اصول انتخاب نام شرکت همراه با راهنمای گام‌به‌گام و دقیق️️

اگر نام انتخابی رد شد نیازی نیست که مجدد ۴۰ هزار ریال پرداخت شود. اما اگر بیشتر از ۳ ماه از زمان تایید نام بگذرد و شرکت ثبت نشود، متقاضی باید حتما مجدد مبلغ مربوطه را بپردازد. نام انتخابی نباید مشابه نام‌های قبلی باشد که در اداره کل ثبت شرکت‌ها ثبت شده است. برای انتخاب نام شرکت می توانید به این سایت مراجعه کنید و از لیست اسامی تهیه شده برای شرکت استفاده نمایید . سلام تولیدکننده ملزومات دکوراسیون داخلی در اصفهان هستیم برای توسعه مجموعه درحال ثبت یک شرکت صنعتی هستم که با مشکل انتخاب اسم مواجه شده ام.مشاورهایی که شما در این زمینه میدهید به چه صورتی است و هزینه آن چقدر است.

  • _استفاده از اسامی ائمه و نام های متبرکه در موسسات خیریه، فرهنگی و شرکت های خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و در صورت رعایت سایر موارد، ممکن می باشد.
  • برخلاف برخی تصورات رایج، شاید دانستن ابن نکته برای شما جالب باشد که روزنامه رسمی نام یک روزنامه خاص با کارکرد خاص است و به هر روزنامه‌ای که قانونی چاپ و پخش شده، روزنامه رسمی گفته نمی‌شود.
  • اسامی که مخالف نظم عمومی و یا شامل واژه های بی معنا یا الفاظ قبیحه و مستهجن و خلاف اخلاق حسنه باشند، نمی توانند برای نام شرکت استفاده شوند.
  • موسسین شرکت بعد از اینکه شرکت سهامی خاص را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسانند می توانند در موارد اساسنامه شرکت تغییراتی را اعمال نمایند .
  • سلام حالا شما انقدر سخت نگیر رودل میکنی..مردحسابی مگه حالا آسمون بزمین اومده بعدشم قبل از اینکه نظر بدی یکم تحقیق کن دیگه بچه ۲ساله هم بلده یه سرچ ساده کنه .

البته پیش از این در مقاله « تعیین نام شرکت » به طور کامل به شرح این موضوع پرداخته ایم. اما با این حال به طور اختصار به نحوه انتخاب نام شرکت در این نوشتار خواهیم پرداخت. مراجعه و نام پیشنهادی را جستجو نمایید توجه کنید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد. کارت بازرگانی نوعی ثبت برند تجاری مجوز است که به شخص حقیقی یا حقوقی که دارنده آن است اجازه داده می شود که با آن به واردات و صادرات بپردازد. آمار نشان داده که ۸۶% از افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند در اواسط این مسیر، به علت پیچیده بودن آن دست از کار می‌کشند.ثبت شرکتیکی از مسائل ثبتی است که برای یک متخصص امور ثبتی کار ساده ای می‌باشد.

ثبت موسسه مردم نهاد در کرج

همانطور که اسم کودکان سرنوشت نهایی آن‌ها را مشخص نمی‌کند، ساخت اسم شرکت هم تضمین‌کننده برند شدن و موفقیت آن نخواهد بود. انتخاب اسم شرکت خاص تنها یکی از عوامل موفقیت در مارکتینگ و ماندگاری در ذهن مخاطبان است. به برندهایی مثل BMW فکر کنید، بدون اینکه اسمش در نگاه اول معنی خاصی را منتقل کند، یکی از مشهورترین برندهای جهان است. در مقابل هزاران اسم ثبت شرکت در تهران شرکت خاص وجود دارد که حتی یک بار هم به گوش کسی نخورده است. این موضوع نشان می‌دهد علاوه بر انتخاب اسم، فاکتورهای بسیار دیگری در برندسازی تأثیرگذار است. برخی از کسب و کارها برای انتخاب اسم از مخاطبانشان هم کمک می‌گیرند؛ آن‌ها کمپین‌های رقابتی برای انتخاب بهترین اسم برگزار می‌کنند و به شخصی که اسم مناسبی برای شرکت انتخاب کرده باشد، هدیه می‌دهند.

