ثبت شرکت با مسئولیت محدود با توجه به قوانین پنجره واحد کسب و کار به صورت ویژه

سهم الشرکه را نمی توان منتقل به غیر نمود مگر با رضایت عده ای از شرکاء که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آن ها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند. در صورت دادن ضررهای متعدد و از بین رفتن نیمی از سرمایه شرکت و درخواست یکی از شرکا برای انحلال آن. هریک از شرکا فقط به میزان سرمایه خود در شرکت، در مقابل قروض و تعهدات مسئول است. شرکتهایی که سهم شرکه دار در شرکتهای با مسئولیت محدود هستند باید نماینده ای را معرفی نمایند. در این شرکت اختیارات مدیران تنها به موجب اساسنامه می تواند محدود شود و محدودیت طبق اساسنامه هم در مقابل ثالث و هم بین شرکا صحیح است.

  • قانونگذار در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود، در کنار تنظیم شرکتنامه به تنظیم اساسنامه نیز اشاره کرده است.
  • هر فردی امکان تاسیس شرکت با مسئولیت محدود را داشته و حوزه فعالیت این نوع شرکت باید در زمینه امور تجاری مانند صادرات و واردات باشد.
  • سهم الشرکه های غیرنقدی باید صراحتاً در شرکت نامه قید شده باشد.
  • تیم تخصصی مشاوران با بیش از ۳۶ سال تجربه فعالیت در خدمت شما عزیزان می باشد.
  • به موجب ماده ۹۵ قانون تجارت ثبت شرکت با مسئولیت محدود الزاما برای امور تجاری می باشد.
  • متاسفانه در حال حاضر امکان ثبت شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص و بالعکس وجود ندارد.

سامانه ثبت شرکت میزان از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را در زمینه راه اندازی کسب و کار شروع نموده است و تا به امروز توانسته استوار و ثابت قدم باقی بماند. در شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود، افزایش سرمایه، اختیاری است. باید صورت جلسه ی مربوط به تصویب ترازنامه، تغییرات در اساسنامه، کاهش و افزایش سرمایه شرکت ، نحوه تصفیه و انحلال شرکت را به اداره ثبت ارائه دهد. در این بخش باید میزان سهم هریک از شرکا به صورت کامل قید شود. این مدت زمان می تواند به صورت محدود یا نامحدود انتخاب شود. در این نوع شرکت باید سرمایه در اختیار مدیر عامل قرار گرفته و او اقرار به دریافت آن داشته باشد.

ارزیابی رایگان و تخمین هزینه ثبت شرکت

شرکت با مسئولیت محدود یکی از شرکت های تجاری – بازرگانی بوده که بین حداقل ۲ یا چند نفر تشکیل می شود. در این نوع شرکت، شرکا فقط به میزان سرمایه خود دارای تعهد و مسئول بدهی های شرکت هستند. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به انجام مراحل و ارائه مدارک خاصی است که در این مطلب آنها را به طور کامل گردآوری کرده ایم.

ثبت شرکت با مسدولیت محدود

پس از ثبت شرکت، متصدی ثبت باید نسخه دوم تقاضانامه را با قید تاریخ نمره ثبت امضا کرده و به مهر اداره ممهور کند و در نهایت به متقاضی بدهد. برای این نوع شرکتها، هیچ گونه شرایط خاصی جهت تعیین مدیر ذکر نشده است. انتخاب فردی به عنوان مدیر معمولا از طریق اساسنامه و یا شرکتنامه انجام می گیرد.

نوشته های تصادفی

سهم‌الشرکه شرکت با مسئولیت محدود تنها به موجب سند رسمی قابل انتقال است. لازم به توضیح است اوراق تقاضانامه و شرکتنامه به دلیل بهادار بودن صرفاً می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردند. سرمایه اولیه شرکت با مسئولیت محدود نباید کمتر از صد هزار تومان باشد. سپس متقاضی می بایست یک نسخه از آگهی را به واحد روابط عمومی اداره کل ثبت شرکت ها و نسخه دیگر را به دفتر شرکت سهام روزنامه جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد. در شرکت نامه باید صراحتا قید شده باشد که سهم الشرکه های غیرنقدی هرکدام به چه میزانی تقویم شده است.

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

چه مدارکی و مستنداتی برای ثبت آن لازم است؟ مراحل ثبت در سامانه ثبت شرکتها چگونه است؟ اگر این مقاله را تا انتها مطالعه کنید می توانید پاسخ خیلی از سوالات خود را پیدا کنید. شرکت با مسئولیت محدود وقتی تشکیل می‌شود که تمام سرمایه نقدی تادیه و سهم‌الشرکه غیرنقدی تقویم و تسلیم شده باشد. در شرکت‌نامه حتما باید صراحتا قید شود که سهم‌الشرکه‌های غیر نقدی هر کدام به چه میزان تقویم و تعیین شده است. هر شرکتی که به این https://sherkatdaran.com/services/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa/ موارد توجه نکند از درجه اعتبار ساقط است و شرکا در مقابل اشخاص ثالث نمی‌توانند به این بطلان استناد کنند. علاوه بر این شرکا در مقابل اشخاص ثالث نسبت به قیمتی که در زمان تشکیل شرکت برای سهم شراکت غیر نقدی معین شده، مسئولیت تضامنی دارند. طبق ماده ۱۰۵ قانون تجارت در شرکت با مسئولیت محدود حدود اختیارات همانند ثبت شرکت سهامی خاص می باشد ولی با این تفاوت که به وسیله اساسنامه می توان اختیارات مدیر را محدود نمود.