اسامی شرکتهای ثبت شده در اداره ثبت شرکت ها در ۱ دقیقه همراه با فیلم آموزشی

قوانین مصوبه تجارت ثبت شرکت برای به ثبت رساندن شرکت الزام تعیین کرده است. تعیین مدت شرکت نیز متناسب با نوع آن متغیر است چنانچه مدت زمان هیئت مدیره در شرکت های مسئولیت محدود به مدت نا محدود است ولی در ثبت شرکت سهامی خاص به مدت ۲ سال است . به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛ مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از آغاز به کار. بعد از آنکه مراحل ثبت شرکت در گرگان با موفقیت صورت گرفت باید اقدامی به منظور مشخص نمودن حوزه مالیاتی و ایجاد پرونده دارایی ،دریافت کد اقتصادی، پلمپ دفاتر و مهیا نمودن دفاتر قانونی صورت بگیرد. این مدارک ممکن است در انواع قالب های ثبتی کمی تفاوت داشته باشد. مثلاً در شرکت سهامی عام مجوز بانک مرکزی برای پذیره نویسی سهام هم جز اوراق است و یا در ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به ارائه فیش رسید واریز ۳۵ درصد از سرمایه دارید.

آدرس سامانه جامع ثبت شرکتها یعنی irsherkat.ssaa.ir را در مرورگر دستگاه خود جستجو نموده تا وارد صفحه اصلی این سایت شوید. در این صفحه بر روی سربرگ تاسیس شخصیت حقوقی کلیک کرده و گزینه پذیرش درخواست تاسیس شخصیت حقوقی را فعال نمایید. از جمله نام فارسی، تابعیت، شناسه ملی، شماره ثبت، کدپستی، شماره تلفن، نشانی که تکمیل این قسمت ها اجباری می باشد. انصراف نیز به این معنی است که از تغییر اطلاعات منصرف شده اید. اگر بخواهیم تغییری در اطلاعات ایجاد کنیم بر روی صفحه کلید «مشاهده» را کلیک می نماییم. تا مجددا صفحه «افزودن اشخاص جلسه» باز شود در انتها با کلیک بر روی کلید گام بعدی » به صفحه بعد می رویم.

irsherkat.ir ثبت شرکت

اقدام آخر بعد از تایید تمام مدارک شماره ثبت شرکت داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید .در آگهی باید اطلاعاتی در مورد نام شرکت ، نوع فعالیت مدت و اطلاعاتی از این دست را مطرح کنید. در سامانه ی ذکر شده تمامی مراحل پذیرش تقاضاهای انواع ثبت تاسیس و تغییر تغییرات شرکت و … شرکت ها و موسسات غیر تجاری را می توان انجام داد.با وارد شدن به این سامانه به شما کد رهگیری ارائه می شود و شما قادر خواهید بود تصمیماتی گرفته شده و روند امور را در سامانه پیگیر شوید . در ادامه به توضیح و تشریح اداره ثبت شرکتها و آدرس و وظایف آن ها خواهیم پرداخت.

ثبت درخواست در سامانه و هزینه پست از دیگر هزینه هایی است که باید به فکر آن باشید. دفتر روزنامه، دفتری جهت وارد کردن ریز هزینه ها و سود و زیان بشکل روزانه است . این دفاتر در پایان هر سال مالی ثبت شرکت باید به اداره مالیات تسلیم نماید. تکراری نباشد.به سایت مراجعه کنید و اسم پیشنهادی را جستجو کنید توجه داشته باشید که حتماً دو کلمه از نام پیشنهادی باید با اسامی دارای سابقه متفاوت باشد.

اما کسانی هستند که آینده نگری بیشتری دارند و سعی می کنند این کار مهم را به متخصص بسپارند، ما در شرکت ثبت فوری واقع در شریعتی، متخصص های حقوقی با تجربه ای را به شما پیشنهاد می کنیم که به سادگی مراحل ثبت کمپانی را به نمایندگی از شما طی می کنند. راهنمای ثبت شرکت برای تاجران تازه کاری که تصمیم به تاسیس شرکت خود دارند ضروری است. قوانین و زیره کاری های این پروسه در ظاهر مشکل به نظر نمی رسد اما گاهی اوقات نادیده گرفتن یا فراموش کردن یک قانون به ظاهر ساده، تمام پروسه ثبت کردن کمپانی را باطل می کند و تاجر باید از نو ماه ها وقت بگذارد تا شرکت را به طور قانونی ثبت کند. سایر موارد را می توانید با دریافت اطلاعات و مشاوره از کارشناس ثبت مرتفع گردانید . ثبت شرکت یک امر تخصصی و بسیار حساس به موارد و مذاکرات است از این جهت نیاز است تا شما با مراجعه به یک مرکز معتبر و رسمی این اقدام را انجام دهید .

