ثبت تغییرات شرکت به چه صورت انجام می شود؟

سهامداران باید صورت جلسه در مجمع عمومی فوق العاده تنظیم کنند و به همراه سایر مدارک به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنند. یکی از گرینه‌های رسیدگی و بررسی ثبت تغییرات شرکت در کنار مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده است که وظیفه بررسی و ایجاد و ثبت تغییر در موضوع شرکت، سرمایه، نام و سرمایه شرکت را دارد. به طور کلی تمامی مواردی که در اساسنامه ذکر شده است در این مجمع بررسی می‌شود. برای هر تغییری که در شرکت قرار است اتفاق بیفتد، بایستی یک صورتجلسه تنظیم شود و این صورتجلسه مورد امضای تک تک اعضای هیئت مدیره سازمان قرار گیرد. معمولا شرکت هایی که می خواهند تغییرات اساسی هم چون آدرس شرکت، اسم شرکت و حتی موضوع فعالیت شرکت را تغییر دهند باید از روش مجمع عمومی فوق العاده استفاده کنند. در مجمع عمومی فوق العاده که در ۴ ماه پس از شروع سال مالی جدید برگزار می شود، حضور بیش از نیمی از سهام داران الزامی است.

  • این متون بر اساس آنچه در تصمیمات انتخاب شده است تغییر می کند.
  • همچنین این متون کاملاً قابل تغییر است و قابلیت کپی و الصاق نیز دارد.
  • لذا چنانچه در اساسنامه، موضوع شرکت به درستی قید نگردد یا شرکت قصد گسترش فعالیت خود در زمینه های دیگر را داشته باشد، می توانند موضوع خود را تغییر دهد و یا به موضوع قبلی شرکت موضوعاتی را الحاق کند.
  • آقای/خانم…………………………………… به سمت منشی جلسه انتخاب و رسمیت جلسه اعلام گردید.
  • تحویل اصل صورتجلسه و لیست سهامداران حاضر در جلسه که به امضای آنها رسیده به اداره ثبت شرکتها.

یک شرکت پس از ثبت، می تواند تغییراتی را در مواردی از اساسنامه و یا هر آنچه مربوط به شرکت است ایجاد کند. ثبت تغییرات شرکت نیز مانند ثبت خود شرکت الزامی است. منظور از تغییرات و تصمیمات شرکت ها، تمامی تغییرات و تصمیمات شرکت است که طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده یا در جلسات هیأت مدیره بنا به ضرورت هایی صورت می گیرد. همانطور که می‌دانید برای تغییر آدرس شرکت سهامی حتما باید یک جلسه مجمع عمومی تشکیل شود و صورتجلسه این جلسه به امضای هیئت رییسه برسد.

به این موضوع توجه داشته باشید که موارد گفته شده در بالا هم در تغییرات شرکت به حساب می آیند، یعنی هنگامی که در رابطه با افزایش و کاهش سرمایه بحث می کنیم، دقیقا در رابطه با ثبت تغییرات شرکت در حال بحث هستیم و توجه به این موضوع اهمیت بالایی دارد. در اینجا در رابطه با ثبت تغییرات شرکت مطالبی را بیان کنیم که به طور کامل و ساده و خلاصه با نحوه ثبت تغییرات شرکت ها آشنا شوید. [newline]تغییرات یک شرکت از اصلی ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. در هنگام ثبت یک شرکت اطلاعاتی از شما دریافت می شود که این اطلاعات مربوط به شرکت شما و هیئت مدیره می باشد، اما باید توجه کنید که ممکن است این اطلاعات به مرور زمان تغییر کند. تمام شرکت‌ها و موسسات بعد از ثبت شرکت بر حسب شرایط پیش آمده و یا بر حسب تمایل خود نیازمند ثبت تغییرات و یا تصمیماتی هستند که طبق قانون تجارت باید آن‌ها را ثبت کنند. برای ثبت تغییرات شرکت نیاز به تنظیم صورتجلسه تغییرات می‌باشد.

از طریق هیات مدیره می توان تغییرات شرکت را ثبت کرد. تمدید هیئت مدیره و یا مدت شرکت، علاوه بر مدتی که از قبل مقرر شده است. این تصمیم وقتی مناط اعتبار است که در جلسه رسمی و با اکثریت دو سوم آراء حاضر در آن اتخاذ گردد. که با این کاهش سرمایه سهامداران می توانند در صورت سود دهی شرکت سود را میان خود تقسیم کنند. در مرحله ی هشتم متقاضی با توجه به نوع صورتجلسه و تصمیمات گرفته شده باید مدارک را در این قسمت بارگزاری نمایند. در مرحله پنجم باید ذکر اسامی اعضای حاضر در جلسه به همراه سمت آن ها، وارد نمودن شماره ملی متقاضی و اگر غیر ایرانی باشد وارد نمودن شماره گذرنامه، وارد کردن اطلاعات شخصی، اگر شخص حقوقی باشد وارد کردن اطلاعات شماره ثبت، نام شخص شناسه ملی انجام شود.

