بایگانی‌ها آموزش ثبت شرکت

بله شما بعد از گذراندن دوره ثبت شرکت، مدارکی از دانشگاه و آکادمی URS انگلستان دریافت می کنید. میتوانید برای مشخص شدن صحت مدارک، استعلام مدارک خود را بگیرید. تا مجدداً صفحه «افزودن اشخاص جلسه» باز شود در انتها با کلیک بر روی کلید به صفحه بعد می رویم. درصورت موافقت اداره‌ی ثبت شرکت‌ها با تقاضای شما، باید جهت انتشار آگهی اقدام کنید. البته قبل از آن باید شخصا به اداره‌ی ثبت شرکت مراجعه کنید و با امضای دفاتر مدارک خود را تحویل بگیرید. دراین قسمت باید مطابق توضیح سایت ،صورت‌جلسه مؤسسین، هیئت مدیره یا رکن اداره‌ کننده‌ی متناظر با نوع شخصیت حقوقی انتخابی را کامل و دقیق تکمیل نمایید.

آموزش ثبت شرکت

هنگامی که قصد ثبت شرکت را دارید باید مشخص کنید که سرمایه شرکت شما چه مقدار است همچنین باید نوع سرمایه شرکت اعم از نقدی و غیر نقدی را نیز تعیین نمایید. شما هم می توانید مسئولیت محدود ثبت کنید و هم سهامی خاص ، در مورد سوال دوم هم بله می توانید. یک نسخه از آن به مؤسسین تحویل می‌شود که شامل اظهارنامه،شرکت نامه واساسنامه است، اگر سند مالکیت نیز موجود باشد به مدیران عودت داده میشود.نسخه بعدی پرونده که علاوه بر موارد اخیر شامل پیش نویس آگهی نیز هست، به اتاق تایپ، جهت تحریر ارسال می‌گردد. در این صفحه با مراجعه به فهرست اطلاعات، میتوانید روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید.

جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه یکی از دلایل مراجعه به موسسات ثبت شرکته. با توجه به فرایند های ادارات دولتی نمیشه زمان دقیقی برای ثبت برند مشخص کرد. یک برند به دو شکل شخص حقیقی و شرکتی ثبت میشه و به مدت ۱۰ سال اعتبار داره. در برخی از موسسات و شرکت ها ، اخذ مجوزات لازم قبل از ثبت ضروریه. شرکت ، از حداقل دو شخصیت حقیقی و یا حقوقی تشکیل شده که طی مراحلی تبدیل به یک شخصیت مستقل حقوقی میشه.

شرکت تعاونی تولید و مصرف

راه اندازی یک کسب‌ و‌ کار جدید مستلزم داشتن ریزی‌های دقیق مالی است. آموزش ثبت شرکت راهی آسان برای انجام امور حقوقی و ثبتی می باشد که در این متن به توضیح آن می پردازیم. پس از تعیین اولویت نام، اضافه کردن نام درخواستی و وارد کردن توضیحات متقاضی (درصورت لزوم) باید آن نام را ثبت کنید تا در قسمت پایین فرم نمایش داده شود؛ برای انجام این کار باید بر روی گزینه “ثبت نام درخواستی” کلیک کنید. لازم به ذکر است که هر بار پس از وارد کردن یک نام درخواستی جدید و اطلاعات مرتبط با آن باید این گزینه را انتخاب کنید تا به قسمت پایین این فرم افزوده شود. و ثبت شرکت و تکالیف پس از آن نیاز به مشاوره حقوقی دارید، می توانید ضمن تماس با موسسه حقوقی مشهور از مشاوره کارشناسان خبره و با تجربه ما بهره مند گردید.

  • در فهرست «نوع نماینده قانونی» مشخص می شود که نماینده ممکن است وکیل، وصی، قیم یا غیره باشد.
  • زمانی که قصد تاسیس یک شرکت را دارید می بایست علاوه بر انتخاب شرکای شرکت، با توجه به اهداف اعضا در آینده، نوع فعالیت افراد و میزان مسئولیت هر یک از شرکا، قالب شرکت را نیز مشخص کنید.
  • کلیه اطلاعات لازم اعم از اطهارنامه ها و تعیین سهم را در این سامانه همراه با اسامی پیشنهادی ارسال می شود.

