تغییرات شرکت ها

از متداول ترین تغییرات در شرکت ها، تغییر آدرس شرکت، تغییر موضوع و الحاق موضوع شرکت، نقل و انتقال سهام و ورود و خروج شرکا می باشد. پس از ثبت و تاسیس شرکت در مواردی ممکن است نیاز به ایجاد تغییراتی در شرکت داشته باشیم که در اینجا به تفسیر و شرح فرآیند ایجاد تغییرات و تنظیم و ثبت صورتجلسه شرکتها می پردازیم. زمان تاسیس یک شرکت سهامی خاص ، اشخاصی می بایست حق امضا داشته باشند در شرکت برای امضای قراردادها و امور مالی و بانکی لازم هست . حق امضا به چند صورت امکان پذیر هست ممکن است حق امضا مشترکا بین دو نفر از اعضا یا بین همه اعضا یا منفردا با یک شخص باشد یا اینکه با یک شخص باشد در غیابش با اشخاص دیگر باشد. تحویل اصل صورتجلسه ، لیست سهامداران حاضر در جلسه ، اصل روزنامه آگهی دعوت و مجوز دریافت شده به اداره ثبت شرکتها.

بسته به نوع تغییرات شما باید نوع صورتجلسه را تعیین کنید. به طور مثال چنانچه قصد تمدید دوران مدیریت شرکت را دارید باید نوع صورتجلسه را با عنوان مجمع عمومی عادی ثبت کنید. تعیین خط مشی شرکت و رسیدگی و اتخاذ تصمیم راجع به کلیه امور شرکت (غیر از آنچه که در صلاحیت مجمع عمومی موسس یا فوق العاده است). یا اینکه شرکت سهامی را به شرکت تضامنی تبدیل نمایند همانطور که قبلا نیز گفتیم مسئولیت هر یک از شرکا برای شرکت تضامنی علاوه بر سرمایه آورنده، مسئول پرداخت قروض شرکت نیز می باشد. در صورتی که مجمع تصمیم به ادامه فعالیت شرکت بگیرد، در همان جلسه باید سرمایه شرکت به سرمایه باقیمانده، کاهش یابد.

  • ابتدا باید اقدام به تمدیدمدیران و بازرسین انجام بشه، در ادامه بعد از تمدید هر ثبت تغییراتی که مد نظرتون باشه می تونید انجام بدین.
  • تفاوتی ندارد کدام نوع شرکت توسط شرکا به ثبت رسیده باشد، زمانی که نیاز به ایجاد تغییر در شرکت به وجود بیاید، همه انواع شرکت‌ها می‌توانند اقدام به ثبت تغییرات شرکت کنند.
  • اگر معاملات بدون اجازه هیئت مدیره انجام گیرد می توان این معاملات را باطل نمود.
  • جهت اطلاع دقیق از هزینه ی ثبت تغییرات شرکت میتوانید با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۷۲۴۰۲ تماس بگیرید.
  • شرکا باید برای انجام تغییرات مهم شرکت، تشکیل جلسه دهند.

ثبت تغییرات شرکت چیست؟مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت چگونه است؟چقدر هزینه دارد ؟ تا ادامه با ما همراه باشید. اگر نیاز به انجام تغییرات شرکتتان توسط موسسه کاج را دارید م یتوانید با کمترین هزینه و زمان به ما واگذار کنید. به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها به آدرس irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید و اطلاعات و دیگر موارد خواسته شده را در سایت ذکر شده بارگذاری کنید. تغییر اساسنامه شرکت در طولانی مدت و با گذشت زمان اجتناب ناپذیر و حتمی می باشد. چون در فرض اول این حقیقت نهفته است که گاهی قوانین تجاری کشور با صلاحدید مقامات عوض می شوند و به طبع آن، اگر در اساسنامه شرکت مورد متناقضی وجود داشته باشد، مجبور به عوض کردن آن می شوند. بیان شد که آگهی تغییرات شرکت برای اطلاع رسانی به عموم درباره ثبت تغییرات شرکت ها است.

نمونه صورتجلسه نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکتهای با مسئولیت محدود

مدیران شرکت سهامی باید دارای تعداد سهامی که در اساسنامه مقرر گردیده است باشند و تعداد این سهام نباید از سهامی که برابر اساسنامه برای رای در مجامع عمومی لازم است کمتر باشد. هیئت مدیره یا هر یک از مدیران شرکت قابل عزل بوده و هر وقت مجمع عمومی بخواهد می تواند آن ها را عزل نماید. بعد از تشکیل جلسه و تنظیم صورت جلسه، اصل صورت جلسه همراه با مدارک فوق الذکر تحویل اداره ثبت شرکتها خواهد شد.

