اشتباهات رایج در ثبت علامت تجاری

این امر نه تنها سود شخص / شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد. کپی برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی دارنده یا دارندگان حق امضا در شرکت یا موسسه طبق آخرین موارد درج‌شده در روزنامه رسمی کشور. ۳- تصویرتصدیق ثبت داخلی نیزمیبایست ضمیمه درخواست شود.متقاضیان بایدتوجه داشته باشند درخواست ثبت (تصویر یا علامت بین المللی) آنها دقیقاً باتصدیق داخلی مطابقت داشته باشد. اطلاعات بیشتر درخصوص مدارک موردنیاز، جهت ثبت یک علامت تجارتی و نحوه پرکردن فرم اظهارنامه در پورتال قابل دسترسی میباشد. سلب منافع شاکی، یکی از مهم‌ترین شروط قبول شکایت در جرم نقض حقوق مالک علامت تجاری به شمار می‌رود. اگر بین دو محصول متفاوت تنها علامت تجاری آن‌ها مشابه باشد؛ نباید آن علامت ابطال شود.

  • ۲-در صورت عدم ثبت برند شما با مشکلات بازاریابی که اساس شهرت شرکت شماست مواجه خواهید شد.
  • اگر اعتراض نباشد آگهی دوم در روزنامه رسمی چاپ می شود و در آخر گواهی ثبت برند ۱۰ ساله صادر می شود که تحویل مالک برند می گردد.
  • برای اطلاع از جزئیات طبقه بندی های مختلف می توانید به منابع مربوطه مراجعه و یا با کارشناسان ما در موسسهثبت شرکتکاج تماس حاصل نمایید.
  • پس از آماده سازی مدارک لازم در حقیقت آغاز پروسه ثبت برند تجاری از اینجا شروع می شود که وارد وب سایت مالکیت معنوی کشور می شوید.
  • چنانچه کسی تقاضای ثبت علامت بازرگانی معینی را کند و دیگری آن را عین علامت ثبت شده ی خود بداند یا آن را شبیه علامت خود تشخیص دهد به طوری که شباهت مذکور مصرف کنندگان عادی اجناس وی را به اشتباه اندازد می تواند به ثبت علامت او اعتراض کند.

۴-در جریان ثبت برند لاتین، باید بررسی سوابق ثبتی مادرید و سایر برندهای غیر فارسی نیز مورد بررسی قرار بگیرد. محصولات دارویی و درمانی که در پزشکی به طور عمومی یا اختصاصی کاربرد دارند. علامتی که نتواند کالا یا خدمات یک موسسه را از کالا یا خدمات موسسه دیگری متمایز سازد. اگر روند کارشناسی منجر به اخطار رد اظهارنامه گردد، مراتب اعتراض از طریق طرح در کمیسیون‌های شبه قضایی قابل پیگیری خواهد بود. ثبت نشان تجاری ممکن است روی ارزش افزوده سهام تاثیر بگذارد و موجب افزایش درآمد شرکت و کسب‌وکار شما شود. امضای وکالت نامه و فرم تقاضای علامت توسط فردی که حق امضاء در شرکت دارد .

پس از آن باید لوگوی خود را بارگذاری کنید و به پرسش‌های توصیفی راجع به آن پاسخ دهید. تعیین اجزای نام تجاری و آوانویسی آن بهتر است یک بار در نمونه اظهارنامه برند پیش‌نویس شود. گفتنی است که اگر نشان شما سه‌بعدی یا دارای حجم است، باید به آن اشاره نمایید و تصویرهایی را از زوایای دیگر آن ضمیمه کنید. کارشناسان در مجموعه ما در چند سال اخیر می توان گفت در زمینه ثبت برند و برندسازی در کرج بیشترین سهم را در بازار داشته است. البته با توجه به توانایی ها و پتانسیل به دست آمده در سالیان اخیر نه تنها در سطح استان البرز و شهر کرج امور ثبت شرکت ثبت برند و دیگر امور مالکیت صنعتی و معنوی را انجام داده است. مجموعه ما ثبت برند در کرج و در استان البرز را گسترش داد و در سطح ایران امور ثبت برند، علائم تجاری، ثبت شرکت، ثبت طرح های صنعتی، ثبت اختراع و دیگر امور مالکیت صنعتی انجام داد.