در صورت مخالفت کارشناس اداره تعیین نام بانام پیشنهادی متقاضی، دوباره موضوع کارشناسی می شود. چنانچه در کارشناسی دوم نیز نام پیشنهادی رد شد متقاضی می تواند با تکمیل فرم مربوط مراتب اعتراض خود را با ذکر دلایل، به اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اعلام نماید . نظریه رئیس اداره تعیین نام، نظر نهایی محسوب می شود و رسیدگی به اعتراض به آن در صلاحیت دیوان عدالت اداری است. با ثبت شرکت و ثبت برند، به کسب و کار خود اعتبار می‌بخشید، فعالیت خود را در چتر قانون جلو می‌برید، از تسهیلات مالی استفاده می‌نمایید و به کسب و کار خود گسترش می‌دهید. نام تایید شده به شکل نامحدود اعتبار دارد اما اگر نام تایید شده شخص حقوقی در شرف تاسیس یا تغییر به ثبت و انتشار اگهی منجر نشود، تنها برای سه ماه از زمان تایید نام اعتبار دارد. البته لازم به ذکر است که برای شرکت سهامی عام این مدت شش ماه از تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسس است.

در پایان مجمع صورتجلسه ای تنظیم می گردد که کلیه اعضا و حضار شرکت کننده ذیل آن را امضا نمایند و هم چنین میزان سهام خود را قید نمایند. هرچه انتخاب نا مخاص تر باشد و عمومیت کمتری داشته باشد گیرایی بیشتری دارد. _استفاده از اسامی مشهوره که باعث فریب افکار عمومی می شود ممنوع می باشد. پس از وارد شدن در سامانه، درج نمودن حداقل یکی از سه قلم اطلاعاتی ذیل الزامی است.

اسم شرکت که تکراری نباشد

واژه هایی که به طرز گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند،پذیرفته نمی شوند. در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که در رابطه با موضوع نام شرکت مطالبی را بیان کنیم و اطلاعاتی را در اختیار مخاطب قرار دهیم. اگر باز هم در رابطه با این موضوع سوالی برای شما وجود دارد، آن را با ما در میان بگذارید، تا در کوتاه ترین زمان ممکن به آن پاسخ دهیم. نباید از اسامی شعرا و دانشمندان معروف برای نام شرکت خود استفاده کنید. ج- در اقدام نوع سوم نسبت به شرکتهای با تابعیت خارجی به نحو شرکتهای با تابعیت ایرانی عمل می شود و در دفتر مخصوص شرکتهای خارجی منعکس می شود. باید از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود.

تنها در صورتی امکان استفاده از کلمات متعلق به نهاد های دولتی و نیرو های مسلح وجود دارد که مجوز های لازم از مقام های صلاحیت دار این نهاد ها و نیرو ها دریافت شده باشد. توجه داشته باشید امکان استفاده از اسامی ۱۲ امام شیعیان و القاب آن ها و هم چنین نام های متبرکه بدون دریافت مجوز از مسئولین مربوطه وجود ندارد. در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. راهکار اولی که ما بارهای بار در مقالات قبلی هم روی آن تاکید نموده‌ایم مالکیت یک برند علاوه بر نام تجاری شرکت است. جهت دریافت مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات با شماره تماس های ذیل تماس حاصل فرمایید.