«شماره ملی/شناسه ملی» فیلدی است که در مورد اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است و اطلاعاتش متفاوت است. شماره ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی کاربرد دارد. فیلد «تابعیت» نشان دهنده این است که شخص شرکت ملیت ایرانی دارد یا غیر ایرانی. دو فیلد «اقرارنامه مدیریتی» و «اقرارنامه سوء پیشینه» نیز برای این است که مشخص کند شخص این دو مدرک را ارائه داده است یا خیر. «کد پستی» نیز جهت افراد حقیقی و حقوقی و «شماره ثبت» جهت افراد حقوقی استفاده می شود. از جمله نام فارسی، تابعیت، شناسه ملی، شماره ثبت، کدپستی، شماره تلفن، نشانی که تکمیل این قسمت ها اجباری می باشد.

ابتدا می بایست اطلاعات اداره کل استانی که شرکت در آن ثبت می شود وارد می گردد . «واحد ثبتی» اداره ای ثبت شرکت، محلی است که شرکت باید در آنجا ثبت شود. سپس «تابعیت متقاضی» مشخص می شود.اگر گزینه ایرانی انتخاب شود باید حتماً شماره ملی شخص وارد شود و در صورتی که غیر ایرانی انتخاب شود باید «شماره گذرنامه» ورود اطلاعات شود. «نوع شرکت/موسسه» مشخص می کند که تقاضای ثبت چه نوع شرکتی را تقاضا دارد.سایر اطلاعات شامل «شماره ملی متقاضی»، «نام متقاضی»، «نام خانوادگی متقاضی» و «شماره همراه متقاضی» می باشد. همچنین باید «سمت متقاضی» از نظر اینکه اصیل یا وکیل است تعیین شود.

دقت داشته باشید این گونه شرکت ها رتبه بندی هم می شوند و انجام کارهای علمی و پژوهشی موثر در این زمینه و یا چاپ مقالات مربوط به رشته مورد نظر و سوابق کاری موسسین در میزان رتبه بندی تاثیر گذار است و در ابتدای ثبت شرکت این رتبه در اساسنامه آورده می شود. اشخاص و موسساتی که در زمینه مربوط ثبت تغییرات شرکت به تحقیقات علمی، فعالیت های آموزشی و کارهای پژوهشی فعالیت می کنند باید کار خود را به صورت رسمی به مردم نشان دهند، از این رو ثبت شرکت علمی، آموزشی و پژوهشی در این راستا برای رسمیت بخشیدن به فعالیت آن ها ضروری است. در صورتی که برای فعالیت های اقتصادی، زمان اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای ثبت چه شرکت هایی نیاز به دریافت مجوز داریم؟

اگر تایید شود که به روزنامه جهت صدور آگهی ارسال می‌گردد، یادآوری میکنیم که قبل از این مرحله شما کد رهگیری دریافت کرده‌اید و از این به بعد میتوانید سیر پرونده وتحولات آنرا از سامانه پیگیری کنید. با ثبت شرکت و ثبت برند، به کسب و کار خود اعتبار می‌بخشید، فعالیت خود را در چتر قانون جلو می‌برید، از تسهیلات مالی استفاده می‌نمایید و به کسب و کار خود گسترش می‌دهید. شرکتی که موسسین آن، قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین کنند شرکت سهامی عام می باشد. در شرکت مختلط غیر سهامی حداقل شرکا ۲ نفر است ،برای حداقل سرمایه محدودیتی وجود ندارد،حداقل هیات مدیره یا مدیران یک نفر یا بیشتر و مسئولیت شرکای ضامن نامحدود و شرکای غیر سهامی به میزان سهم الشرکه می باشد.