مدارک لازم جهت ثبت برند و علامت تجاری برای اشخاص حقیقی

زیرا طبیعتاً پروسه زمانی هر اقدامی از جمله ثبت علامت تجاری و برند از دغدغه‌های متقاضیان آن است. مطابق با آخرین دستور العمل اداره مالکیت معنوی، شماره تلفن همراه متقاضیان (چه برند حقیقی و چه برند حقوقی) باید حتماً بنام خود ایشان باشد و در واقع مالک رسمی خط تلفن همراه ارائه شده باید لزوماً خود متقاضی ثبت برند باشد. پس از این مرحله اگر به احتمال زیاد نظر کمیسیون همچنان بر رد اظهارنامه علامت باشد، شما می توانید با تقدیم دادخواست مربوطه به دادگاه، حل و فصل قانونی این اختلاف را تقاضا نمایید. اما بسیار بعید است نتیجه مثبت باشد و اعلام شود که اشتباهی رخ داده و در نتیجه ثبت علامت تجاری مورد تقاضا بلامانع شود.

برای شخص حقوقی بصورت کامل مشخص شده است که با مشاهده آن می‌توانید از هزینه‌های مربوطه بصورت دقیق مطلع شوید و در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید، کارشناسان با تجربه ما پاسخگوی سوالاتتان خواهند بود. سلام جناب صمیمی، اگر برند مادرید و جهانی ثبت نشده باشد شما می توانید در ایران ثبت کنید، در صورتی که ثبت شده باشد شما باید قرارداد و نمایندگی اخذ نمایید. مدت زمان ثبت برند حدودا forty five روز شامل ۱۵ روز بررسی اولیه پرونده در سامانه ثبت برند و ۳۰ روز جهت درج آگهی تقاضا در روزنامه رسمی یعنی ۴۵ روز، لازم است بدانید برای دریافت گواهی ده ساله به این ۴۵ روز باید ۲۰ روز دیگر حدودا با این وضعیت کرونا اضافه کنید. گاهی ممکن است مالک یک برند دو یا چند شخص باشد اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی.

روایت نجاتگر هلال احمر مشهد از حادثه منجر به فوت مامور پلیس راه خراسان رضوی

کپی از مجوز فعالیت شرکت ، این مجوز ممکن است به نام مدیر عامل نیز باشد. امضاء درخواست کننده یا قائم مقام او به طوری که قسمتی از امضاء در روی صفحه و قسمتی دیگر روی علامت باشد. الصاق یک نمونه از علامت به محلی که به این امر اختصاص داده شده است. نشانه های جغرافیایی می توانند برای انواع زیادی از محصولات تولید شده در منطقه خاص به کار روند. three – صفت ها و اسم هایی که بیان گر توصیف می باشند و یا عام هستند به تنهایی قابل ثبت نیستند. در واقع برند شامل همه احساسات مفاهیم و ویژگی هایی است که با یک نام گره خورده است.

پس از درج در روزنامه رسمی متقاضی یک نسخه از روزنامه مذکور را به اداره مالکیت صنعتی ارائه و مسئول اداره دستور ضبط در پرونده و تحویل تصدیق ثبت را صادر می نماید. کارشناس پرونده را بررسی و در صورت عدم مشاهده سابقه ثبت یا مشابهت با علایم ثبت شده ثبت شرکت در ظرف ١۵ روز اقدام به تهیه پیش نویس آگهی ثبت تغییر علامت تجاری نموده، ضمن تایید جهت امضا به مسئول اداره تسلیم می نماید. مسئول اداره بررسی مقدماتی را انجام و دستور اخذ حق الثبت اظهارنامه را صادر و متقاضی به حسابداری اداره هدایت می شود.

آیا از علامت تجاری دیگران می توان استفاده کرد؟

در این صورت مشخص است که این امر و ثبت علامت برای متقاضی اهمیت نداشته است که اعتراض ننموده است. نسخه‌ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی (در صورتی که در اظهارنامه علامت‌های تجاری گزینه مربوط به آن «بلی» انتخاب شده باشد). در صورتی که مشتریان یک کالا در رابطه با منشا آن دچار گمراهی نشوند؛ به دلیل شباهت علامت تجاری آن محصول با علامت تجاری مقدم، این علامت باطل نخواهد شد. اختراع نتیجه فکر فرد یا افراد است که برای اولین بار فرآیند یا فرآورده ای خاص را ارائه می کند و مشکلی را در یک حرفه، فن، فن آوری، صنعت و مانند آن ها حل می نماید. ۴- در صورت عدم ثبت برند ممکن است که شما مانند شرکتی که ثبت برند انجام داده است جهت دریافت وام مورد توجه قرار نگیرید. ۱-یکی از مهمترین مواردی که در ثبت برند بیان می‌شود عبارت است از بهره مندی از حمایت‌های قانونگذار، بدین ترتیب که شما با ثبت برند می‌توانید از حمایت‌های قانونی بهره مند شوید و به راحتی مالکیت برند را اثبات نمایید.