انواع مجامع قانونی شرکت ها

موضوع نام برده شده می‌تواند با صلاحدید اعضای شرکت تغییر کند. برای تغییر، الحاق یا حذف بخشی از موضوع شرکت نیاز است که سهامداران شرکت جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت خود را تشکیل دهند و در این مورد به اتفاق تصمیم گیری کنند. پس از آن تمامی افراد صورتجلسه مربوط را تنظیم و با ذکر میزان سهم هر یک از سهامداران شرکت امضا می‌کنند. در صورتی که مشکلی از سمت شرکا برای انجام و ثبت تغییرات شرکت وجود نداشته باشد این پروسه ثبت تغییرات معمولا به بین چهار تا پانزده روز کاری زمان می‌خواهد. لازم به ذکر است بعد از انجام و تنظیم صورت جلسه تا تحویل مدارک به اداره ثبت شرکت یک ماه نیز نیاز است. به طور کلی ثبت تغییرات شرکت در سه دسته مجمع عمومی فوق العاده ، مجمع عمومی عالی به طور فوق العاده ، جلسه هیئت مدیره ، مجمع سالیانه که هر یک از تغییرات متناسب با قواعد و قوانین قانون تجارت در یکی از این مجامع قرار می گیرد .

اولین موضوعی که باید به آن بپردازیم این است که تغییرات شرکت به چه معنی است. به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از ثبت شرکت و بعد از آن که مدتی شرکت فعالیت داشته، سهامداران و دیگر اعضاء شرکت به این نتیجه می رسند که باید تغییراتی در شرکت به وجود آید و فعالیت شرکت با تغییرات ادامه داشته باشد. پس از آنکه شرکای شرکت سهامی عام ، مدارک و اقدامات مراحل فوق را انجام دادند ، بایستی این تغییرات را به اطلاع اداره ثبت شرکت ‌ها نیز برسانند . فرآیند ثبت شرکت‌ های تجاری و همچنین ثبت تغییرات شرکت های تجاری ، به واسطه سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت ‌ها انجام می‌ شود . پس از اینکه ثبت شرکت انجام می شود و شرکتی فعالیت خود را آغاز می کند، می تواند تغییراتی را در مواردی از اساسنامه و یا هر آنچه که مربوط به شرکت می شود را ایجاد کند، که به این کار ثبت تغییرات شرکت گفته می شود.

یک شرکت ممکن است در مدت زمان فعالیت حرفه ای خود بارها دچار تغییرات مختلف شود و یا حتی شرایط آن به صورت ارادی و یا اجباری دچار تغییر و تحول شود. ثبت تغییرات شرکت در حقیقت سبب می شود تا یک موسسه بتواند خود را با تحولات اقتصادی حاکم بر داخل و خارج از کشور تطبیق داده و چهارچوب حقوقی اولیه ای را که برای فعالیت اقتصادی و تجاری مورد نظر قرار داره است، تغییر دهد. شرکت سهامی خاص شرکتی است که ، تمام سرمایه‌ ی آن توسط موسسین شرکت تأمین شده است . این شرکت از حداقل سه شریک تشکیل می ‌شود و ویژگی بارزش این است که صاحبان سرمایه ، که به سهامدار تعبیر می‌ شوند ، دارای اوراق سهم هستند ؛ نه اینکه سهم ‌الشرکه داشته باشند .

باتوجه به اینکه هر شرکتی ممکن است در طول حیات خود دچار تغییراتی شود ضروری است که این تغییرات در سازمان ثبت شرکت‌ها ثبت ‌شود و آگهی آن در روزنامه رسمی کشور منتشر شود تا به اطلاع عموم برسد. در سایت روزنامه رسمی کشور در بخش آگهی‌های قانونی، لیستی از آگهی‌های تغییرات شرکت‌ها وجود دارد که اشخاص ثالث می‌توانند با مراجعه به آن از آخرین تغییرات شرکت‌ها مطلع شوند. علاوه بر این یک نسخه فیزیکی از آگهی مربوط به شرکت، در اختیار شرکت قرار می‌گیرد و از طریق پست به نشانی شرکت ارسال می‌شود. ابتدا جلسه ای توسط مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود. صورتجلسه تنظیم شده و سهام شرکاء در آن مشخص می گردد. هزینه ثبت شرکت در تهران ها بسته به نوع وتعداد صورت جلسات آن و در نهایت به مبلغ روزنامه مربوطه حدودا بین ۳۵۰ الی ۵۰۰ هزار تومان برای هر صورت جلسه تعیین می گردد.

زمینه فعالیت شرکت های تعاونی به صورت تک موضوعی می باشد. اخذ مجوز در صورت نیاز و با توجه به صلاح دید کارشناس. ج-موضوعاتی که بدون نیاز به اخذ مجوز از سازمان ها و ارگان ها ثبت می شوند.