ثبت تغییر نام شرکت

چنانچه نتیجه کارشناسی تعیین نام، نشانگر وجود تعارض در نام پیشنهادی با مفاد دستور العمل باشد، مراتب با ذکر علت رد نام پیشنهادی، به متقاضی اطلاع رسانی می شود تا نام های جدیدی پیشنهاد و ارسال نماید. در ادامه راهنمایتعیین نام شرکتکه توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارایه شده است ، آورده ایم. پیش از انتخاب نام بهتر است برای جلوگیری از صرف وقت و هزینه های اضافی اقدام به استعلام نام تجاری برای شرکت نمایید . بهره گیری از عناوین و اسامی شاهد ، ایثار گر و … که مربوط به سازمان ها و ارگان های خاص و دولتی می باشد ، قابل ثبت نمی باشد مگر در مواردی که مجوز از سازمان مربوطه اتخاذ گردیده باشد . و این درحالی است که امکان ثبت نام های تکراری در شرکت ها وجود ندارد و باید توجه داشته باشید تا نام مشابه نیز انتخاب نگردد . نام انتخابی برای شخصیت حقوقی باید ریشه و معنای فارسی داشته باشد چنانچه که در یکی از فرهنگ های لغت معتبر مانند دهخدا ، عمید و … باشد .

ارائه مستندات فرهنگ لغات فارسی یا بومی و نقشه جغرافیایی ایران جهت تأیید مکان استفاده شده درنام در اسامی پیشنهادی توسط شرکت یا موسسه در شرف تأسیس به اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری الزامی است. جهت انتخاب اسم شرکت باید نکاتی را مد نظر قرار دهید و همچنین با توجه به شرایط قانونی نسبت به آن اقدام کنید. در ادامه مواردی که در انتخاب نام به آن نیاز دارید را برای شما بیان کرده‌ایم. ضمن اینکه به خاطر داشته باشید در هر مرحله از انتخاب نام و ثبت شرکت می‌توانید با کارشناسان ثبت‌یار تماس بگیرید تا ضمن مشاوره رایگان از خدمات آنلاین بهره‌مند شوید. اشخاصی که در شهرستان ها قصد تاسیس شرکت را دارند، بایستی حتماً برای انتخاب نام شرکت خود از مرکز کسب تکلیف نمایند.

سلام دوست عزیز، برای اینکه مرجع این مطلب رو مطالعه فرمایید به سایت ویکی پدیا مراجعه فرمایید.تبریز در گذشته نام های متفاوتی داشته که یکی از این نام ها بدین صورت هستش. سلام حالا شما انقدر سخت نگیر رودل میکنی..مردحسابی مگه حالا آسمون ثبت تغییرات شرکت بزمین اومده بعدشم قبل از اینکه نظر بدی یکم تحقیق کن دیگه بچه ۲ساله هم بلده یه سرچ ساده کنه . فقط کافیست به مشاوره ما به خوبی گوش دهید و تمام نکات را انجام دهید اگر هم میخواهید بدون ریسک این کار را انجام دهید کار را به ما بسپارید .

البته لازم به ذکر است که مراحل ثبت یک شرکت پیچیدگی های خاص خود را دارد، اما برای آن که از موضوع اصلی این مطلب یعنی اسم شرکت دور نشویم، به همین توضیح خلاصه بسنده کرده ایم. همین امر فرایند انتخاب اسم شرکت را برای برخی پیچیده و سخت می‌کند. مهم این است که با شناختن صحیح قواعد انتخاب اسم شرکت بتوانیم نام شرکت را به گونه ای انتخاب کنیم که برازنده شرکت باشد. هدف گروه مشاوره اسم شرکت، طراحی اسمی مناسب برای متقاضیان ثبت شرکت است.

اگر اسم شرکت را با توجه به نوع فعالیت شرکت انتخاب کنید خیلی بهتر است. پس از تکمیل اطلاعات اولیه مربوط به شرکت در مرحله تعیین نام اشخاص حقوقی ، شما ۵ نام پیشنهادی می توانید عنوان کنید که باید به ترتیب اولیت بندی تان باشد . البته به این معنا نیست که باید مراحل ثبت شرکت را از ابتدا انجام داد ، بلکه مجددا باید درخواست تایید نام ارسال گردد و ۱ الی ۲ روز مراحل کار را عقب اندازد .