پذیرش شریف

سِمت هر یک از اعضاء و مسئولیت آن‌ها اعم از نامحدود و محدود را معین نمایید. همانطور که شرکت ها و سایر اشخاص حقوقی ایرانی ملزم به دریافت شناسه ملی می باشند، شرکت ها ی خارجی که در ایران فعالیت داشته نیز ملزم هستند تا با مراجعه به سایت جامع ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir برای دریافت کد فراگیر اقدام نمایند. پس از آن که اطلاعات مربوط به ثبت شرکت ، تغییرات شرکت ، پلمپ دفاتر و … در سامانه تکمیل گردید ، متقاضیان با وارد کردن شماره پیگیری ، می توانند از طریق این قسمت از وضعیت پرونده مورد نظر اطلاع جویند . آن دسته از افرادی که متقاضی ثبت درخواست تاسیس شرکت می باشند، می توانند به صورت حضوری به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنند و از طریق این سایت، اقدام به ثبت درخواست برای تاسیس شرکت ها کنند.

  • با ورود به صفحه ی روزنامه، “روز شروع سال مالی” و “ماه شروع سال مالی” را در کادر مربوطه پر کنید.
  • در این صفحه ابتدا «نوع فعالیت بالاتر» را از فهرست مربوطه انتخاب می کنیم.
  • ابتدا «کد پستی» شعبه وارد شده سپس «شماره تماس» با قید کد محل قید می گردد.
  • در صفحه ی مربوط به شعب، در صورتی که شرکت یا موسسه نیاز به تاسیس شعبه داشته باشد اطلاعات آن را در این صفحه وارد نمایید و در قسمت مربوط به سمت ها در شعب سمت شخص و مدت تصدی را تعیین کنید.
  • سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری از بخش های متعددی تشکیل شده است که هر یک جهت انجام امری مورد استفاده قرار می گیرند که به صورت جداگانه هر یک را توضیح خواهیم داد .
  • مدت اعتبار این دفاتر یک سال است و برای سال جدید مالی باید دفتر جدیدی تهیه کنید.

طبق ماده ی forty seven قانون ثبت اسناد و املاک، ثبت شرکتنامه باید در دفتر اسناد رسمی انجام شود ، در غیر این صورت شرکتنامه در هیچ اداره و دفتری دارای اعتبار نیست. چون ثبت شرکتنامه در دفاتر اسناد رسمی با وجود ثبت خود شرکت در اداره ی ثبت، موجب پیچیدگی کار می شود، از این جهت به موجب مقررات مورخه ۱۰ اسفند ۱۳۲۷ وزارت دادگستری به دوائر ثبت شرکت ها در مرکز و شهرستانها اجازه ی ثبت شرکتنامه داده می شود. در حقیقت دفتر ثبت شرکتنامه در این مورد به منزله ی دفتر اسناد رسمی می باشد. پس ثبت شرکتنامه، رسمیت یافتن آن بین شرکاء است که در دفتر جداگانه به عمل می آید و شرکاء تماماً ذیل ثبت را امضا می کنند و مطابقت ثبت را با اصل شرکتنامه تصدیق خواهند نمود. در این مرحله، مشخصات نماینده قانونی شرکت که متقاضی ثبت شرکتاست را وارد نمایید و مجددا دکمه گام بعدی را بزنید.

مراحل اولیه ثبت شرکت

در این سامانه تمامی اخبار و اطلاعیه های مهم به اطلاع افرادی که علاقه مند به دریافت این اخبار می باشند، را در اختیار عموم قرار میدهد. اما تفاوتی که بین نحوه ارائه این اخبار با نحوه ارائه اخبار در سایت اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وجود دارد. این است که در سامانه سمعی بصری اخبار به صورت کاملا سمعی بصری و بدون متن به افراد اطلاع میدهد. ۷- نوع فعالیت شرکت را از زیر گروه انتخاب کنید و بر روی گزینه ثبت کلیک کنید.

