انتخاب اسم مناسب برای کسب و کار در راستای توسعه مشاوره کسب و کار بلوباکس

برای شرکت فروش قطعات شبکه و کامپیوترمیخوام اسم انتخاب کنم. قصد انتخاب اسم برای موسسه فرهنگی هنری در زمینه ترجمه دارم، خیلی از اسامی تکراری هستند. مثلا “باما” که یک وبسایت خرید و فروش خودرو هست اسمش ارتباطی به موضوع کسب و کارش نداره. این سبک نامگذاری هم خیلی مرسوم هست که از بخشی از نام یک کسب و کار موفقی استفاده کنیم تا به نام تجاری خودمون اعتبار بدیم. برای مثال پیشنهاد می‌کنم در گوگل کلمه دیجی را با کلمات دیگه ترکیب و جستجو کنید.

مثلا اگر اسنپ اسمش یک کلمه‌ای نبود چطور می‌تونست اسنپ فود / اسنپ کیو / اسنپ باکس و … نام اگر مختصر و کوتاه باشه میشه برای زیرمجموعه‌ها پسوند و پیشوند اضافه کرد به نام اصلی. بنابراین ممکنه چیزهایی بعدا به ذهنم برسه و مطلب در آینده اصلاح بشه یا مورادی اضافه بشه. زمانی که شما موفق به ثبت یک نام تجاری شوید عملا تا زمانی که شما نخواهید هیچ‌کس نمی‌‌تواند این نام را از شما بگیرد .

اسم شرکت یا برند تجاری، معرف کسب و کار شما است؛ در نتیجه این کار یک مرحله بسیار حساس در برند سازی محسوب می شود. بزرگ فکر کنید و برای انتخاب اسم برند خود به معنای آن در فرهنگ‌ و زبان بازار هدف بین‌المللی توجه کنید. اگر اسم برند شما مناسب فرهنگ کشوری نباشد محصول و خدمات شما واکنش منفی مشتریان را در پی خواهد داشت و آینده فعالیت با مشکل روبرو می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم ثبت تغییرات شرکت انتخاب نام خانوادگی به عنوان برند را فراموش کنید مگر اینکه یک سلبریتی باشید و نام شما برند شما باشد. چرا که ممکن است بخواهید در آینده برند خود را بفروشید و هم این‌که برخی افراد علاقه‌ای به استفاده از برندی که نام آن یک نام خانوادگی است، ندارند. یکی از مهم‌ ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که اسم کسب و کارتان با حوزه فعالیت ‌تان تناسب داشته باشد.

اسم برای کار

شما می توانید در هر ساعت از روز های کاری با شماره تماس های موسسه ثبت نوول تماس گرفته و با مشاوره تخصصی مشاوران ثبتی و حقوقی ثبت نوول خیال خود را از صحیح انجام شدن امور حقوقی آسوده سازید . در این مقاله به توضیحاتی درباره اسم شرکت، اسم های اصیل ایرانی برای شرکت، انتخاب اسم شرکت، نام شرکت پرداخته شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید. برای یک شرکت معدنی در خراسان جنوبی به دنبال یک اسم سه بخشی هستم اما هنوز به هدفم نرسیدم. با سلام کارشناسان ثبت شرکت و برند ایلیا در اسرع وقت با شما تماس حاصل می نمایند. با سلام و خسته نباشید.میخواستم یه شرکت تجاری توی شیراز ثبت کنم یه راهنمایی برای تعیین نام شرکت میخوام.متشکرم.

برای اینکه بتوانید اسم فوق العاده برای ثبت شرکت داشته باشید، پس از توضیح درباره انتخاب اسم و …. سلام من یک نام برای شرکت آرایشی بهداشتی میخواستم که میخوام خیلی روان و بیانی داشته باشه که در ذهن ماندگار باشه.خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید. مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا لوکس ترین و جدیدترین نام را برای برند و علائم تجاری و یا شرکت شما ارائه می دهد. این را در نظر داشته باشید انتخاب نام مناسب نقش به سزا و ویژه ای در آینده کاری و حرفه شما خواهد داشت. پس نام لوکس را هم اکنون از طریق بخش چت انلاین همین صفحه دریافت کنید.

لیست اسامی خاص برای نام شرکت ها

و تصمیم گرفتم که زمان راه‌اندازی را عقب بندازم و بیشتر روی اسم فکر کنم. به‌شکل وسواس‌گونه‌ای دنبال بهترین اسم برای شروع بودم! چون قصد نداشتم که در ادامه فعالیت دامنه سایت را عوض کنم. به همین خاطر تصمیم گرفتم یک ماه زمان راه‌اندازی و استارت را عقب بندازم تا به اسم برسم. به این شکل شما با کوچک‌تر کردن موضوع اصلی خود به بخش‌های مختلف می‌توانید به ایده‌های بهتری برای انتخاب اسم برسید.

