ثبت شرکت با مسئولیت محدود با کمترین قیمت تضمینی

پرونده های اداری، در بسیاری مواقع پر از گره های مختلف می باشد. در شهرستان هایی که این اداره شعبه ای ندارد، باید به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه نمایید. همانطور که گفتیم در ابتدا باید تمام مدارک و شرایطی که در بخش قبل ذکر کردیم را به طور کامل فراهم کنید و سپس مراحل ثبت شرکت را پیش ببرید. البته باید بداند مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره امکان اینکه هم زمان یک نفر باشند را دارند و انتخاب سمت نائب رئیس برای شرکت های مسئولیت محدود لازم نیست.

  • تقویم سهم الشرکه غیر نقدی در شرکت با مسئولیت محدود توسط شرکاء صورت می گیرد و شرکاء در این خصوص دارای مسئولیت می باشند.
  • هیچیک از شرکا را نمی­توانید مجبور کنید که سهم الشرکه خود را افزایش دهند.
  • قبلا گفتیم که در شرکت با مسئولیت محدود،سرمایه به سهام تقسیم نشده و به صورت سهم الشرکه می‌باشد و برای آن ورقه‌ای به نام سهم الشرکه صادر نمی‌شود.
  • و هزینه های ثبتی آشنا نموده ایم تا با مطالعه این مقاله، هیچ نیازی به مطالعه مقاله و متن دیگری نداشته و پاسخ کلیه سوالات خود را همینجا دریافت نمایید.

وارد کردن متن صورتجلسه تمام افراد از جمله هیئت مدیره، مسئول و ارکان اداره در این بخش انجام می شود. دو نسخه از اساسنامه، شرکت نامه و تقاضانامه‌ی شرکت تکمیل شده و کلیه مدارک ذکر شده توسط اعضای شرکت آماده شود. دریافت کد کارگاهی و بیمه تامین اجتماعی برای تمام پرسنل از دیگر ویژگی هایی است که با ثبت شرکت امکان پذیر خواهد شد. حق رای بر اساس میزان سرمایه مشخص شده و فردی که دارای بیشترین سرمایه در شرکت باشد، حق رای بالاتری خواهد داشت. یکی دیگر از تفاوت های مهم بین این شرکت با سایر شرکتها، به ویژه شرکت سهامی خاص، وضعیت مدیران شرکت است.

مفهوم شرکت در قانون

پس از تکمیل مدارک لازم برای پیگیری اداری از طرف وکیل انجام می شود. دو نسخه صورت جلسه که به امضاء اعضای هیئت مدیره رسیده باشد. بین مدیر و شرکا معتبر می باشد مثلا مدیر این شرکت از انجام معامله بالای ۵۰ میلیون منع شده است.

ثبت شرکت با مسدولیت محدود

حال در اینجا تفاوت هر دو را دقیق ذکر می کنیم تا شما بهتر تصمیم بگیرید. مطابق ماده ninety six قانون تجارت برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود، باید تمام سرمایه نقدی آن تأدیه و بقیه سهم الشرکه تقویم و قیمت گذاری شود. قانونگذاران برای ثبت این گونه شرکت ها قوانین ویژه ای صادر کرده است.

اطلاعات مفید و کاربردی ثبت شرکت

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ساده است و دست شرکا در مدیریت شرکت باز است. همچنین کسانی که تمایلی ندارند که به عنوان تاجر شناخته شوند می‌توانند با ایجاد شرکت با مسئولیت محدود بدون اینکه تاجر قلمداد شوند به انجام امور تجاری مبادرت کنند. دست آن‌ها در اساسنامه باز است و می‌توانند برای بسیاری از مسائل باهم توافق کنند. البته اگر در اساسنامه راجع به تقسیم نفع و ضرر مقرره خاصی وجود نداشته باشد، نفع و ضرر به نسبت سرمایه شرکا تقسیم می‌شود.

در این مطلب، سعی شده تا علاوه بر تعریف شرکت با مسئولیت محدود، درباره قوانین، مدارک مورد نیاز و مراحل ثبت آن توضیحاتی به شما عزیزان ارائه شود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و هم شرکت سهامی خاص، یک میلیون ریال است. در مرحله هجدهم کلیه مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید ارائه شود. در شرکت های با مسئولیت محدود تعداد شرکا بین ۲ https://vanak.ir/services/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa/ تا ۴ نفر می باشد اما باید توجه داشت در شرکت هایی که تعداد شرکا بیش از ۱۲ نفر باشد باید هیئت ناظر وجود داشته باشد و سالی یکبار مجمع عمومی شرکا را تشکیل دهد. بعد از پذیرش مدارک، مسئول اداره، دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت‌ها را صادر کرده و مشخصات محتویات در دفتر مخصوص ثبت خواهد شد. مسئول دفتر شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت‌ها می‌کند.

غیر دولتی بودن اعضاء باید توسط هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار تأیید شود. اگر تعداد شرکا حداقل ۱۲ نفر باشند تشکیل هیئت نظار الزامی است. موسسه حقوقی ما با بهره مندی از وکلای متخصص، اساتید دانشگاه و اساتید حقوقی آماده همکاری با موکلین محترم می باشد.