در قسمت شخص حقیقی می بایست اطلاعات شخصی خواسته شده در کادر تکمیل گردد و اگر نوع شخص حقوقی هم باشد فیلدهایی نظیر فارسی، تابعیت، شناسه ی ملی و… سامانه جامع ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir عنوان سامانه ای است که امکانات متعددی را در رابطه با شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری فراهم نموده و برای اطلاع از جزییات متن مقاله را مطالعه نمایید. ثبت شرکت برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه جامع ثبت شرکتها در کانال تلگرام حقوق تجاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون سامانه جامع ثبت شرکتها پاسخ دهند.

✔️ آدرس سایت ثبت شرکتها irsherkat.ssaa.ir می باشد که لینک ورود به سایت در این مقاله ارائه شده است. پس از ورود به این بخش، لازم است که افراد نوع درخواست را بر روی گزینه «تاسیس شرکت» انتخاب کنند و در نهایت با وارد کردن کد پیگیری درخواست، مراحل بررسی درخواست خود را در این سامانه انجام دهند. پس از ورود به صفحه اصلی سایت ثبت شرکت ها، از طریق بخش خدمات الکترونیک بر روی گزینه «ثبت شرکت ها» کلیک نمایید و سپس بر روی گزینه تاسیس شخصیت حقوقی کلیک نمایید.

اعضای هیئت مدیره باید حداقل یک سهم داشته باشند.( غیر از موارد عضو خارج از شرکا ) حداقل سرمایه مجاز شرکت سهامی خاص صد هزار تومان است که پرداخت نقدی ۳۵ درصد آن در زمان ثبت شرکت الزامی است که باید توسط موسسین شرکت تامین شود. مسئولیت هر یک از سهامداران در قبال دیون و تعهدات شرکت به مبلغ اسمی سهام وی بستگی دارد. نقل و انتقال سهام شرکت سهامی خاص منوط به اعلام موافقت مجامع عمومی سهامداران شرکت است. صدور سهام قبل از ثبت شرکت غیرقانونی است و جرم شناخته می­شود. هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود بدون پرداخت هزینه روزنامه رسمی حدودا ۸۰۰ هزار تومان و هزینه ثبت شرکت سهامی خاص ۹۰۰ هزار تومان در موسسه میزان می باشد. لازم به ذکر است که هزینه ثبت شرکت در سال ۱۴۰۰ طبق میزان موضوع شرکت تعداد اعضا و سرمایه شرکت متغییر می باشد.

شرکت ثبت فوری با داشتن مشاوران و وکلای ماهر در زمینه تاسیس شرکت به تاجران کمک می کند. شما می توانید بعد از آمادگی کامل برای ثبت کردن کمپانی خود، از طریق شماره های درج شده در سایت با شرکت ثبت فوری تماس بگیرید. هرکدام از قوانین کلی سازمان ثبت شرکتها در اارات و بخش های مختلف اداره ثبت اسناد و املاک اجرا خواهد شد اما برای خودشان نیز با توجه به حوزه ( قوانین موجود در فرمانداری ها ) یک سری قوانین وضع کرده اند که آنها نیز زیر نظر اداره ی ثبت شرکتها می باشد .

این فرق اساسی این شرکت با شرکت سهامی خاص است که در آن شرکت سهامداری خارج از اعضا از طریق فروش سهام شرکت جذب نمی گردد. این شرکت با ۵ نفر عضو یعنی سه سهامدار و دو بازرس ثبت شده و تنها ۲۰ درصد از ۳۵ درصد سرمایه تعهدی را اعضا به شرکت می آورند و مابقی این سرمایه از ثبت برند طریق فروش سهام شرکت در بورس اوراق بهادار تهران تهیه می شود و بر تعداد سهامداران شرکت سهامی عام می افزاید که سقفی ندارد. سهام شرکت سهامی خاص،قابل معامله در بازار بورس نمی باشد و نقل و انتقال سهام شرکت، مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است.

تعداد سهام» و «درصد سهام» نیز مشخص می کند که شخص چه تعداد و چه سهمی از شرکت را داراست. همچنین «از تاریخ» برای این است که تعداد سهام با سرمایه شخص ممکن است در طول زمان کم یا زیاد شود که با توجه به این تغییر در این قسمت ثبت می شود. فیلد «مبلغ اسمی سهم» نیز بر اساس این که سهام با سرمایه است بر اساس مبلغ هر سهم با سرمایه پر می شود. باید توجه داشت که جمع سهام اشخاص نباید از جمع سهام شرکت تجاوز نماید. در انتها کلید «ثبت سهام سرمایه شخص» را کلیک نموده تا اطلاعات در ذیل آن نشان داده شود.