تنظیم صورتجلسات در تهران ، ثبت شرکت در تهران تغییرات

توضیحاتی که در بالا به آن اشاره شد، مربوط به توضیحات تکمیلی در زمینه تنظیم صورتجلساتمی باشد . در صورتی که در این زمینه طرف قرارداد با گروه ثبت شرکت صدرا شده اید ، کارشناسان ما با تماس با شما و دریافت اطلاعات لازم تمامی مراحل فوق را در کمترین زمان ممکن و به صورت کاملا قانون برای شما انجام می دهد . سپس با دریافت امضاء حاضرین در جلسه و تعیین افراد غایب و به همراه مدارک لازم دیگر و امضاء صاحبین حساب در ذیل درخواست کتبی به وکیل شرکت جهت تحویل به اداره ثبت شرکت ها برای انجام تغییرات تحویل داده می شود .

صورتجلسه و لیست سهامدارانی که در جلسه حاضر بوده اند تکمیل شده و به امضای سهامداران می رسد، سپس به اداره ثبت شرکت ها تحویل می گردد. ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص نیز همانندثبت شرکت سهامی خاصالزامی است. هر تغییری که ایجاد می‌شود باید در قالب صورتجلسه تنظیم شود و ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی خاص طبق قانون الزامی است.

  • گام نخست در مسیر ثبت قانونی تغییرات شرکت‌ها، تنظیم صورت‌جلسه تغییرات است.
  • ۵- چناچه از تاریخ تشکیل آخرین جلسه هیات مدیره حداقل یک ماه گذشته باشد و رئیس هیات مدیره، هیات مدیره را به تشکیل جلسه دعوت ننماید.
  • مکمل تحقق جلسه تنظیم صورت جلسه ای است که رسمیت جلسه را تامین می نماید.

از جمله تصمیمات مهم شرکت نیز در جلسه هیئت مدیره صورت می گیرد چنانچه در صورتی که در اساسنامه شرکت مشخص شده باشد تغییر آدرس شرکت نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت . از جمله مهم ترین اقدام برای تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت انتخاب نوع مجمع متناسب با تصمیم مورد نظر است که در این قسمت قصد داریم بیشتر به آن بپردازیم . ۳- صورتجلسه در سه نسخه تهیه و به امضاء اعضاء هیئت مدیره برسد و یک نسخه از آن ظرف مدت سه روز پس از پذیرش نهایی در سامانه از طریق پست به اداره ثبت شرکتها ارسال و سپس بارکدپستی در سیستم درج گردد. درج تصمیمات اتخاذ شده در خصوص تغییرات اساسنامه شرکت و یا مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده بوده و با نوشتن دقیق جزئیات. زمانی که مؤسس تصمیم به ثبت شرکت می گیرد بر اساس شرایط اساسنامه و مواردی که تنظیم می کند تا بتواند شرکت خود را ثبت نماید.

اگر صورتجلسه مورد درخواست شما تغییر نام شرکت به همراه تغییرات دیگر است، حتی المقدور صورتجلسه‌ ای مجزا تدوین و ارجاع نمایید.چون در صورتی که نام پیشنهادی شما تأیید نشود، بقیه تصمیمات ذکر شده در صورتجلسه هم همراه با عدم تایید نام رد می شود. تغییر در قالب شرکت یعنی این که مثلا شرکت را قبلا در قالب مسئولیت های محدود ثبت نموده اید ولی بعد از مدتی به علت محدودیت های این قالب، می خواهید که آن را به سهامی خاص یا هر چیز دیگر تغییر دهید. یا اینکه شرکت سهامی را به شرکت تضامنی تبدیل نمایند همانطور که قبلا نیز گفتیم مسئولیت هر یک از شرکا برای شرکت تضامنی علاوه بر سرمایه آورنده، مسئول پرداخت قروض شرکت نیز می باشد. پروسه ی تبدیل سهام بی نام به سهام بانام، حتما باید سه بار و با فاصله ی پنج روز از یکدیگر مسئله در روزنامه کثیر الانتشاری که آگهی های مربوطه به شرکت درآن منتشر می شود، نشر پیدا کرده و در دسترس قرار گیرد. اما برای تبدیل سهام بانام به سهام بی نام، کافیست تنها یک بار این موضوع باید در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های مربوط به شرکت در آن منتشر می شود، نشر پیدا کرده و در دسترس قرار گیرد. از ارکان اصلی ثبت تغییرات شرکت در ابتدا تنظیم صورتجلسه می باشد .