علامت تجاری یا برند ، محصول تولید شده توسط یک بنگاه اقتصادی رو از نمونه های مشابه مجزا میکنه. در اسم شرکت باید نام حداقل یکی از شرکا ضامن درج شود همچنین عبارت (مختلط) باید بعد نام شرکت قید شود. صورتجلسه انتخاب مدیران، بازرسان که امضای کلیه سهامداران رسیده باشد به همراه مدرک قبول سمت از جانب افراد منتخب. مدیران و بازرسان شرکت انتخاب شوند و افراد منتخب به طور کتبی قبول سمت نمایند. در مرحله اول این شرکت، موسسان مقدمات ایجاد شرکت را فراهم می آورند.

اما هر کدام از موقعیتهای بالا میتواند در زمان خاصی معنا داشته باشد و در صورت عدم رسیدن به زمان مورد نظر دیگر ثبت شرکت معنا ومفهوم خود را از دست بدهد . مثلا یکی از دلایل ثبت شرکت میتواند ثبت برند اخذ وام یا تسهیلاتی باشد که فقط در برحه ای از زمان به اشخاص پیشنهاد گردد . یا شرکت در مناقصه باشد یا قرارداد خاصی که از طرف یک شریک کاری پیشنهاد میگردد یا اخذ نمایندگی خارجی .

مراحل ثبت شرکت

برای این منظور می توانید به سایت مراجعه و نام پیشنهادی را جستجو کنید.توجه داشته باشید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد.در صورتی که نام های انتخابی از میان اسامی،عناوین و اصطلاحات باشد،نمی توان برای نام شرکت به کار برد. موسسه نوبل از سال ۱۳۸۹ در بخش حقوقی، ثبت شرکت، ثبت برند، تجاری سازی، اخذ گواهینامه ISO، مشاوره… ثبت انواع شرکتها ثبت نام تجاری (برند) ثبت تغییرات شرکتها ثبت طرح صنعتی و اختراع مشاوره حقوقی در امور ثبتی امورحقوقی تنظیم قراردادهای رسمی دعاوی کیفری برند جلوگیری از کپی برداری تامین دلیل کارشناسی دعاوی امور تبلیغات طراحی لوگو پیشرفته طراحی… با توجه به ارسال اوراق به اداره ثبت شرکتها رهگیری و پیگیری آن فقط از طریق سامانه امکان پذیر می باشد. بعد از ارسال اوراق به اداره و پس از اعلام نظر کارشناسان اداره ثبت تمامی موارد ارسال شده بررسی می گردد و طی شماره پیگیری که به متقاضی تحویل داده می شود قابلیت پیگیری دارد.

در قسمت «توضیحات متقاضی» اگر توضیحی در مورد نام پیشنهاد شده لازم باشد نوشته می شود. در مرحله بعدی کلید «افزودن نام درخواستی» کلیک شده تا موارد تعیین شده در قسمت پایین فرم نشان داده شود. لازم به ذکر است که پس ازورود هر نام ، باید این کلید را کلیک نمایید. برای حذف یک نام بر روی “حذف نام درخواستی ” کلیک می نماییم. در صورتی که تعداد نام ها ی در خواستی زیاد باشند می توانید با استفاده از کلید “جستجوی نام درخواستی ” نام مورد نظر خود را جستجو نمایید. در انتها با کلیک بر روی کلید گام بعدی به صفحه بعد می رویم.در این مرحله به صورت خودکار یک شماره پیگیری ۱۹ رقمی دریافت می نمایید و اطلاعات وارد شده ذخیره می گردد.

انتخاب نوع شرکت تا حدود زیادی بستگی به تمایل و انتخاب سهامداران و شرکاء شرکت و همچنین بستگی به شرایط خود متقاضیان دارد. با توضیحات کاملی که در همین مقاله در ارتباط با تفاوت‌ها، مزایا و معایب هر دو شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود ثبت شرکت در تهران ارائه کرده‌ایم، خودتان انتخاب نمایید که کدام نوع از شرکتها را ثبت نمایید. همچنین می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی مشهور مشاوره تخصصی رایگان داشته باشید. جهت تعیین حق‌الدرج آگهی باید به «نمایندگی روابط عمومی» ‌مراجعه کرد.