اطلاعاتی جامع درباره سامانه ثبت شرکت

کد اقتصادی برای اقدامات مالی رسمی مورد نیاز است که یکی از این اقدامات مالی رسمی مهم که باید همه ساله و حداکثر تا پایان تیرماه هر سال انجام بگیرد، تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی شرکت است. و اگر محدود باشد باید حداکثر مدت فعالیـت بـه مـاه نیـز مـدت زمـان فعالیـت را مشـخص مـی کنـد. نشانی مرکز اصلی شرکت نیز باید تایپ شود تـا مبنـای ارسـال مراسلات پستی قرار گیرد. پـس از آن نـام درخواسـتی را مشـخص کرده و در قسـمت مورد نظر تایپ می شود. در این قسمت موظف هستید نوع سرمایه شخص حقوقی را از فهرست مربوطه انتخاب کنید. اگر سهامدار خارجی باشد اگر شخص حقیقی باشد کپی برابر اصل پاسپورت و ترجمه رسمی آن، و اگر شخص حقوقی باشد ارائه گواهی ثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت آن کشور و ترجمه رسمی آن، همین طور اصل و ترجمه وکالتنامه . تنها منبع قابل استناد برای استعلام اسم شرکتهای ثبتشده، سامانه شخصیتهای حقوقی کشور است. هر گاه شرکت به ثبت برسد،قراردادهای منعقده بین شرکا رسمی بوده و بعد ها هیچ یک نمی توانند مانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکت نامه و اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد اظهار بی اطلاعی نموده و یا به ایراداتی که درباره ی اسناد غیر رسمی ممکن است وارد نمود استناد نمایند.

سامانه ثبت شرکت

در این مقاله ما کاملاً تخصصی علاوه بر آدرس ثبت شرکت ها در تهران ، آدرس ثبت شرکت های تمامی شهر های کشور رابا تلفن های تماس آنها برای شما قرار داده ایم تا به صورت کامل راهنمای شما باشد و هم چنین کار خود اداره ی ثبت شرکت ها و نحوه ی ثبت شرکت را به شما توضیح خواهیم داد. در این مرحله به صورت خودکار یک شماره پیگیری ۱۹ رقمی دریافت می کنید و اطلاعات وارد شده ذخیره میشود. به غیر از مواردی که برای فعالیت در موضوعاتی خاصی الزاما باید شرکت یا موسسه به ثبت برسانید، در اغلب موارد اجباری نیست که شما یک شرکت به ثبت رسانده تا آن فعالیت را انجام دهید بلکه بهتر است که این کار را انجام دهید زیرا مزایایی به همراه دارد که بتنهایی و در قالب شخصبت حقیقی نمیتوانید از آن بهره مند شوید مثلا برای انجام شراکت مخصوصا زمانی که تعداد شرکا زیاد است تنها راه ساده و قانونی تشکیل شرکت و فعالیت در قالب یک شخصیت واحد است. ارائه مجوز اگر فعالیت شرکت نیاز به داشتن مجوز از مراجع ذی صلاح داشته باشد . به راحتی متقاضیان می توانند امور ثبتی خود اعم از ثبت شرکت, ثبت برند, ثبت لوگو, ثبت تغییرات شرکت ها, تنظیم درخواست ها و مدارک مورد نیاز بخشنامه ها و … Article has been created by GSA Content Generator Demoversion.

ها و موسسات غیرتجاری مراحل کار را آغاز کنید.

شرکت نامه ها و اساسنامه ها، فرم های پیش فرضی دارند که فقط باید آن ها را پر کنید و در نهایت اگر تمایل داشتید می توانید قوانین مخصوص شرکت خودتان را نیز به آن اضافه کنید . کد پستی و شـماره تلفـن از جملـه مـورادی هستند که باید حتماً پر شود. بعضی از موضوعات فعالیت نیاز بـه مجـوز از سازمان ها و ارگان های خاص دارند که در اینجا وجود یا عدم وجود مجوز مشخص میشود. پس از اخذ تصمیم در رابطه با نوع شرکت و بسته به تعداد شرکا برای شروع کار می توانید نسبت یه ثبت شرکت و از طریق سامانه اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری مراحل کار را آغاز کنید. در این مرحله یک سری قوانین نمایش داده میشود که بهتر است آنها را با دقت مطالعه نمایید. در این صفحه ابتدا نوع فعالیت بالاتر را از فهرسـت مربوطـه انتخاب می کنیم. ۴- مدیران آموزش دیده و با تجربه ثبت شرکت نیک با بهرهگیری از مدیران با سابقه در زمینه امور ثبتی به شما این اطمینان را میدهد که کلیه پرسنل زیر نظر مدیران با سابقه فعالیت دارند از این رو به شما اطمینان میدهیم کلیه فرایند ثبت شرکت شما در سامانه نیک مرحله به مرحله و دقیق در کمترین زمان پیش خواهد رفت.

وی با اشاره به برخی از ویژگیهای مهم و کارکردی سامانه جامع ثبت شرکتها نیز خاطرنشان کرد: نگهداری اطلاعات شرکتها در پایگاه داده مرکزی سازمان، امکان چرخش اطلاعات شرکت در داخل اداره ثبت شرکتها، امکان جستوجوی اشخاص ذینفع در شرکت برای سابقهیابی، وجود بانک اطلاعاتی شرکتها، امکان مکاتبه مکانیزه بین اداری ثبت شرکت، امکان پیگیری ثبت شرکت از طریق سامانه اینترنتی و پشتیبانی فنی متمرکز از سامانه برخی از این ویژگیها هستند.تویسرکانی در ادامه اظهارات خود به آماری در تاسیس و ثبت شرکتها در ۵ سال اخیر هم اشاره و بیان کرد: در طی سالهای ۸۸ تا ۹۲ بیش از ۳۸ هزار شرکت اعم از تجاری و تعاونی ثبت شده است. برای تشکیل شرکت تضامنی، حداقل تعداد افرادی که تحت عنوان شریک می بایست حضور داشته باشند ۲ نفر است، حداقلی برای میزان سرمایه در هنگام تاسیس این شرکت وجود ندارد، تعداد اعضای هیات مدیره یا مدیران شرکت می تواند یک نفر یا بیشتر باشد، مسئولیت شرکا و موسسین این شرکت در برابر اشخاص ثالت، به میزان کل بدهی شرکت بوده و از نوع تضامنی می باشد. به عنوان مثال اگر تعداد سهام شرکت ۱۰۰ باشد هر سهم نیـز ۱۰۰۰ ریـال باشـد.