چند نکته در مورد تغییرات شرکتی باید مورد توجه قرارگیرد

تغییر در میزان سرمایه شرکت که هم می تواند شامل افزایش سرمایه شرکت و هم کاهش سرمایه شرکت باشد. در مرحله ی هفتم باید ارتباط اشخاص جلسه ( وکیل سهامدار بودن ثبت شرکت و یا نماینده سهامدار بودن) را تعیین نمایید. در مرحله چهارم اگر شما قصد تغییر نام دارید باید حداکثر ۵ نام را به ترتیب الویت در فیلد درخواستی مشخص کنید.

مدارک لازم جهت تغییر موضوع شرکت

صورتجلسه در سه نسخه تهیه و به امضاء اعضاء هیئت مدیره برسد و یک نسخه از آن ظرف مدت سه روز پس از پذیرش نهایی در سامانه از طریق پست به اداره ثبت شرکتها ارسال و سپس بارکدپستی در سیستم درج گردد. برای وارد کردن اطلاعات صورتجلسه تنظیم شده در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها، در قدم اول باید به آدرس اداره ثبت شرکت‌‌‌ها که در بالا ذکر شد، مراجعه نمایید. از قسمت بالای صفحه، گزینه صورتجلسه تغییرات را انتخاب کنید و گام به گام همراه ما باشید. زمانیکه شرکت در طول فعالیت خود نیاز به اعمال تغییرات دارد میتوانید این تغییرات را هر زمانی که دوس داشتید اعمال کنید.

صورتجلسه چیست ؟

در واقع، هر گونه فعالیت تجاری شرکت‌ها در چهارچوب قانون باید در روزنامه رسمی آگهی شود. نحوه ثبت تغییرات شرکت دارای ظرافت‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است مسیر انجام کار را طولانی کند. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، تکمیل صحیح مدارک است. کوچک‌ترین نقصی در پرونده یا وجود ایرادات فنی در تنظیم صورت‌جلسه‌ها، موجب بازگشت پرونده شما و طولانی شدن پروسه ثبت قانونی تغییرات شرکت می‌شود. در صورت فوت اعضا باید صورتحلسه ی نقل و انتقال سهام به صورت قهری تنظیم گردد و همراه با گواهی مالیات بر ارث و گواهی انحصار وراثت به اداره ی ثبت شرکتها ارسال گردد.

بنابراین توجه داشته باشید ثبت تمامی تغییرات شرکتها با به ثبت رسیدن در سیستم اداره ثبت شرکتها به انضمام تنظیم وتدوین صورتجلسه انجام خواهد پذیرفت. ۲ـ شرکاء اصالتاً یا وکالتاً یا ولایتاً نام خود را همراه با ذکر میزان سهم الشرکه در صورتجلسه نوشته و امضاء نمایند و در صورتی که وکالتاً امضاء می نمایند ارائه وکالت نامه رسمی (اصل رونوشت برابر اصل شده ) الزامی است. شرکت های تجارتیبه صورت ۷ گانه می باشد هویت حقوقی دارند یعنی وابسته به شخصیت شرکا نیستند و شرکت خودش این توانایی را دارد که کارهای تجاری خود را انجام دهد و اموال و حقوق و خط و مشی های تجاری را دارا می باشد. در انتها باید صورتجلسه تنظیم شده را در سامانه بنویسید و یا از صورتجلسه پیشنهادی در سامانه استفاده کنید و تغییرات مورد نظر را اعمال نمایید . ارائه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به امضاء کلیه شرکاء . افزایش سرمایه و انحلال شرکت شاید مهم‌ترین تصمیماتی باشد که در یک شرکت گرفته می‌شود اما یک شرکت سهامی در طول حیات خود ممکن است با تغییرات دیگری نیز روبه‌رو باشد.