرار نخواهد گرفت . حالت سوم وقتی است که صورتجلسه تایید شده و جهت صدور آگهی به روزنامه ارسال می گردد. اگر شرکت از نوع «شعبه شرکت خارجی» یا «نمایندگی شرکت خارجی» باشد به جای اظهارنامه یا تقاضا نامه باید اختیارنامه فعال می شود. این صفحه دارای دو قسمت «اختیارنامه شعبه» و «متن اختیارنامه شعبه» می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص چگونه است

در این بخش هر آنچه که باید در رابطه با تعیین نام شرکت ها ، شرایط و ضوابط و دستورالعمل های آن بدانید ، عنوان شده است . در این مرحله با کلیک بر روی “دریافت متن شرکت نامه” متن آن در کادر پایینی ظاهر می شود که قابل تغییر است. مراحل ثبت شرکت‌ها با توجه به نوع آن متفاوت است و با توجه به نوع شرکت قانون مراحل مختلفی را درنظر گرفته است. در نتیجه ابتدا باید گفت از نظر قانون ثبت هریک از شرکت‌ها چه مراحلی را دارد. تبریک می‌گوییم, کار ثبت شرکت شما در یک دوره ۲۰ روزه به پایان رسیده است و شرکت را ثبت کرده اید و می توانید فعالیت خود را شروع کنید.

راهنمای ثبت شرکت

در صورتی که بخواهید خیال خودتان را از طی کردن مراحل اداری و مشکلات احتمالی آن راحت کنید، می توانید ثبت شرکت سهامی خاص خود را به ثبتینو بسپارید. در این صورت شما واریزی های قبلی را پرداخت می کنید و علاوه بر آن کارمزد موسسه ثبتینو را هم می پردازید. نام های ارائه داده شده توسط شما، از طرف مسئول مربوطه بررسی می شود و نام انتخاب می گردد. سپس مسئولین اداره ثبت شرکت ها هم باید این نام را تایید کنند. در صورتی که همه مراحل قبلی به درستی انجام شود، نام انتخاب شده در واحد تعیین نام در دفتر مربوطه ثبت می شود.

در ترکیه ۷ نوع شرکت می توانید ثبت کنید که دو نوع شخصی و LIMITED از پرکاربردترین نوع آنها می باشد. سرمایه های نقدی و غیر نقدی شرکت به صورت مجزا باید مشخص شود. تعهدات مربوط به سهام با نام و بی نام و مبلغ اسمی هم باید مشخص گردد. به همین دلیل شرکا و سهامداران می کوشند تا با ایجاد تغییر در اساسنامه و شرکت کسب و کار خود را گرم کرده و رونق ببخشند. تایید نشد بقیه اسم ها مورد بررسی قرار بگیرند.) سپس باید مدت شرکت که میتواند محدود یا نا محدود باشد را به همراه موضوع شرکت وارد کنید. حق رای شرکا در بعضی از شرکت ها بسته به میزان سهامشان است پس باید فرد منتخب با شما هم عقیده باشد.

راه اندازی سامانه ثمن برای متقاضیان مسکن

سامانه ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.irکه زیرمجموعه ای از سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد، سامانه ای است که امکانات گسترده ای را در رابطه با شرکت های تجاری برای کاربران خود فراهم کرده است. تاسیس شخصیت حقوقی، پلمپ دفاتر قانونی شرکت، پذیرش اظهارنامه دفتر ثبت تجاری و امکان جست و جوی اطلاعات ثبت شرکت اشخاص حقوقی من جمله شرکت ها از امکانات مفید این سامانه می باشد. لازم به ذکر است که ثبت شرکت در سایت ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.ir از طریق قسمتثبت اینترنتی تاسیس شخصیت حقوقی، امکان پذیر می باشد. با این وصف آشنایی با انواع شرکت‌ها و مراحل ثبت شرکت پیش از هر اقدامی برای ثبت شرکت ضرورت دارد.

در پایان این مرحله یک شماره پیگیری به شما داده می‌شود که بعدا می‌توانید از طریق این شماره وضعیت ثبت شرکت خود را در سامانه پیگیری کنید. امروزه تمامی شرکت ها و ارگان های دولتی برای این که بخواهند با شما همکاری کنند و این که محصولات و یا خدماتی را از شما دریافت کنند نیازمند کد اقتصادی هستند. کد اقتصادی زمانی به شما تعلق می گیرد که برای ثبت شرکت خود اقدام کرده باشید و این کد به اشخاص حقیقی تعلق نمی گیرد. هنگام تاسیس شرکت با مسئولیت محدود فراهم کردن تمام سرمایه شرکت الزامی است، در صورتی که در سهامی خاص فقط تامین بخشی از این مبلغ کافی خواهد بود. طبق ماده ۱۰۱ قانون تجارت ایران، اگر تعداد شرکا در شرکت با مسئولیت محدود بیش از دوازده نفر باشد، این مجموعه باید دارای هیأت نظار باشد. این گروه ناظران نباید عضو هیئت‌مدیره باشند و دست‌کم سالی یک بار باید مجمع عمومی شرکا را تشکیل دهند.

موسسه ثبت فرهنگ به واسطه بهره مندی از متخصصین این حوزه راهنمایی کاملی برای تغییرات شرکت به شما ارائه می دهیم. سود و ضرر ناشی از فعالیت های شرکت باید تقسیم بندی شود و مسئولیت هر عضو در قبال این مسائل تعیین شود. با ثبت این شرکت مردم به شما اعتماد می کنند و می توانید برای خدمت رسانی در مناطق مختلف اقدام کنید. هزینه تاسیس شرکت به یک اندازه مشخص نیست و باید چندین فاکتور را برای آن در نظر گرفت. ثبت شدن یک شرکت باید در روزنامه اطلاع داده شود و اسناد آن از پیش آماده شده باشد.

anonymous