انجام این کار دو هزینه ۴۰ الی ۸۰ هزار تومانی خواهد داشت و به غیر از دو مورد ذکر شده نیاز به پرداخت هیچ هزینه دیگری نیستید. با یک جمع‌بندی ساده متوجه خواهید شد که هزینه ثبت تغییر آدرس شرکت ۳۳۰ الی ۳۹۰ هزار تومان خواهد بود. برای تغییرات ثبت شرکت ابتدا باید تنظیم و ارایه صورتجلسه متناسب با موضوع تغییرات و ارائه آن به مرجع ثبتی انجام گیرد. اداره کل شرکت ها در صورت صحت صورت جلسه و رعایت کردن همه قواعد و اصول قانونی آن و مطابقت موارد آن با پرونده اصلی، آگهی تغییرات ثبتی را صادر می کنند تا این موارد در روزنامه رسمی و محلی اطلاع رسانی شود. یکی از شایع ترین ثبت شرکت در تهران افزایش سرمایه آن می باشد.

هر گونه تغییر ساختاری در شرکت باید به ثبت رسمی برسد و آگهی شود. این تغییرات طیف وسیعی از عوض شدن نشانی تا جابه‌جایی سمت افراد در هیئت‌مدیره را در بر می‌گیرد. هر گونه تصمیم سهامداران یا شرکا برای افزایش یا کاهش سرمایه شرکت نیز باید به همین روال اطلاع‌رسانی شود.

مجامع عمومی در شرکت ها چه نقشی دارند؟

جهت تقاضای تغییر اسم شرکت باید بهه سایت ثبت شرکت مراجعه نمود. برای حذف یک اسم بر روی کلید «حذف » کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی »به صفحه بعد می رویم. پس از انتخاب یکی از موارد فوق از قسمت بارگذاری مشخصات اعضا به ترتیب افراد را واردمی کنید . مشخصات درخواست کننده ، من جمله نام و نام خانوادگی و شماره ملی وی ( ضمنا”فرد متقاضی باید یکی از اعضا هیات مدیره و امضا کننده وکالتنامه وکیل باشد).

در صورتی که توجیهی منطقی برای افزایش سهام وجود داشته باشد، هیئت مدیره گزارشی مالی از آغاز سال را درخواست خواهد کرد. پس از ارائه گزارش، بازرسان در مورد گزارش تحقیق و بررسی خواهند کرد و نظرات خود را به هیئت مدیره انتقال می دهند. در ابتدا مجمع عمومی فوق العاده جلسه ای را تشکیل می دهد و صورت جلسه مرتبط با موضوع را تنظیم می کند که کلیه اعضای شرکت باید ÷آن را امضا کنند. در هر زمانی که اختیار تغییر محل شرکت در اساسنامه آن به هیئت مدیره داده شد هسئت مدیره می تواند صورت جلسه مرتبط با ثبت تغییر محل تنظیم کند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت صورتجلسه تغییرات در سامانه

بعد از ثبت شرکت و شروع به فعالیت شرکت ممکن است تغییراتی در شرکت صورت بگیرد، مثلا بعد از مدتی شرکت تغییر مکان داده و یا تعداد سهامداران اصلی کاهش و یا افزایش پیدا کند. همانطور که می دایند در هنگام ثبت شرکت باید اساسنامه ای تعریف شود و افرادی نیز به عنوان هیئت مدیره معرفی گردند، هر تغییری در اساسنامه ی شرکت باید ثبت شود و به اطلاع مراجع ذی صلاح برسد. ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود به وسیله هیئت مدیره یا مجمع عمومی انجام می شود. تغییرات آدرس شرکت یکی از مواردی است که سهامداران را مجبور به ثبت تغییرات شرکت می کند. ثبت تغییرات شرکت شامل تمدید ثبت آن یا از بین رفتن شرکت هم می شود. در واقع هر شرکت بعد از ثبت تا چند سال اجازه فعالیت داشته و بعد از آن باید مجوز فعالیت خود را تمدید کند که باید اطلاعیه ای در این باره منتشر کند.

است که ذیل آن می بایست به امضای اعضای شرکت رسیده باشد. شرکت هایی که با مجوز به ثبت رسیده اند برای تغییرات شرکت خود باید از نهادهای مختلف گروهی مجوز گرفته و صورتجلسه تغییرات را هم که به تایید مجوز درآمده همراه با اصل مدارک و مجوز به اداره ثبت شرکت ها تقدیم نمایند. جهت تغییرات در تعداد سهام و یا سرمایه شرکت سهامی خاص تشکیل مجمع عمومی فوق العاده الزامی می باشد. در زیر نمونه هایی از تغییرات شرکت ها را به اختصار توضیح داده داده ایم تا با مراحل و نحوه انجام آنها آشنا شوید. جهت ثبت تغییرات شرکت و تنظیم صورتجلسه و سایر مسائل مربوطه، شما نیاز به حضور کارشناس و یا مشاور حقوقی خواهید داشت. ما با داشتن کادری مجرب، ارائه مشاوره در کوتاه ترین زمان و ارائه خدمات متناسب با نیاز شما همیشه همراه شما خواهیم بود.