بتمرینات ذهنی به شما کمک می کند تا با مفاهیم جدید و ارتباطات ذهنی روبرو شوید. برای انتخاب نام کسب و کار از بین کلمات انتخاب شده در لیست باید هر یک را دقیق‌تر بررسی کنید. بر اساس ۳ ویژگی‌ای که در بخش ابتدایی مقاله در بخش ویژگی‌های کلی یک نام مناسب گفتیم آن‌ها را فیلتر کنید.

انتخاب نام زیبا برای برند یکی از پیش نیازهای مهم برای به ثبت رساندن برند است. به عبارت دیگر نام تجاری مانند چشم اندازی هستند که مدیران ارشد سازمان قصد دارند طبق آن کارهای خود ثبت برند را پیش ببرند. بر این اساس مدیریت نام تجاری عبارت است از یک تیم که برای به تصویر کشاندن جهانی که می خواهند آن را از طریق نام تجاری خود بسازند زمان و تلاش بسیار صرف کنند.

برای انتخاب اسم کسب و کار مناسب، این ۷ مرحله را انجام دهید

در ادامه برای چند کسب و کار پر طرفدار اسامی مناسبی را پیشنهاد میدهیم که بتوانید به راحتی از این مرحله آسان عبور نمایید و استارت کسب وکار خودتان را بزنید. در ذهن بماند و با یک بار شنیدن توسط یک نفر در ذهنش ثبت شود و اگر روزی خواست از خدمات و محصولات شما استفاده کند به دنبال اسم برند شما نگردد. نامی که شما انتخاب می کنید بخشی جدایی ناپذیر از برند شرکتتان را بر عهده دارد. اسم شما نشان دهنده ایماژ ، برند و موقعیت شما در بازار است. درباره نام دامنه ، محصولات و بازاریابی فکر کنید و اینکه یک نام چگونه ترجمان تمامی جوانب این برند خواهد بود . هدف از انتخاب نام متفاوت و خاص برای برند یک مفهوم است که با تعدادی از اسامی روبرو است.

  • درباره نام دامنه ، محصولات و بازاریابی فکر کنید و اینکه یک نام چگونه ترجمان تمامی جوانب این برند خواهد بود .
  • اسم و نام یک برند در حقیقت شاکله و اصالت برند شما را به مخاطب و مشتریان نشان می‌دهد.
  • نکات انتخاب اسم مناسب برای کسب و کار را هم در نظر بگیرید و سعی کنید بر مبنای این اطلاعات تصمیم نهایی‌تان را بگیرید.
  • ممکن است بین ۵ تا ۱۵ اسم مشخص را پیدا کرده باشید که نمی‌دانید اسم مناسب شرکت کدام‌یک از این نام‌هاست.

با اینکه هر زمان در طول حیات یک کسب و کار می‌توان اسم و برند آن را تغییر داد، اما مطمئن باشید از وقت گذاشتن برای آن در شروع کار ضرر نخواهید کرد. در کسب و کار اینترنتی هم شما با به همین شکل باید عمل کنید. و فرقی بین مدل آنلاین کسب و کار و کسب و کار سنتی نیست.

شما باید برای کسب و کارتان دامنه انتخاب کنید و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر و … هم با شناسه‌های انگلیسی مشخص می‌شوند. اگر دقت کنید برندهای ایرانی خیلی کم از حرف ع یا ق یا غ در اسم کسب و کارشان استفاده می‌کنند. معمولا ع را با a نشان می‌دهند که باعث می‌شود تلفظ دامنه و شناسه‌های شبکه‌های اجتماعی متفاوت به چشم بیاید. از انتخاب اسم های دوره‌ای که بین مردم محبوب می‌شوند، اسم ترندها و مدهای زودگذر در دنیای فشن نیز پرهیز کنید.

پس به نامِ دامنه ی .com مثل یک سرمایه گذاری تجاری فکر کنید. اگر نمی خواهید مشتریان بالقوه، هنگام یافتن نام تجاری تان در اینترنت گیج شوند و یا مجبور باشید مرتبا طریقه درست تلفظ کردن آن را به دیگران یاد دهید؛ پس نامی ساده انتخاب کنید. از حروفی که در زبان انگلیسی تلفظ ندارند مثل خ، ق، ژ خودداری کنید.

خیلی از برندهای بزرگ دنیا با هزینه های تبلیغاتی سنگین برای یک نام جدید که قبلا وجود نداشته یک تصویر ذهنی ایجاد می کنند. بعضی وقت ها با شنیدن یک نام ، گوش شما تیز می شود ، حساس ثبت شرکت در تهران می شوید و می خواهید از موضوع سر دربیاورید. آنچه تا اینجا توضیح دادیم ویژگی های یک نام ایده آل بود. پیدا کردن نامی که تمام این ویژگی ها را داشته باشد کار بسیار سختی است .